Vodní blok EKWB pro Xeon W-3175X i servery dovolí různé zapojení

EKWB Annihilator-Pro: pro Xeon W-3175X, ale taky pro 1U servery

Xeon W-3175X, který Intel vydal v lednu, představuje tak nadšeneckou (a také termálně intenzivní) platformu, že se u něj počítá prakticky jenom s vodním chlazením. Pro socket LGA 3647, který používá, existují i all-in-one vodníky, ale nyní EK Water Blocks pro ní teď uvádí speciální vodní blok do custom okruhů. Blok EK-Annihilator Pro má i specialitu, která je určená hlavně pro servery, ale hodit by se mohla nejen v nich.

EK-Annihilator Pro v nové revidované verzi je určený pro pracovní stanice a servery s Xeonem W-3175X, ale je kompatibilní i s klasickými Xeony Gold/Platinum (atd). Díky tomu se s ním sekundárně počítá také do serverů – má nízký profil, takže se vejde i do 1U šasi. Pro tento účel má i speciálně řešené vstupní a výstupní otvory.

Těch je celkem devět. Na horní straně jsou tři s klasickým závitem G ¼, které použijete, pokud hadice/trubky budete přivádět svrchu, v klasické skříni. Kromě toho ale má blok na dvou protilehlých bočních stranách šest dalších otvorů velikosti G 1/8, které můžete použít jako alternativu, pokud potřebujete zachovat maximálně nízký profil. Tato konfigurace se právě vejde do 1U šasi.

EK-Annihilator Pro má několik různých možností zapojení

V zapojení potrubí máte určitou svobodu. Na obou stranách je prostřední závit z trojice přívodní. Krajní závity jsou pak všechny pro výtok. Pro odvod chladiva lze využít jakýkoli u nich – buď jeden z těch na stejné straně jako je vtok, nebo jeden z těch na straně protilehlé. Podobně to funguje i s horními přívody. Prostřední otvor je vstupní, pro výstup lze použít jeden z dvou rohových. Díky této flexibilitě by mělo být poměrně snadné nainstalovat tento blok do systému, kde už je nějaké existující vodní vedení a blok se mu musí přizpůsobit.

Pro vtok slouží prostřední otvory po stranách (G 1/8) nebo nahoře (G 1/4), odtok si lze vybrat

Blok je vyroben z černého neprůhledného polyacetalového plastu (polyoxymetylén) použitého pro horní část a základnu tvoří (údajně vysoce čistá) měď s poniklovaným povrchem. Blok se nemá kombinovat s hliníkovými díly kvůli problémům s oxidací, která v případě kombinace mědi s hliníkem v jednom okruhu probíhá. Upevňovací plech je pak vyrobený z laserem řezané oceli.

Tímto plechem se mimochodem odlišují dvě verze, které EKWB vyrábí. Blok je k dispozici ve dvou variantách – čtvercové, která pasuje na standardní verzi LGA 3647, a „narrow“ obdélníkovou verzi, která má otvory blíže k sobě a něco menší šířku. Je tedy třeba při objednávce zvolit správný typ podle toho, jaký typ socketu LGA 3647 má základní deska – firma EKWB by snad měla seznamy kompatibility postupně doplňovat na své stránky.

Verze EK-Annihilator Pro pro různé verze socketu LGA 3647. Vlevo čtvercová, vpravo narrow

Tento blok EK-Annihilator Pro už je nyní ke koupi na webu firmy EK Water Blocks. Doporučená cena je stanovena na 139,90 eur (necelých 3600 Kč). Výrobce sídlí ve EU (Slovinsku), takže se k tomu už nepřidávají žádné zámořské přirážky a cena je uvedena s DPH. Eventuálně by tyto bloky měly být dostupné i u partnerských obchodů, kteří sortiment firmy EKWB prodávají.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vyhodnotenie súťaže, Zima 2017. Kto si odnáša čo? + vďaka!

Tak, a máme tu výsledky. A tentokrát i bez meraní hardvéru. Analyzovali sme totiž vašu snahu, z ktorej vzišli v prvom slede traja čitatelia, ktorým priala šťastena, a potom jeden, čo si za svoju šikovnosť vybojoval najštedrejšiu odmenu. Ostatní nezúfajte, nabudúce to určite vyjde. Všetci (i tí, čo sa do hry o ceny nezapojili) prijmite naše úprimné poďakovanie za vašu podporu a prianie všetkého dobrého. Celý článok „Vyhodnotenie súťaže, Zima 2017. Kto si odnáša čo? + vďaka!“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Súťaž, Zima 2017. Vyhrajte netradičné železo pre nadšencov

Vďaka podpore firiem Gigabyte, Akasa, Noctua a EKWB máte možnosť sa prvýkrát na HWC popasovať o vecné ceny. Aby to bolo pestré, vybrali sme atypické komponenty a každý tak trochu z iného sveta. Maličkej doske Mini-STX kontrastuje veľká súprava vodného chladenia, ale v ponuke je takisto Noctua NH-D15, no s nekonvenčným farebným kabátikom Chromax. Alebo radšej celopasívnu skrinku? Celý článok „Súťaž, Zima 2017. Vyhrajte netradičné železo pre nadšencov“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

EKWB EK-FB MSI X299 + X360: cez pol kW s VRM pod 60 °C

Pre LGA 2066 je vodné chladenie prospešnejšie než pre akúkoľvek inú platformu predtým. Obzvlášť v prípade 18-jadrového Core i9-7980XE. Oproti monobloku full cover od EKWB doplneného o slušný motor a výparník sa zdá ako „slabý“ aj chladič NH-D15. Nielenže vodník otvára možnosti k vyšším frekvenciám, ale takisto citeľne zlepšuje prevádzkové vlastnosti nastavení, ktoré ako-tak udýchavajú i vežovité chladiče. Celý článok „EKWB EK-FB MSI X299 + X360: cez pol kW s VRM pod 60 °C“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *