Test skrinky Antec P82 Silent: Tiché pokračovanie

Metodika testovania

Antec nedávno rozšíril svoju mini sériu skriniek P82 modelom Silent. Tá má byť tichšia alternatíva k P82 Flow s prioritou v čo najlepšom chladení. To bude pri modeli Silent zrejme slabšie, ale odmena by mohla prísť v podobe nízkej hlučnosti. Ako sa tento návrh podaril, sa môžete pozrieť v nasledujúcom teste. Ukážeme vám svetlé ale i tienisté miesta skrinky P82 Silent. A to nielen, čo sa týka chladenia.

Metodika testovania

Všetky tri ventilátory sú medzi sebou poprepájané, aby mohli byť synchrónne menené otáčky pomocou prepínača na prednom paneli. Namerané hodnoty hlučnosti pri nižších a vyšších predvolených otáčkach sa takmer zhodujú s aktuálne používanými hodnotami pre testovanie. Rozhodol som sa, že rozdiel 0,2 dBA pri nižšej hlučnosti a 0,1 dBA pri vyššej zaokrúhlim a porovnám výsledky merania s už vykonanými testami na hlučnostiach 36 a 39 dBA. Hlavne kvôli orientačnej predstave chladiaceho výkonu skrinky.

Testovanie beží v domácich podmienkach, kde sa snažím o čo najpresnejšie výsledky. V miestnosti je počas testovania teplota vzduchu pred skrinkou 23 stupňov Celzia a minimálna hlučnosť, ktorú viem merať hlukomerom Voltcraft SL-100, je 32,4 dBA. Snímač hlukomera je zarovnaným na stred vrchnej strany skrinky vo vzdialenosti 10 cm, pre čo najlepšie meranie rozdielu rýchlosti ventilátorov, ktoré mením pomocou základnej dosky. K jednoduchému porovnaniu k ostatným skrinkám sú vždy regulované na fixné úrovne hluku. 

Jednotlivé komponenty sú zahrievané po dobu 10 minút v syntetických záťažových testoch FurMark a súbežne s Prime95 (vlastné nastavenia). Táto doba je dostatočne dlhá, aby sa všetky komponenty dostatočne zahriali. Medzi testami sú potom 15-minútové chladiace prestávky, počas ktorých sa teploty komponentov (a i teplota vzduchu v skrinke) dostanú na východiskovú úroveň.

Hlučnosti režimov:

  • 35,8 dBA
  • 38,9 dBA


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)

Po júnovom oznámení sa zdá, že má Antec už všetko pripravené na expedíciu ventilátorov Storm 120, ktoré už idú do predaja. Obvykle o jednom ventilátore dva spravodajské články nepíšeme, ale teraz spravíme výnimku. Okrem toho, že je už známa cena, tak hlavne by podľa konštrukčných detailov o čierneho koňa strednej triedy. Technicky Storm 120 vyzerajú naozaj dobre, efektívne. Celý článok „Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)“ »

  •  
  •  
  •  

Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle

Jeden s ARGB LED, druhý bez neho. Svoje portfólio ventilátorov inovuje a o nové modely rozširuje aj Antec. U Storm 120 je pritom uvádzaný mimoriadne vysoký statický tlak a vzhľadom na konštrukčné detaily sa tento parameter javí byť aj celkom reálny. Tak či onak do počtu tento ventilátor zrejme nebude a o slovo sa hlási aj Fusion 120 ARGB. Ten pre zmenu vyniká netradičným svetlovodom. Celý článok „Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle“ »

  •  
  •  
  •  

Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou

Menšie počítačové skrinky na základné dosky Micro ATX (a menšie) sú vzácny druh – lepších je iba zopár. Antec sa ale tomuto formátu venuje pomerne intenzívne a ku tým mini-towerom, ktoré už má, pridáva nový – model Draco 10. Táto skrinka je atraktívna napríklad tým, že podporuje inštaláciu väčších vodníkov dopredu i pod strop a celkovo pôsobí dobre „chladivým“ dojmom. Aj preto, že má predný panel z veľkej časti otvorený. Celý článok „Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. pekná decentná skriňa, škoda len, že tí mantáci dali konektory na bok, čo obmedzuje použitie pokiaľ je z tej strany nejaká prekážka ako stena, nábytok a pod…

    1. Až tak strašne by som to nevidel. Pevne verím, že si nikto nekúpi skrinku s týmto smerovaním I/O panela, keď vie že by mu niečo prekážalo k jeho používaniu. Takisto aj umiestnenie konektorov navrchu môže niekoho obmedzovať, pričom skriniek s vrchným umiestnením je väčšina.

      1. hej, to je jasné, pokiaľ viem, kde bude, ale čo ak počítač musím premiestniť a zrazu mám problém.. pravda je aj s tým horným umiestnením konektorov, výrobcovia asi nevedia nič o usadaní prachu… ja osobne tiež nemôžem mať skrinku s hornými konektormi, mám nad pc dosku a tak mám s konektormi prednými. je to najpraktickejšie umiestnenie, ale zaráža ma, koľko málo výrobcov robí takéto skrinky, tých „horniakov“ je podstatne viac!

        1. Všimni si taky, že jak jsou blízko u sebe a tlačítka drobná, nepomůžeš si vlastně ani zalomenými kabely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *