SonnetTech Echo 11 TB3 Dock – jeden kábel vládne všetkým

Testovanie a záver

Dnes sa pozrieme na trochu netradičný produkt v našom portfóliu. Ide totiž o príslušenstvo, ktorému sa tu až tak nevenujeme. Echo 11 je však veľmi zaujímavý dok, ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť. Najmä ak berieme do úvahy, že Thunderbolt 3 je súčasťou nových procesorov Intel Ice Lake a s najväčšou pravdepodobnosťou tak už nebude privilégiom drahších notebookov, ale dostane sa aj do mainstreamu.

Testy

Dok sme odskúšali na platformách Windowse aj MacOS.

Proces pripojenia na Windowse vyžaduje potvrdenie pripojenia nového Thunderboltového zariadenia. Po pripojení kábla TB3 k notebooku vám vyskočí upozornenie na pripojenie nového zariadenia. Keď ho otvoríte, máte možnosť odmietnuť, prijať jednorázovo alebo prijať navždy toto zariadenie. Ak pripojenie prijmete, môžete dock začať používať.

   

V detaile zariadení Thunderbolt si potom môžete pozrieť ešte detaily doku, ako je názov výrobcu, meno alebo režim napájania. V prípade, že pripojíte kompaitiblný notebook, bude sa aj nabíjať. Odskúšané to máme na Lenovo X1 Carbon šiestej generácie. Zobrazený Lenovo Legion Y740 sa však nabíjať nebude, kedže aj jeho napájací adaptér má väčší výkon ako je 87 W. To sme už spomenuli aj v jeho recenzii.

Na MacOS bolo pripojenie rýchlejšie, skôr bol problém nájsť, či je vôbec dok pripojený. Hneď však bolo vidieť ikonku napájania. Po pripojení kábla LAN do doku sa aj Macbook pripojil k internetu. V nastaveniach sú potom opäť detaily doku.

   

Dok tak vo všetkých testovaných prípadoch fungoval podľa očakávaní a nie je tak čo kritizovať, len chváliť.

Záver

Sonnet Technologies Echo 11 Thunderbolt 3 dock je skvelý doplnok k vášmu notebooku s portom Thundebolt 3. Stačí vám jeden kábel a možnosti vášho notebooku budú poriadne rozšírené. Najradšej dok používam v práci, kde mi stačí zapojiť jeden kábel a hneď sa mi notebook nabíja, pripoja sa dva monitory, eternet a myš s klávesnicou. Zároveň mám k dispozícii viac portov USB a predovšetkým čítačku kariet SD, ktorá mi na notebooku tak chýba. Toto je presne to „One Cable Solution“, o ktorom Intel pri predstavení Thunderbolt 3 hovorí. V praxi je to naozaj pôsobivé a veľmi komfortné na používanie.

Dok funguje ako má a negatíva sa tak hľadajú len ťažko. Lesklý čierny plast na obrube je nevhodný kvôli odtlačkom a škrabancom. Ide však o trend, ktorý vidíte nielen pri počítačoch, ale aj napríklad v autách. Jediným reálnym negatívom je tak jediný bežný videovýstup vo forme HDMI, pričom určite by sa zišiel aj klasický DisplayPort. Ten je k dispozícii pomocou druhého portu TB3, no na to už potrebujete redukciu, nakoľko monitorov s USB-C je stále málo. Pri produktoch Thunderbolt 3 je zvykom aj vyššia cena a ani v tomto prípade tomu nie je inak. Echo 11 stojí 8500 Kč / 330 eur, čo za príslušenstvo k notebooku rozhodne nie je málo. Ak však zvážite všetky výhody, ktoré dock prináša, a chcete si dopriať luxus pripájania len jediného kábla k notebooku, aby ste získali plnohodnotnú konektivitu, budete musieť túto sumu prekusnúť.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

One comment Pridať komentár

  1. do hentakých šedých kartónov sa za komoušov balilo plno kadejakých dielcov a výrobkov, takže tí boli super enviromentálni, plno palcov hore? alebo možno to bude tak, že koleso dejín sa nám vracia, tentokrát ale z opačnej svetovej strany ako pred 70-timi rokmi a angažovaná mládež ide znova v čele pokroku robiť svet „lepším“ (koniec politickej vsuvky)…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *