Test skrinky Fractal Design Meshify 2 Compact Lite RGB

Interiér

V zmenšovaní skriniek nepoľavuje a pokračuje. Teraz Fractal Design zapracoval na jednoduchšej verzii Meshify 2 Compact, ktorej sme dávnejšie udelili vzácne redakčné ocenenie. Kostra skrinky zostala rovnaká, takisto sa nemenili použité materiály, niekde sa ale predsa len škrtalo. A niekde sa zase pridávalo, vylepšovalo – napríklad, čo sa týka použitých ventilátorov. V rozbore sme sa venovali skrinke vo variante Lite RGB.

Interiér

Skrinka je určená pre základné dosky formátoov ITX, M-ATX a ATX. Pozície na montáž (dosky) sú riadne označené. Prekvapivo sú aj na rovnakom šasi zmeny v maximálnom možnom umiestnení pre grafickú kartu. Pri verzii Lite je možné osadiť grafickú kartu s maximálnou dĺžkou 345 mm kde sa oproti plnohodnotnom Compacte polepšila o štyri milimetre. Najväčšia možná veľkosť pre vežovitý chladič procesora sa zo 169 mm (maximálna výška) nezmenila. Zníženie nákladov sa prejavilo aj na konštrukčnom vyhotovení. Krytky priechodiek kabeláže sú iba vertikálne po boku. Vrchná ani spodná priechodka ich nemá, no to nie je niečo, čo by skrinke ublížilo. Najviac mi chýbal rozoberateľný strop, ktorý výrazne uľahčil inštaláciu hardvéra do skrinky. Aj keď je od dosky k stropu 40 mm, tak pripojenie káblov na napájanie procesora je zložitejšie ako s demontovaným stropom.

Na perforovanú časť tunela je možné alternatívne uložiť dve 2,5″ úložiská cez držiaky. Možno sa budem opakovať ale prečo nevyužiť aj túto časť ako dodatočné pozície pre ventilátory pod grafickú kartu? Pri ventilátoroch sú dve plastové krytky. Tie vám umožnia získať priestor buď pre radiátor vodného chladenia alebo otvoria priestor pre ventilátor, ktorý sa umiestni na spodok tunela.

Jediná vec, o ktorú je zadná strana oproti plnohodnotnému Compactu ochudobnená, sú tri kusy sťahovacích pások na suchý zips. Lite má tri sťahovačky vertikálne umiestnené v hlavnom žľabe pre káble. V ňom je 28 mm priestoru pre ne. Ostatných 13 pozícií je pripravených k uchyteniu káblov, napríklad cez jednorázové pásky v príslušenstve. Po zadnej strane sa ťahá väčšinou iba jeden hrubší kábel, konkrétne ten pre napájanie procesora. Tomu stačí vyčlenených 18 mm. Podnos okrem správy kabeláže drží na sebe aj dva držiaky pre 2,5″ úložiská. To sú tie, ktoré je možné umiestniť aj na hornú časť tunela.

Vovnútri tunelu je cez skrutky umiestnený priečinok s dvoma hybridnými šuplíkmi pre 2,5 alebo 3,5″ úložiská. Konštrukcia sa dá ak je treba posúvať alebo úplne vybrať a namiesto nej umiestniť jeden 120 mm ventilátor. S priečinkom má zdroj 220 mm priestoru pre telo a káble, bez neho 360 mm.

Celú konštrukciu a všetky komponenty držia pokope plechy o hrúbke 0,85 – 0,90 mm, záleží od miesta merania. Tie sú pevné ako tomu bolo aj pri iných modeloch z tejto rady. O prehýbaní nemôže byť reč.

Samotná inštalácia komponentov bola relatívne jednoduchá a intuitívna. Najviac času pritom strávite so správou kabeláže. Z každého ventilátora idú dva káble, jeden pre napájanie motora a druhý pre podsvietenie. Tie sa medzi sebou nadpájajú aby vznikol iba jeden prívod. Pamätám si skladanie pôvodnej skrinky Meshify 2 Compact, tam bolo „upratovanie“ káblov rýchle a jednoduché.

   


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

  •  
  •  
  •  

Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie

Ventilátory Venturi majú jedny z najmäkších montážnych rohov. Prenos vibrácií z pohyblivých častí ďalej na čokoľvek (plechy skrinky, rebrá pasívu, …) je tak veľmi výrazne tlmený. Oproti iným (aj modernejším modelom Fractal Design) tieto ventilátory majú robustnejšie lopatky, tie sú hrubšie i širšie a vo výsledku je pri porovnateľnej rýchlosti dosahovaný takisto vyšší statický tlak. Čo by na tieto ventilátory povedal fyzik Venturi, po ktorom sú pomenované? Celý článok „Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie“ »

  •  
  •  
  •  

Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy

Vzhľadom na to, že pre držiaky Flex 2 z nedávnej recenzie nemáme žiadne redakčné využitie a zároveň Fractal Design ich nechce naspäť, sme sa rozhodli, že ich podarujeme. Tým čitateľom, ktorí využijú vertikálnu montáž grafickej karty. K dispozícii sú iba dva (čierny a biely), takže rozhodujúca je tu rýchlosť. Prvý, kto na túto výzvu zareaguje, si môže vybrať farbu, druhému v prípade záujmu pošleme tú, čo zostala a tretí v poradí už píše neskoro. Celý článok „Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *