Test skrinky Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

Exteriér

V zmenšovaní skriniek nepoľavuje a pokračuje. Teraz Fractal Design zapracoval na jednoduchšej verzii Meshify 2 Compact, ktorej sme dávnejšie udelili vzácne redakčné ocenenie. Kostra skrinky zostala rovnaká, takisto sa nemenili použité materiály, niekde sa ale predsa len škrtalo. A niekde sa zase pridávalo, vylepšovalo – napríklad, čo sa týka použitých ventilátorov. V rozbore sme sa venovali skrinke vo variante Lite RGB.

Základné parametre


Exteriér

Po vytiahnutí skrinky z kartónovej škatule sa dopracujete k príslušenstvu, ktoré je pri niektorých modeloch pestré ale verzie skriniek Lite k nim nepatria. Tvorené je prevažne z rôznych druhov skrutiek a jednorazových sťahovacích pások. Dodatočnou výbavou sú prídavné držiaky pre uchytenie radiátora vodného chladenia a utierka s logom Fractal na sklo. Nechýba ani manuál s obrázkami pre najjednoduchšie vysvetlenie všetkých možností skrinky.

Ľavá bočnica je z temperovaného skla o hrúbke 2,85 mm. Ako aj pôvodná verzia skrinky bez prívlastku Lite, tak aj verzie Lite dostali pre obe bočnice beznástrojový západkový mechanizmus úchytu. Vďaka tomu sa ľahko a rýchlo dostanete dovnútra skrinky aj bez nutnosti s ňou manipulovať. Zozadu stačí potiahnuť za výstupy z panela a jednoducho vám ostane v ruke.

   

Perforovaný predný panel má „pokrčený“ vzhľad, čo je typické pre sériu skriniek Meshify. Zospodu je umiestnené logo firmy, ktoré slúži aj ako madlo pre otváranie perforovanej časti. To drží k druhej časti predného panela pomocou nacvakávacích pántov, vďaka čomu je čistenie perforácie a ventilátorov od prachu jednoduchšie. Keďže sa jedná o okresanú verziu skrinky s ohľadom na cenu, tak za panelom chýba jemný nylonový prachový filter. Otvory ktoré sú tu majú veľkosť približne jedného milimetra, čo je ako prachová filtrácia neefektívne.

   

Druhá časť predného panela – rám sa dá vybrať taktiež. Získate tak jednoduchší prístup k trom ventilátorom Aspect 12 RGB. Tie sú podľa výrobcu o niečo menej výkonné ako verzie s PMW, na ktoré robil už Ľubo podrobný rozborAk by ste chceli pôvodné 120 mm ventilátory vymeniť, možete tak urobiť za dva 140 mm alebo za radiátor vodného chladenia do veľkosti 360 mm.

Dva porty USB typu A sú dostupné hneď po vybalení zo škatule, no ak by vám chýbal na vrchnom paneli I/O aj USB typu C, tak sa dá dokúpiť za zhruba 13 eur/320 Kč pod označením Model E. To je jedno z ďalších šetrení oproti plnohodnotnej verzii skrinky Meshify 2 Compact. Ostatnú časť panela tvoria dva krát 3,5 mm jack pre slúchadlá a mikrofón, tlačidlo vypnutia a jedno pre zmenu podsvietenia. Variant vám skrinka poskytne viac než dosť, presne 49.

Otvorenú časť skrinky na vrchu chráni pred prachom sito s rovnakými otvormi ako sú použité vpredu. Na vrchu to ako negatívum nevidím, hlavne keď sa táto časť používa skôr pre výduch ako k nasávaniu. K tomu môžete použiť dva 120 alebo 140 mm ventilátory alebo aj radiátor vodného chladenia s veľkosťou do 240 mm. Treba ale dávať pozor na veľkosť modulov RAM pri použití radiátora. Nemali by presiahnuť 35 mm. Okrem toho je možné pomocou univerzálneho držiaku, ktorý je predávaný separátne, využiť tieto pozície aj pre 2,5″ alebo 3,5″ úložiská. S označením „Universal Multibracket – Type A“ sa v balení predávajú dva za cenu okolo 13 eur/320 Kč.

Zadná strana skrinky je štandardná, zospodu je umiestnený vstup pre zdroj spolu s rámčekom. Nad ním je sedem krytiek otvorov pre rozširujúce karty PCI Express, otvor pre I/O panel základnej dosky a vedľa pozícia pre výduch 120 mm ventilátora. Ten je osadený rovnakým modelom ako sú tri vpredu – Aspect 12 RGB.

Spodná časť skrinky patrí jemnému nylónovému filtru, ktorý bude pred prachom chrániť najmä zdroj. Okrem toho sú tu štyri nožičky s protišmykovými podložkami. Tie držia skrinku pevne na povrchu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

  •  
  •  
  •  

Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie

Ventilátory Venturi majú jedny z najmäkších montážnych rohov. Prenos vibrácií z pohyblivých častí ďalej na čokoľvek (plechy skrinky, rebrá pasívu, …) je tak veľmi výrazne tlmený. Oproti iným (aj modernejším modelom Fractal Design) tieto ventilátory majú robustnejšie lopatky, tie sú hrubšie i širšie a vo výsledku je pri porovnateľnej rýchlosti dosahovaný takisto vyšší statický tlak. Čo by na tieto ventilátory povedal fyzik Venturi, po ktorom sú pomenované? Celý článok „Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie“ »

  •  
  •  
  •  

Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy

Vzhľadom na to, že pre držiaky Flex 2 z nedávnej recenzie nemáme žiadne redakčné využitie a zároveň Fractal Design ich nechce naspäť, sme sa rozhodli, že ich podarujeme. Tým čitateľom, ktorí využijú vertikálnu montáž grafickej karty. K dispozícii sú iba dva (čierny a biely), takže rozhodujúca je tu rýchlosť. Prvý, kto na túto výzvu zareaguje, si môže vybrať farbu, druhému v prípade záujmu pošleme tú, čo zostala a tretí v poradí už píše neskoro. Celý článok „Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *