Vyhodnotenie súťaže, Zima 2017. Kto si odnáša čo? + vďaka!

Ceny a ich štastní výherci

Tak, a máme tu výsledky. A tentokrát i bez meraní hardvéru. Analyzovali sme totiž vašu snahu, z ktorej vzišli v prvom slede traja čitatelia, ktorým priala šťastena, a potom jeden, čo si za svoju šikovnosť vybojoval najštedrejšiu odmenu. Ostatní nezúfajte, nabudúce to určite vyjde. Všetci (i tí, čo sa do hry o ceny nezapojili) prijmite naše úprimné poďakovanie za vašu podporu a prianie všetkého dobrého.

Súťažili ste o:

  1. Maličkú základnú dosku postavenú na Mini-STX, teda na najmenšom formáte, do ktorého je možné osadiť ľubovoľný desktopový procesor Skylake/Kaby Lake (s TDP do 65 W) – Gigabyte GA-H110MSTX-HD3.
  2. Pasívnu skrinku pre vybrané plnotučné dosky Mini-ITX – Akasa Euler MX s 80W zdrojom.
  3. Jeden z najúčinnejších vežovitých chladičov na procesor – Noctua NH-D15 s čiernym variantom ventilátorov NF-A15 HS-PWM a krytmi NA-HC3 chromax.black.swap. Dodáme aj s montážnou súpravou NM-AM4.
  4. Kompletnú súpravu vodného chladenia. Obsahuje 10 cm hrubý 360-milimetrový radiátor EK-CoolStream XE 360 s troma ventilátormi EK-Vardar. Čerpadlo je EK-DDC 3.2 PWM Elite a blok univerzálny EK-Supremacy Evo. Nechýba samozrejme ani drobné príslušenstvo (expanzka, hadice, fitingy a prípravok proti korózii). Ako celok sa to nazýva EK-KIT X360.

Podmienkou bolo zdieľať vo verejnom priestore (a zmienku o tom poslať na info@hwcooling.net) ľubovoľný obsah magazínu HWCooling.net. Zo záplavy vašich e-mailov, ktoré spĺňali stanovené kritéria, sme náhodne vyžrebovali troch z vás. V nižšie uvedenom poradí si môžete vyberať z trojlístka cien (Gigabyte GA-H110MSTX-HD3, Akasa Euler MX a Noctua NH-D15 s Chromax) podľa vašich preferencií.

Náhodný žreb

  1. james p (carlcold.cc@…)
  2. Radomir Koles (radomir.koles@…)
  3. BG (bojana_grosskreuz@…)

  

E-maily sme už výhercom zaslali. S tým, že prvý vyžrebovaný dostal výzvu k výberu svojej ceny. Na reakciu a rozhodnutie má čas týždeň – do konca roka (31. 12. 2017 do polnoci). Keď dostaneme odpoveď, opäť sa ozveme druhému a tretiemu výhercovi, aby si vybrali z toho, čo ostane.

Cena za efektivitu…

Hlavnú cenu získava Oisin A. (wizzcomm@…), za príspevok s najväčším dosahom. To sa mu podarilo na Reddite umiestnením prvého i druhého testu termopást. V danom vlákne sa rozbehla i pekná diskusia. Ďakujeme!

Okruh EKWB EK-KIT X360 z testu EKWB EK-FB MSI X299 + X360: cez pol kW s VRM pod 60 °C. Výhercovi však posielame novú, v igelite zabalenú, súpravu s ešte nenastrihanými hadicami

Osinovi takisto posielame e-mail s avízom o výhre. Ak by s EK-KIT X360 nebol spokojný a zišiel by sa mu viac napríklad chladič Noctua NH-D15 (to by ale súčasne musel i majiteľ D15 stáť o kvapalinové chladenie), radi medzi výhercami nadviažeme komunikáciu a môžu sa dohodnúť.

…a nadštandardné úsilie

E-mailov nám prišlo naozaj požehnane. Väčšina z vás články zdieľala na osobných profiloch FB, čo je samozrejme perfektné, ale najjednoduchšie. Niektorí si dali na propagácii HWC naozaj záležať, a preto sme sa rozhodli túto snahu dodatočne oceniť. Pekný e-mail nám zaslal verný čitateľ Viktor M. (viktor.majdak@…). Ten sa mimo iné intenzívne aktivizuje na jednom fóre, kde naše články používa ako podklady i vo veľmi pekných tipoch na odporúčané PC zostavy. A síce mu žreb neprial, ako cenu útechy mu posielame tričko (XL) Gigabyte s logom G1 Gaming a dvojicu ventilátorov Noctua NF-A15 PWM.

Vďaka za podporu!

Každému jednému z vás, čo ste navštívili HWCooling, ďakujeme za podporu. Bez vás by to nešlo, vôbec. Súčasné tempo HWC nie je síce nijako ohurujúce, „pomalšie“ to už nepôjde. Kadencia vydávania článkov totiž významne záleží od návštevnosti, ktorá narastá míľovými krokmi. A pomohla tomu i táto súťaž. Pokiaľ vám na rozvoji HWC záleží, môžete obsah webu šíriť i naďalej. Prosíme vás ale, iba na tematické miesta. Spam do nesúvisiacich fór nám totiž môže naopak uškodiť. 🙂

Na záver patrí naše špeciálne poďakovanie všetkým firmám, ktoré projektu HWCooling dôverujú a podporujú ho. V rámci tejto súťaže menovite spoločnosti Gigabyte, EKWB, Noctua a Akasa.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Test 14 ventilátorov v prirodzenom prostredí systémových pozícií

Sem-tam sa stretávame s názorom, že je ventilátory vhodné testovať v reálnych podmienkach, čo dokážeme jednoducho vyvrátiť. Zároveň ale rozumieme, že laik sa najlepšie stotožní s rozdielmi teplôt komponentov, ktoré vznikajú práve v dôsledku rôzneho prietoku ventilátorov. Aby ste videli korelácie takýchto testov s výsledkami z „neprirodzeného“ prostredia, na niečo sme si spomenuli. Celý článok „Test 14 ventilátorov v prirodzenom prostredí systémových pozícií“ »

  •  
  •  
  •  

Akasa Gecko Pro: „Inak“ orientovaný chladič SSD

Nástupca chladiča SSD, ktorý vo svojej cenovej relácii nemal príliš veľkú konkurenciu. Aj tak by sa dal uviesť Gecko Pro, ktorý je síce o trochu drahší, ale takisto dokonalejší (aj čo sa týka montáže). A má aj charakteristický znak, ktorým sa od iných chladičov jasne odlišuje – rebrá nemá pozdĺžne (tak, ako to je bežné), ale na šírku. Pomer ceny k chladiacemu výkonu je znovu výborný. Celý článok „Akasa Gecko Pro: „Inak“ orientovaný chladič SSD“ »

  •  
  •  
  •  

Po 10 rokoch prichádza nový dvojvežový chladič Akasa, Soho H7

Pri príležitosti uvedenia chladičov Akasa Alucia H4 a Soho H4 s prívlastkami Plus (t.j. konečne s podporou LGA 1700) sa na jednej snímke objavil aj robustný chladič s dvoma vežami. Známe sú už aj všetky jeho parametre. Po veľmi dlhom čase sa tak doposiaľ najvýkonnejší chladič Akasy – model Venom Medusa – dočká nástupcu. Materiály Akasy uvádzajú, že tento chladič je optimalizovaný na najvýkonnejšie procesory Intel Alder Lake. Celý článok „Po 10 rokoch prichádza nový dvojvežový chladič Akasa, Soho H7“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *