Vyhodnotenie súťaže, Zima 2017. Kto si odnáša čo? + vďaka!

Ceny a ich štastní výherci

Tak, a máme tu výsledky. A tentokrát i bez meraní hardvéru. Analyzovali sme totiž vašu snahu, z ktorej vzišli v prvom slede traja čitatelia, ktorým priala šťastena, a potom jeden, čo si za svoju šikovnosť vybojoval najštedrejšiu odmenu. Ostatní nezúfajte, nabudúce to určite vyjde. Všetci (i tí, čo sa do hry o ceny nezapojili) prijmite naše úprimné poďakovanie za vašu podporu a prianie všetkého dobrého.

Súťažili ste o:

 1. Maličkú základnú dosku postavenú na Mini-STX, teda na najmenšom formáte, do ktorého je možné osadiť ľubovoľný desktopový procesor Skylake/Kaby Lake (s TDP do 65 W) – Gigabyte GA-H110MSTX-HD3.
 2. Pasívnu skrinku pre vybrané plnotučné dosky Mini-ITX – Akasa Euler MX s 80W zdrojom.
 3. Jeden z najúčinnejších vežovitých chladičov na procesor – Noctua NH-D15 s čiernym variantom ventilátorov NF-A15 HS-PWM a krytmi NA-HC3 chromax.black.swap. Dodáme aj s montážnou súpravou NM-AM4.
 4. Kompletnú súpravu vodného chladenia. Obsahuje 10 cm hrubý 360-milimetrový radiátor EK-CoolStream XE 360 s troma ventilátormi EK-Vardar. Čerpadlo je EK-DDC 3.2 PWM Elite a blok univerzálny EK-Supremacy Evo. Nechýba samozrejme ani drobné príslušenstvo (expanzka, hadice, fitingy a prípravok proti korózii). Ako celok sa to nazýva EK-KIT X360.

Podmienkou bolo zdieľať vo verejnom priestore (a zmienku o tom poslať na info@hwcooling.net) ľubovoľný obsah magazínu HWCooling.net. Zo záplavy vašich e-mailov, ktoré spĺňali stanovené kritéria, sme náhodne vyžrebovali troch z vás. V nižšie uvedenom poradí si môžete vyberať z trojlístka cien (Gigabyte GA-H110MSTX-HD3, Akasa Euler MX a Noctua NH-D15 s Chromax) podľa vašich preferencií.

Náhodný žreb

 1. james p (carlcold.cc@…)
 2. Radomir Koles (radomir.koles@…)
 3. BG (bojana_grosskreuz@…)

  

E-maily sme už výhercom zaslali. S tým, že prvý vyžrebovaný dostal výzvu k výberu svojej ceny. Na reakciu a rozhodnutie má čas týždeň – do konca roka (31. 12. 2017 do polnoci). Keď dostaneme odpoveď, opäť sa ozveme druhému a tretiemu výhercovi, aby si vybrali z toho, čo ostane.

Cena za efektivitu…

Hlavnú cenu získava Oisin A. (wizzcomm@…), za príspevok s najväčším dosahom. To sa mu podarilo na Reddite umiestnením prvého i druhého testu termopást. V danom vlákne sa rozbehla i pekná diskusia. Ďakujeme!

Okruh EKWB EK-KIT X360 z testu EKWB EK-FB MSI X299 + X360: cez pol kW s VRM pod 60 °C. Výhercovi však posielame novú, v igelite zabalenú, súpravu s ešte nenastrihanými hadicami

Osinovi takisto posielame e-mail s avízom o výhre. Ak by s EK-KIT X360 nebol spokojný a zišiel by sa mu viac napríklad chladič Noctua NH-D15 (to by ale súčasne musel i majiteľ D15 stáť o kvapalinové chladenie), radi medzi výhercami nadviažeme komunikáciu a môžu sa dohodnúť.

…a nadštandardné úsilie

E-mailov nám prišlo naozaj požehnane. Väčšina z vás články zdieľala na osobných profiloch FB, čo je samozrejme perfektné, ale najjednoduchšie. Niektorí si dali na propagácii HWC naozaj záležať, a preto sme sa rozhodli túto snahu dodatočne oceniť. Pekný e-mail nám zaslal verný čitateľ Viktor M. (viktor.majdak@…). Ten sa mimo iné intenzívne aktivizuje na jednom fóre, kde naše články používa ako podklady i vo veľmi pekných tipoch na odporúčané PC zostavy. A síce mu žreb neprial, ako cenu útechy mu posielame tričko (XL) Gigabyte s logom G1 Gaming a dvojicu ventilátorov Noctua NF-A15 PWM.

Vďaka za podporu!

Každému jednému z vás, čo ste navštívili HWCooling, ďakujeme za podporu. Bez vás by to nešlo, vôbec. Súčasné tempo HWC nie je síce nijako ohurujúce, „pomalšie“ to už nepôjde. Kadencia vydávania článkov totiž významne záleží od návštevnosti, ktorá narastá míľovými krokmi. A pomohla tomu i táto súťaž. Pokiaľ vám na rozvoji HWC záleží, môžete obsah webu šíriť i naďalej. Prosíme vás ale, iba na tematické miesta. Spam do nesúvisiacich fór nám totiž môže naopak uškodiť. 🙂

Na záver patrí naše špeciálne poďakovanie všetkým firmám, ktoré projektu HWCooling dôverujú a podporujú ho. V rámci tejto súťaže menovite spoločnosti Gigabyte, EKWB, Noctua a Akasa.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX

Je to zvláštne, no stolové počítače v hrubých črtách už viac ako dvadsať rokov stagnujú. Stále sa vo väčšine prípadov stavajú na štandarde ATX v prerastených toweroch. Z racionálneho hľadiska by však takýto koncept mal byť okrajový, vytlačený SFF. Tradičný PC môže byť totiž maličký, výkonný a tichý zároveň. A pritom jeho výbava vás takisto nemusí nijako obmedzovať. Celý článok „Moderný desktop podľa HWCooling.net. Základ Mini-STX“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Súťaž, Zima 2017. Vyhrajte netradičné železo pre nadšencov

Vďaka podpore firiem Gigabyte, Akasa, Noctua a EKWB máte možnosť sa prvýkrát na HWC popasovať o vecné ceny. Aby to bolo pestré, vybrali sme atypické komponenty a každý tak trochu z iného sveta. Maličkej doske Mini-STX kontrastuje veľká súprava vodného chladenia, ale v ponuke je takisto Noctua NH-D15, no s nekonvenčným farebným kabátikom Chromax. Alebo radšej celopasívnu skrinku? Celý článok „Súťaž, Zima 2017. Vyhrajte netradičné železo pre nadšencov“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Akasa Euler MX: pasívna skrinka, ktorú nerozpáli ani 70 W

Spolu s úspornými čipmi expandujú takisto bezhlučné počítače. Na vývoj skriniek pre ne určené sa posledné roky špecializuje britská spoločnosť Akasa. Jej najprogresívnejší model prešiel redakčným peklom. Po preskúmaní každého kúta a meraní teplôt pri všetkých možných polohách, môžeme zodpovedne povedať, čo zvládne a čo nie. Na lepšiu predstavu o šírení tepla máme pre vás aj termovíziu. Celý článok „Akasa Euler MX: pasívna skrinka, ktorú nerozpáli ani 70 W“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *