Test skrinky Antec P82 Silent: Tiché pokračovanie

Slušný interiér s malými nedokonalosťami

Antec nedávno rozšíril svoju mini sériu skriniek P82 modelom Silent. Tá má byť tichšia alternatíva k P82 Flow s prioritou v čo najlepšom chladení. To bude pri modeli Silent zrejme slabšie, ale odmena by mohla prísť v podobe nízkej hlučnosti. Ako sa tento návrh podaril, sa môžete pozrieť v nasledujúcom teste. Ukážeme vám svetlé ale i tienisté miesta skrinky P82 Silent. A to nielen, čo sa týka chladenia.

Slušný interiér s malými nedokonalosťami

Rozloženie jednotlivých prvkov v skrinke je obyčajné, ale moderné. Na spodku je tunel (na zdroj a HDD) oddelený od zvyšku a montáž 2,5″ HDD/SSD je vertikálna, vedľa základnej dosky. Tie nainštalujete od formátu Mini-ITX až po ATX. Pred montážou dosky formátu ATX bude však treba doplniť zopár dištančných stĺpikov. Tie sú, samozrejme, v balení, no nie každý z vás má doma kľúč alebo hlavicu s rozmerom 5,5mm pre ich dotiahnutie. Áno, dajú sa použiť aj kombinačky. Toto je jedna z vecí, ktorú by som vedel vytknúť viacerým výrobcom, nie iba Antecu.

Vežovité chladiče na procesor sa zmestia do výšky 178 mm, teda prakticky všetky.  Dostatok priestoru je aj pre výkonnú grafickú kartu, tá môže mať na dĺžku teoreticky až 380 mm. Priechodky na kabeláž sú bez pogumovania. Chvályhodné však je, že vrchná priechodka na napájací kábel (EPS) procesora je dostatočne veľká a inštalácia je v tomto smere pohodlná.

Horšie je to s bočnými priechodkami na 24-pin či 6+2-pin PCIe, sú len o málinko širšie, než je šírka samotných konektorov. Tie treba viesť s väčšou trpezlivosťou, vždy priamo, prestrkávaním konektora z uhla neuspejete. Širšie priechodky by v tomto mieste ale mohli znamenať kolíziu držiaka na SSD (k tomu sa hneď dostaneme podrobnejšie) so 140 mm ventilátormi.

Zadná strana ponúka uchytenie SSD/HDD v kombinácii 4× 2,5″ alebo 2× 2,5″ + 2× 3,5″. Šuplík uložený v tuneli je hybridný s dvoma pozíciami pre 3,5″ HDD alebo 2,5″ SSD/HDD, aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať. Prvá pozícia je v rámčeku, kde sa 3,5″ disk uchytí a zasunie dovnútra. Druhá je menej používaná (pre 2,5″ SSD alebo eventuálne HDD), priamo na vrchu konštrukcie rámčeka. Ďalšie dve miesta výhradne pre 2,5″ úložiská sú na vertikálnej stene (spoločnej s podnosom pre základnú dosku) a inštalujú sa cez prídavný držiak. Ten je zaujímavý tým, že ho môžete osadiť spredu ale i zozadu podľa toho, kde uznáte za vhodnejšie. 

Čo sa týka spodnej komory, tak je v nej ešte priestor na zdroj ATX, ktorý môže mať prakticky ľubovoľnú dĺžku, zmestil by sa aj 220 mm. Pre prípad, že by ste potrebovali na káble viac miesta a HDD nepoužívate, tak je možné diskovú klietku odskrutkovať.

K napájaniu regulátora ventilátorov je potrebné vyloviť z balenia zdroja káblik so starším typom 4-pinového molexu. V súčasnej dobe by bolo asi elegantnejšie použiť kábel SATA. Inštalácia by bola pohodlnejšia, konektor je celkovo menší (a až tak neprekáža pri dovieraní bočnice), ale niekto by mohol argumentovať aj opačne, že je molex vhodnejší, keďže ho na nič iné nepoužije a konektor SATA by mohol niekde chýbať (čítačke kariet napríklad).

Priestor na vedenie kabeláže za bočnicou sa pohybuje v rozpätí od 1 do 2 až 3 cm. Skrinku aj napriek bočnici s výplňou nebolo problém zavrieť.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)

Po júnovom oznámení sa zdá, že má Antec už všetko pripravené na expedíciu ventilátorov Storm 120, ktoré už idú do predaja. Obvykle o jednom ventilátore dva spravodajské články nepíšeme, ale teraz spravíme výnimku. Okrem toho, že je už známa cena, tak hlavne by podľa konštrukčných detailov o čierneho koňa strednej triedy. Technicky Storm 120 vyzerajú naozaj dobre, efektívne. Celý článok „Ventilátory Antec Storm 120 sú vonku (a na ceste do redakcie)“ »

  •  
  •  
  •  

Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle

Jeden s ARGB LED, druhý bez neho. Svoje portfólio ventilátorov inovuje a o nové modely rozširuje aj Antec. U Storm 120 je pritom uvádzaný mimoriadne vysoký statický tlak a vzhľadom na konštrukčné detaily sa tento parameter javí byť aj celkom reálny. Tak či onak do počtu tento ventilátor zrejme nebude a o slovo sa hlási aj Fusion 120 ARGB. Ten pre zmenu vyniká netradičným svetlovodom. Celý článok „Antec má dva nové ventilátory. Storm 120 nevyzerá vôbec zle“ »

  •  
  •  
  •  

Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou

Menšie počítačové skrinky na základné dosky Micro ATX (a menšie) sú vzácny druh – lepších je iba zopár. Antec sa ale tomuto formátu venuje pomerne intenzívne a ku tým mini-towerom, ktoré už má, pridáva nový – model Draco 10. Táto skrinka je atraktívna napríklad tým, že podporuje inštaláciu väčších vodníkov dopredu i pod strop a celkovo pôsobí dobre „chladivým“ dojmom. Aj preto, že má predný panel z veľkej časti otvorený. Celý článok „Novinka Antec Draco 10: Mini-tower s mrežovanou maskou“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. pekná decentná skriňa, škoda len, že tí mantáci dali konektory na bok, čo obmedzuje použitie pokiaľ je z tej strany nejaká prekážka ako stena, nábytok a pod…

    1. Až tak strašne by som to nevidel. Pevne verím, že si nikto nekúpi skrinku s týmto smerovaním I/O panela, keď vie že by mu niečo prekážalo k jeho používaniu. Takisto aj umiestnenie konektorov navrchu môže niekoho obmedzovať, pričom skriniek s vrchným umiestnením je väčšina.

      1. hej, to je jasné, pokiaľ viem, kde bude, ale čo ak počítač musím premiestniť a zrazu mám problém.. pravda je aj s tým horným umiestnením konektorov, výrobcovia asi nevedia nič o usadaní prachu… ja osobne tiež nemôžem mať skrinku s hornými konektormi, mám nad pc dosku a tak mám s konektormi prednými. je to najpraktickejšie umiestnenie, ale zaráža ma, koľko málo výrobcov robí takéto skrinky, tých „horniakov“ je podstatne viac!

        1. Všimni si taky, že jak jsou blízko u sebe a tlačítka drobná, nepomůžeš si vlastně ani zalomenými kabely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *