Vodní blok EKWB pro Xeon W-3175X i servery dovolí různé zapojení

EKWB Annihilator-Pro: pro Xeon W-3175X, ale taky pro 1U servery

Xeon W-3175X, který Intel vydal v lednu, představuje tak nadšeneckou (a také termálně intenzivní) platformu, že se u něj počítá prakticky jenom s vodním chlazením. Pro socket LGA 3647, který používá, existují i all-in-one vodníky, ale nyní EK Water Blocks pro ní teď uvádí speciální vodní blok do custom okruhů. Blok EK-Annihilator Pro má i specialitu, která je určená hlavně pro servery, ale hodit by se mohla nejen v nich.

EK-Annihilator Pro v nové revidované verzi je určený pro pracovní stanice a servery s Xeonem W-3175X, ale je kompatibilní i s klasickými Xeony Gold/Platinum (atd). Díky tomu se s ním sekundárně počítá také do serverů – má nízký profil, takže se vejde i do 1U šasi. Pro tento účel má i speciálně řešené vstupní a výstupní otvory.

Těch je celkem devět. Na horní straně jsou tři s klasickým závitem G ¼, které použijete, pokud hadice/trubky budete přivádět svrchu, v klasické skříni. Kromě toho ale má blok na dvou protilehlých bočních stranách šest dalších otvorů velikosti G 1/8, které můžete použít jako alternativu, pokud potřebujete zachovat maximálně nízký profil. Tato konfigurace se právě vejde do 1U šasi.

EK-Annihilator Pro má několik různých možností zapojení

V zapojení potrubí máte určitou svobodu. Na obou stranách je prostřední závit z trojice přívodní. Krajní závity jsou pak všechny pro výtok. Pro odvod chladiva lze využít jakýkoli u nich – buď jeden z těch na stejné straně jako je vtok, nebo jeden z těch na straně protilehlé. Podobně to funguje i s horními přívody. Prostřední otvor je vstupní, pro výstup lze použít jeden z dvou rohových. Díky této flexibilitě by mělo být poměrně snadné nainstalovat tento blok do systému, kde už je nějaké existující vodní vedení a blok se mu musí přizpůsobit.

Pro vtok slouží prostřední otvory po stranách (G 1/8) nebo nahoře (G 1/4), odtok si lze vybrat

Blok je vyroben z černého neprůhledného polyacetalového plastu (polyoxymetylén) použitého pro horní část a základnu tvoří (údajně vysoce čistá) měď s poniklovaným povrchem. Blok se nemá kombinovat s hliníkovými díly kvůli problémům s oxidací, která v případě kombinace mědi s hliníkem v jednom okruhu probíhá. Upevňovací plech je pak vyrobený z laserem řezané oceli.

Tímto plechem se mimochodem odlišují dvě verze, které EKWB vyrábí. Blok je k dispozici ve dvou variantách – čtvercové, která pasuje na standardní verzi LGA 3647, a „narrow“ obdélníkovou verzi, která má otvory blíže k sobě a něco menší šířku. Je tedy třeba při objednávce zvolit správný typ podle toho, jaký typ socketu LGA 3647 má základní deska – firma EKWB by snad měla seznamy kompatibility postupně doplňovat na své stránky.

Verze EK-Annihilator Pro pro různé verze socketu LGA 3647. Vlevo čtvercová, vpravo narrow

Tento blok EK-Annihilator Pro už je nyní ke koupi na webu firmy EK Water Blocks. Doporučená cena je stanovena na 139,90 eur (necelých 3600 Kč). Výrobce sídlí ve EU (Slovinsku), takže se k tomu už nepřidávají žádné zámořské přirážky a cena je uvedena s DPH. Eventuálně by tyto bloky měly být dostupné i u partnerských obchodů, kteří sortiment firmy EKWB prodávají.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

EKWB má vodní blok se speciálními žebry pro Threadripper 3000

EK Waterblocks teď mělo několik nových produktů pro vodní chlazení, o kterých jsme psali. Až to teď už bude vypadat trochu blbě, když o této firmě bude další zpráva. EKWB ale teď vydalo vodní blok pro něco, co stojí za pozornost: 7nm Ryzen Threadripper 3000 s jádry Zen 2. Blok to přitom bude s obzvlášť velkou plochou žebrování, speciálně ušitého na míru zvláštní MCM konstrukci těchto procesorů. Celý článok „EKWB má vodní blok se speciálními žebry pro Threadripper 3000“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

EKWB má speciální terminály pro současné vodní chlazení 2–4 GPU

Chlazení grafických karet vodními bloky napojenými do custom okruhu mívá problém s kartami osazenými blízko sebe. Otvory pro fittingy totiž většinou koukají nahoru či dolu, takže pokud byste chtěli osadit třeba čtyři takto chlazené karty do slotů vedle sebe, budou si hadice vzájemně překážet. Moc z vás asi takovéhle problémy nepálí, ale pokud ano, objevilo se řešení: speciální terminál pro multiGPU konfigurace. Celý článok „EKWB má speciální terminály pro současné vodní chlazení 2–4 GPU“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

EKWB vydává full cover vodní blok pro Radeon VII, ve 4 verzích

Vodní chlazení má nevýhody a není pro každého, ale pro AMD Radeon VII kvůli jeho poněkud horšímu výchozímu chladiči asi dává větší smysl, než jinde. Vodní bloky pro chlazení této grafiky v custom okruzích teď vydává firma EK Water Blocks, jeden z hlavních producentů těchto komponent. Její full cover řešení chladí všechny hřející komponenty grafiky a dá se koupit v několika variantách, například s nebo bez RGB iluminací. Celý článok „EKWB vydává full cover vodní blok pro Radeon VII, ve 4 verzích“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *