Zimná súťaž s Gainwardom! O prémiovú GeForce GTX 1070 Ti

O čo (a ako) sa hrá...

Ako vďaku za vašu doterajšiu priazeň sme pripravili malý kvíz o hodnotnú cenu. Priamo z pekelnej linky, kde Gainward vyrába špičkové grafiky s označením GLH (Goes Like Hell), zavíta jedna kartička i k jednému z verných čitateľov. Otázky sú záludnejšie a možno budete musieť trochu pátrať alebo loviť v pamäti, ale to preto, aby bola výhra naozaj zaslúžená a nie vecou náhody. Šance sú tak vysoké.

V hre je grafická karta Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS, jedna z najnovších pascalovských GeForce. Čoskoro sa môžete tešiť i na jej recenziu, ktorú pripravuje Tomáš.

Podmienky

Zúčasniť sa môže každý čitateľ, ktorý má k dispozícii dodaciu adresu za území Slovenskej alebo Českej republiky. Na to, aby sme vás zaradili do žrebovania, stačí správne zodpovedať súťažné otázky uvedené nižšie. Znenie každej si pozorne prečítajte. V siedmich otázkach vyberáte jednu z možností, jedna otázka je potom otvorená (tzn. so slovnou odpoveďou). Všetko, čo potrebujete, nájdete v našich článkoch. Len sa nimi treba poriadne prehrabať.

Správne odpovede zasielajte do konca roka (31. 12. 2018, 23:59:59) vo formáte „a, a, a, pretože má…, a, a, a, a“ na e-mailovú adresu info@hwcooling.net s predmetom správy Súťaž HWC, Zima 2018. Z obdržaných správ so správnymi odpoveďami, ktoré súčasne budú spĺňať uvedené pravidlá, vyžrebujeme jednu výhernú. Vyhlásenie víťaza potom prebehne 1. 1. 2019. Veľa šťastia!

Súťažné otázky

    1. Aká technika aplikácie termopasty Noctua-NT-H1 a v akom jej množstve sa ukazuje v našich testoch ako komplexne najvhodnejšia?
     1. Kvapka (0,66 ml) doprostred
     2. Na kríž (0,033 ml) tepelného rozvádzača
     3. Hladká vrstva (0,033 ml) po celej ploche IHS
    2. Odporúčame v recenzii SSD Adata SX6000 priplatiť si za Adata SX8200?
     1. Áno, cenový rozdiel je malý a SX8200 je o poznanie výkonnejšia
     2. Nie, pomer cena/výkon hrá v prospech SX6000
    3. Zhruba pred rokom sme testovali vplyv systémového chladenia na zahrievanie komponentov. Ktorá z konfigurácií je pri veĺmi nízkej celkovej hlučnosti 31,5 dBA vyšla najefektívnejšie pre chladenie MOSFETov grafickej karty?
     1. Trikrát ventilátor: jeden na vstupe + dva na výstupe
     2. Štyrikrát ventilátor: dva na vstupe + dva na výstupe
     3. Dvakrát ventilátor: jeden na vstupe + jeden na výstupe
    4. Prečo základná doska Asus ROG Strix Z390-E Gaming dosahuje v továrenských nastaveniach najvyššie skóre než mnohé konkurenčné modely? Napíšte slovne (stručne)
    5. Ktorý z týchto chladičov SSD je najmenej efektívny?
     1. EKWB EK.M2
     2. Akasa M.2 SSD heatsink
     3. Alphacool HDX M.2
    6. Koľko interných 3,5″ pozícií má skrinka Fractal Design Define S2?
     1. Tri
     2. Päť
     3. Šesť
     4. Osem
    7. Od zhruba akého príkonu (celej zostavy) nám na základnej doske ASRock X399 Taichi začal dramaticky klesal výkon procesora AMD Threadripper 2990WX vplyvom prehrievania VRM? 
     1. 350 W
     2. 400 W
     3. 450 W
    8. Čo pri grafikách Gainward vyjadruje skratka GS a v čom sa tieto karty odlišujú od „obyčajných“ kariet Phoenix bez ďalšieho prívlastku?
     1. Goes Solid a GS majú vyšší boost clock
     2. Gamer’s Spirit a GS majú vyšší boost clock
     3. Golden Sample a GS podporujú OC profil v ExperToole


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti

Nedávno nás oslovil náročný fanúšik s prosbou o navrhnutie a poskladanie počítača na prácu aj hranie. Zadanie bolo jasné, to najlepšie, čo sa momentálne dá kúpiť, no zbytočne to nepreháňať. V článku si povieme niečo o vybraných komponentoch, ale aj o problémoch, na ktoré sme počas oprimalizácií narazili. Pozrite sa s nami na finálny výsledok a dajte nám v komentároch vedieť, či sa vám zostava páči! Celý článok „Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika

Tak, a máme tu GeForce RTX od Gainwardu! Minulá generácia grafických kariet tohto výrobcu, s chladičom Phoenix, podávala perfektné výsledky. O tom sa môžete presvedčiť v teste GTX 1070 Ti Pheonix GS. Nový chladič však prešiel mnohými premenami. Ale hlavne: uberá sa karta v sľapajách predchodkyne a vyznačuje sa rovnako výbornými prevádzkovými vlastnosťami vrátane skvelého pretaktovania? Celý článok „Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?

Tak, a sme v novom roku, do ktorého vám želáme všetko dobré a veľa radosti z hardvéru! A jednu z prvých takýchto radostí začneme na HWCoolingu. Už totiž poznáme meno výhercu GTX 1070 Ti Phoenix GS, ktorému trochu prialo šťastie a zároveň sa úspešne popasoval s kvízovými otázkami. Tie, ako sa ukázalo, neboli úplne jednoduché pre každého, no naši pozorní čitatelia sa spravidla nemýlili. Celý článok „Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (4) Pridať komentár

 1. Zdravím Vás.

  Som veľmi vďačný za vaše testy a túto stránku a rovnako som vďačný za možnosť zapojiť sa do súťaže. No s dvoma otázkami mám trochu problém. Nechcem rýpať, možno je to spôsobené tým, že som niečo prehliadol ale našiel som tieto problémy:

  Hneď prvá otázka
  – Prešiel som všetky testy teplo-vodivých pást na Vašich stránkach, ale nikde som nenašiel test množstva a spôsobu aplikácie pasty Arctic MX-2. Čo som našiel je test pasty Noctua NT-H1 s tým, že testujete množstvo a spôsob aplikácie. Prehliadol som niečo ?
  – V samotnom teste spôsobu aplikácie sú dve vety, ktoré si odporujú, čo sa týka jednoznačnej správnosti jednej z možnosti pri súťažnej otázke 1.:
  Záverečná kapitola testu začína vetou „Z pohľadu chladenia sa ukázalo, že najefektívnejšou technikou je Z“
  TL;DR však začína vetou „Pod chladiče s plným blokom je komplexne najefektívnejšie používať Y“
  Ak by som mal odpovedať bez uvažovania tak volím vetu z TL;DR. Avšak vzhľadom ku grafom a k tomu, ako je formulovaná otázka č.1, by mala byť správnejšia možnosť z úvodnej vety záveru. V oboch prípadoch test tvrdí, že tak ako technika Z tak technika Y sú najefektívnejšie. Graf skôr ukazuje, že o chlp je lepšia technika Z, TL;DR však tvrdí, že Y je komplexne najefektívnejšia…

  Otázka č. 7:
  – Ak som správne čítal test uvedeného CPU a MB, tak sa v texte ani v grafoch nikde explicitne nehovorí o tom, pri akom príkone klesá výkon. Explicitne je tam uvedené, že výkon klesá pri dosiahnutí teploty X°C VRM. Je tam explicitne uvedené, že sa daný CPU podtaktuje pri tomto stave na Z MHz.
  – Jediný náznak, z ktorého je asi možné odvodiť správnu odpoveď je test spotreby. Tu sa ukazuje, že Stock a Vaše OC na 3,5 GHz atakujú špecifickú spotrebu Y W. Z grafu teplôt VRM sa ukazuje, že v oboch týchto stavoch sa blíži teplota VRM limitu X°C, a teda logicky asi nastáva problém: hrozí pád frekvencie na Z MHz, a tým pádom aj k možnému prepadu výkonu. Chápem to správne a mám pri odpovedí na otázku 7 vychádzať z uvedeného?

  Ospravedlňujem sa ak sú moje otázky bezpredmetné vplyvom mojej nepozornosti. Dúfam, že tým nikomu nepokazím túto súťaž.

  Všetkým zúčastneným držím palce.

  1. V prvom rade ďakujeme za obohacujúci komentár.

   Tá pasta má byť správne, samozrejme, NT-H1. Furt používam Arctic MX-2, preto ta chybička. Čo sa týka tej jej samotnej aplikácie, tak áno, záver v samotnom teste si trochu odporuje, respektíve by som skôr povedal, že to viacnásobné použitie slova „najefektívnejšia“ nebolo najšťastnejšie. Celkovo síce z grafou vyplýva, že najefektívnejšiou aplikáciou v konkrétnom množstve je konfigurácia Z, ktorá v grafoch chýba, komplexne najvhodnejšia (i s ohľadom na zbytočné neplytvanie) je konfigurácia Y (z TL;DR), ktorá už medzi možnosťami na výber je. Uznávam ale, že i samotná otázka v tejto súťaži mohla byť zostrojená trochu inak, jednoznačnejšie… už sme ju upravili.

   K otázke č. 7: áno, správne zvažujete 🙂

   Ďakujeme za účasť, pekné sviatky a všetko dobré v novom roku!

   1. Ďakujem za odpoveď. Obával som sa, že môj koment bude vymazaný kvôli tomu, že čiastočne odhaľuje správne odpovede, no som rád, že ste ho prijali pozitívne.

    Robíte skvelú prácu, len tak ďalej. Teším sa na ďalšie vynikajúce články.

 2. Upozorňujem, že o dva dni končíme, tak sa ešte zapojte! Tých správnych odpovedí neprišlo zase toľko, aby to bolo beznádejné 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *