Test skrinky Antec P82 Silent: Tiché pokračovanie

Elegán na stôl

Antec nedávno rozšíril svoju mini sériu skriniek P82 modelom Silent. Tá má byť tichšia alternatíva k P82 Flow s prioritou v čo najlepšom chladení. To bude pri modeli Silent zrejme slabšie, ale odmena by mohla prísť v podobe nízkej hlučnosti. Ako sa tento návrh podaril, sa môžete pozrieť v nasledujúcom teste. Ukážeme vám svetlé ale i tienisté miesta skrinky P82 Silent. A to nielen, čo sa týka chladenia.

Základné parametre

Elegán na stôl

Obsah balenia je bežný ako pri väčšine skriniek na trhu. Zopár sťahovacích pások, všetky potrebné skrutky aj s gumami na odvibrovanie mechanických diskov a stručný návod.

Celá skrinka na mňa pôsobí jednoducho, ale zároveň aj decentne. Dnešným trendom sú temperované sklá, no to by ste tu hľadali zbytočne. Celý exteriér je tvorený z SPCC plechu a kúskom plastu. Obe bočnice sú vystlané mäkkou vložkou, ktorá slúži na tlmenie hluku vnútra skrinky. Hrúbka plechov je 0,5 mm, čo sa výrazne odráža na ich ohybnosti. Tie sú tak niekde na polceste k poriadnej stabilite. Ale pri cene 80 eur je to prijateľné. Uchytenie bočníc je cez starý známy systém dvoch skrutiek, nič špeciálne.

   

Na ľavej strane exteriéru je umiestnený I/O panel skrinky, jeho rámček je z lesklého plastu. Nakoľko mám počítač položený na stole, tak toto smerovanie schvaľujem a všetko mám poruke. Tlačidla na zapnutie a reštart sa stláčajú veľmi pohodlne. Ani nie ťažko a hlboko, ani nie ľahko a plytko. Ďalšou súčasťou sú 2× pomalšie USB a 2× 3,5mm jack pre slúchadlá s mikrofónom.

Trochu nižšie od klasických prvkov panela sa nachádza prepínač, ktorý upravuje rýchlosti ventilátorov. V ňom je hlavný rozdiel oproti prvému modelu Flow. Na výber máte tri varianty režimov. Prvý nastaví otáčky na nízke, pre menej náročnú prácu, kde sa pri mojom meraní hlučnosť hýbe na 35,8 dBA. Pri druhom (poloha uprostred) sú ventilátory úplne vypnuté. Posledný je výkonný režim, pri ňom som nameral hlučnosť skrinky na úrovni 38,9 dBA.

Rebrovaná perforácia predného panela na nasávanie chladného vzduchu je relatívne veľká. Zospodu i zvrchu je cez celú šírku predného panela a tiahne sa ešte aj sprava po celej výške skrinky. Čelo skrinky je pritom vcelku šikovné. Ľavá strana ostáva pre lepšie vyniknutie I/O panela zakrytá. Logo Antec nekazí uhladený dojem skrinky. Čerešnička na torte je svetlovod so stavovou LED, ktorý je v tvare poslednej rebriny na vrchu skrinky. Intenzita svietenia je pomerne nízka a oči nevypaľuje ani v noci.

   

Jedna z nevýhod predného panela sú káble. Tie držia o skrinku a pri odnímaní masky si tak treba si dávať pozor. Prachový filter je ale umiestnený na hlavnej konštrukcii. Držia ho len magnety, takže k jeho odňatiu nie je potrebné manipulovať s predným panelom. Je škoda, že na nasávanie Antec nepoužil jemnejšie sito, takto veľká časť prachu do vnútra prenikne.

Za sitom sú umiestnené pre nasávanie dva 120 milimetrové ventilátory s neznámymi špecifikáciami. V prípade potreby ich viete vymeniť až za 3× 140mm alebo radiátor vodného chladenia do veľkosti 360 mm. Na výduchu je predinštalovaný totožný ventilátor.

Zadok z radu nijako nevybočuje, obsahuje klasický otvor pre I/O panel základnej dosky, otvor pre 120 alebo 140 mm ventilátor (predinštalovaný je, ako už sme spomenuli, 120 mm). Pozícii PCI Express na rozširujúce karty má skrinka sedem. Záslepky pre ne určené sú odnímateľné, nejde teda o vylamovacie jednorazovky. Plech vedľa kartových záslepok je deravý, čo je zároveň jedna z mála perforácií na tejto skrinke. Pozícia pre zdroj je tradične na spodku. Tá je štandardná, zdroj sa skrutkuje priamo ku kostre skrinky (žiadne rámčeky, adaptéry, ani nič podobné). Podporovaný formát zdrojov je ATX.

Celý exteriér zakončí spodná časť skrinky so štyrmi pogumovanými nožičkami a odnímateľným jemným prachovým filtrom pod pozíciou zdroja. Len poznamenám, že pogumovaná časť nezanecháva žiadne šmuhy na parketách.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)

Po júnovom oznámení sa zdá, že má Antec už všetko pripravené na expedíciu ventilátorov Storm 120, ktoré už idú do predaja. Obvykle o jednom ventilátore dva spravodajské články nepíšeme, ale teraz spravíme výnimku. Okrem toho, že je už známa cena, tak hlavne by podľa konštrukčných detailov o čierneho koňa strednej triedy. Technicky Storm 120 vyzerajú naozaj dobre, efektívne. Celý článok „Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)“ »

  •  
  •  
  •  

Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle

Jeden s ARGB LED, druhý bez neho. Svoje portfólio ventilátorov inovuje a o nové modely rozširuje aj Antec. U Storm 120 je pritom uvádzaný mimoriadne vysoký statický tlak a vzhľadom na konštrukčné detaily sa tento parameter javí byť aj celkom reálny. Tak či onak do počtu tento ventilátor zrejme nebude a o slovo sa hlási aj Fusion 120 ARGB. Ten pre zmenu vyniká netradičným svetlovodom. Celý článok „Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle“ »

  •  
  •  
  •  

Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou

Menšie počítačové skrinky na základné dosky Micro ATX (a menšie) sú vzácny druh – lepších je iba zopár. Antec sa ale tomuto formátu venuje pomerne intenzívne a ku tým mini-towerom, ktoré už má, pridáva nový – model Draco 10. Táto skrinka je atraktívna napríklad tým, že podporuje inštaláciu väčších vodníkov dopredu i pod strop a celkovo pôsobí dobre „chladivým“ dojmom. Aj preto, že má predný panel z veľkej časti otvorený. Celý článok „Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. pekná decentná skriňa, škoda len, že tí mantáci dali konektory na bok, čo obmedzuje použitie pokiaľ je z tej strany nejaká prekážka ako stena, nábytok a pod…

    1. Až tak strašne by som to nevidel. Pevne verím, že si nikto nekúpi skrinku s týmto smerovaním I/O panela, keď vie že by mu niečo prekážalo k jeho používaniu. Takisto aj umiestnenie konektorov navrchu môže niekoho obmedzovať, pričom skriniek s vrchným umiestnením je väčšina.

      1. hej, to je jasné, pokiaľ viem, kde bude, ale čo ak počítač musím premiestniť a zrazu mám problém.. pravda je aj s tým horným umiestnením konektorov, výrobcovia asi nevedia nič o usadaní prachu… ja osobne tiež nemôžem mať skrinku s hornými konektormi, mám nad pc dosku a tak mám s konektormi prednými. je to najpraktickejšie umiestnenie, ale zaráža ma, koľko málo výrobcov robí takéto skrinky, tých „horniakov“ je podstatne viac!

        1. Všimni si taky, že jak jsou blízko u sebe a tlačítka drobná, nepomůžeš si vlastně ani zalomenými kabely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *