ROG Strix SCAR 17 – Ryzen 7 5800H s GeForce RTX 3080

Obslužná aplikácia

Asus s herným portfóliom notebookov tento rok spravil veľmi odvážny a pomerne prekvapivý krok. Vo veľkom prešiel na procesory Ryzen 5000 a skombinoval ich s novými mobilnými grafikami GeForce RTX 3000. Nový ROG Strix SCAR 17 je tak prvým pohľadom na novú etapu mobilného hrania a to hneď v najvyššej konfigurácii s ôsmimi procesorovými jadrami a 16-gigabajtovou RTX 3080.

MyAsus

Na ovládanie nastavení slúži už známa aplikácia MyAsus.

Nachádzajú sa tu základné informácie o notebooku, možnosti diagnostiky či aktualizácie ovládačov.

Aplikácia tiež slúži na ovládanie napájania, pre šetrenie batérie. Medzi ďalšie možnosti aplikácie patrí Link to MyAsus pre prepojenie počítača s vaším smartfónom. MyAsus je v tomto prípade obmedzený, čo sa týka funkčnosti, v porovnaní so ZenBookmi.

Armoury Crate

Dôvod je jednoduchý. SCAR je vybavený aj ďalšou aplikáciou a to Armoury Crate. Tá slúži na ovládanie herných aspektov notebooku.

Nájdete tu tak možnosť výberu režimov výkonu.

Taktiež si môžete prispôsobiť zobrazovanie na domácej ploche či prepojiť smartfón pre monitorovanie parametrov notebooku.

Monitorovať môžete vyťaženie jednotlivých komponentov či spravovať iGPU režim.

Nechýba samozrejme ovládanie RGB podsvietenia a synchronizácia s inými Aura zariadeniami. Vytvoriť si tiež môžete rôzne profily nastavení a prepojiť ich s konkrétnymi hrami.

V aplikácii tiež uvidíte odporúčané hry či softvér pre hráčov a rôzne iné ponuky.

Opäť si môžete prepojiť svoj účet a uložiť vaše nastavenia ako aj prepnúť tému aplikácie.

Ešte sme ale neskončili.

Musíme sa ešte pozrieť na jeden aspekt notebooku, ktorým je Keystone II.

Ide o maličký NFC kľúčik, ktorý sa dá vložiť do pravého boku notebooku. Slúži na ovládanie nastavení ako aj ukladanie profilov či vyvolanie rôznych akcií.

Viete si nastaviť, aby sa po vložení kľúča spustila zvuková aj RGB znelka. Následne môže kľúčik slúžiť na prepnutie výkonnostného režimu alebo spustenie konkrétnej aplikácie.

Takisto sa môže niečo udiať po jeho odpojení a to buď schovať všetky otvorené karty alebo zamknúť Windows účet. V neposlednom rade môže kľuč slúžiť ako šifrované úložisko dát.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *