Test skrinky Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

Záver

V zmenšovaní skriniek nepoľavuje a pokračuje. Teraz Fractal Design zapracoval na jednoduchšej verzii Meshify 2 Compact, ktorej sme dávnejšie udelili vzácne redakčné ocenenie. Kostra skrinky zostala rovnaká, takisto sa nemenili použité materiály, niekde sa ale predsa len škrtalo. A niekde sa zase pridávalo, vylepšovalo – napríklad, čo sa týka použitých ventilátorov. V rozbore sme sa venovali skrinke vo variante Lite RGB.

Záver

V chladení si skrinka viedla skvelo na všetkych frontoch. Dokonca boli výsledky takmer totožné s chladením pôvodnej skrinky Meshify 2 Compact. Jediná vec, kde menšia skrinka zaostávala, bolo ochladzovanie vzduchu pod stropom. Treba ale dodať, že Lite nemala pred ventilátormi jemný nylónový prachový filter, ktorý by mohol tvoriť prekážku a znížiť efektivitu ventilátorov ako tomu bolo pri plnohodnotnej skrinke.

Konštrukcia je tvorená z hrubých plechov, ktoré držia celú skrinku pokope. Beznástrojový mechanizmus, ktorý vám dovolí rýchlo a ľahko vyberať bočnice z konštrukcie si dozaista obľúbite. V prípade nečakaných ale aj tých čakaných zásahov do skrinky je to skvelý pomocník. Bohužiaľ bol skrinke odobratý rozoberateľný strop, ktorý pri manipulácii s komponentami taktiež výrazne pomohol. No s ním by skrinka takmer nepotrebovala prívlastok Lite.

Inštalácia hardvéru bola trochu pomalšia. Hlavný dôvod toho sú napájacie káble z ventilátorov a ich následné uloženie do správy kabeláže. Inak išlo všetko bez väčších ťažkostí.

Ceny v Rakúsku a Nemecku začínaju pri Meshify 2 Compact Lite RGB na 144 eurách/3560 Kč. Ak by sme k tejto cene prirátali aj port USB typu C za približne 13 eur/320 Kč, ktorý je ako volitelné príslušenstvo, tak sa cenou približujeme k plnohodnotnému Compactu s RGB. A ten je výbavou o triedu vyšie aj keď bez podsvietenia. Skrinka má sama o sebe iba malé nedostatky, no s cenou ktorú má stanovenú, nemôže odísť s iným hodnotením ako „Approved“.

Tí z vás, ktorí by chceli ušetriť ale stále mať prémiovú skrinku, určite odporučím poobzerať sa po verziách Compact Lite ale bez prívlastku RGB.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

  •  
  •  
  •  

Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie

Ventilátory Venturi majú jedny z najmäkších montážnych rohov. Prenos vibrácií z pohyblivých častí ďalej na čokoľvek (plechy skrinky, rebrá pasívu, …) je tak veľmi výrazne tlmený. Oproti iným (aj modernejším modelom Fractal Design) tieto ventilátory majú robustnejšie lopatky, tie sú hrubšie i širšie a vo výsledku je pri porovnateľnej rýchlosti dosahovaný takisto vyšší statický tlak. Čo by na tieto ventilátory povedal fyzik Venturi, po ktorom sú pomenované? Celý článok „Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie“ »

  •  
  •  
  •  

Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy

Vzhľadom na to, že pre držiaky Flex 2 z nedávnej recenzie nemáme žiadne redakčné využitie a zároveň Fractal Design ich nechce naspäť, sme sa rozhodli, že ich podarujeme. Tým čitateľom, ktorí využijú vertikálnu montáž grafickej karty. K dispozícii sú iba dva (čierny a biely), takže rozhodujúca je tu rýchlosť. Prvý, kto na túto výzvu zareaguje, si môže vybrať farbu, druhému v prípade záujmu pošleme tú, čo zostala a tretí v poradí už píše neskoro. Celý článok „Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *