Acer má hráčský monitor s obnovovací frekvencí 390 Hz

Acer Nitro XV242Q F

Loni v lednu na CES přišla Nvidia s projektem herních monitorů, které pro špičkové hraní dosahují obnovovací frekvence až 360 Hz, a v průběhu roku se pak i první objevily na trhu. Ovšem tato frekvence nezůstala nepřekonaná. Acer teď přichází z monitorem, který posouvá hranici ještě dál, až na 390 Hz. Zajímavé je na něm také to, že toho dosahuje zdá se s použitím standardu FreeSync, takže to bude kompatibilní s grafickými kartami všech značek.

Přesně na avizovaných 390 Hz, tedy kousek pod magickou hranici 400, vytáhl obnovovací frekvenci Acer u svého nového herního monitoru Acer Nitro XV242Q F. Tento monitor by měl mít podobný hardware nebo aspoň panel jako předchozí 360Hz monitory, ale s dalším přetaktováním panelu navíc. Jde o 24,5″ panel s rozlišením 1920 × 1080 a měl by být typu IPS – je příjemné, že už i v této specializované třídě končí starší technnologie TN.

Pozorovací úhly a barvy (99 % sRGB, 8 bitů) tedy budou slušné, ale důraz je zde samozřejmě hlavně na rychlost. Jas je 400 cd/m², kontrast klasicky 1000:1 a odezva je uváděná buď 0,5 ms nebo 1 ms (přechod šedá-šedá).

Acer Nitro XV252Q F (Zdroj: Acer)

Zajímavé je, že rekordní 390 Hz obnovovací frekvence není v tomto případě spojená s proprietárním modulem G-Sync od Nvidie, jako byla první generace 360Hz monitorů. Tento monitor je údajně založen na standardu Adaptive-Sync/AMD FreeSync, který tedy evidentně takto vysoké frekvence může zvládat také. Díky tomuto bude adaptivní obnovování fungovat jak na grafikách GeForce, tak na Radeonech. A také nadcházejících kartách či integrovaných GPU od Intelu.

Acer Nitro XV252Q F (Zdroj: Acer)

Monitor bude mít také technologii stmívání podsvícení (tedy jako ULMB u G-Sync), která se bude volitelně dát nastavit. Acer této technice říká Visual Response Boost (VRB), ale stejně jako implementace v G-Sync od Nvidie není možné ji používat současně s adaptivním obnovováním. To zatím dokáže jen ELMB-Sync od Asusu (tyto monitory jsou založené na FreeSync).

Acer Nitro XV252Q F (Zdroj: Acer)

Monitor bude mít plně polohovací stojan (náklon, výška i pivot) a také integrované 2+2W reproduktory, konektory jsou HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4. Ten bude třeba použít pro maximální obnovovací frekvenci, protože na ni při rozlišení FullHD ještě toto rozhraní stačí, ale HDMI 2.0 už nikoliv.

Přesné údaje o tom, kdy se monitor začne reálně prodávat, zatím nejsou, stejně jako cena. Web TFTCentral ale uvádí, že by asi měla být někde okolo 530 €, tedy v ČR okolo 13 700 Kč.

Zdroje: Acer, TFT Central

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

E-shopy už indexujú pasívne notebooky Swift 1 s Jasper Lake

Pomaly a potichu Acer nahrádza staré konfigurácie Swift 1 (s Gemini Lake) novými (s Jasper Lake). Situácia je ale momentálne taká, že jedny sa „už“ nepredávajú a druhé sa „ešte“ nepredávajú. Rozhodne je však o čo stáť – lacný, pasívny, ľahký, ale pritom pevný notebook so 14″ uhlopriečkou je jedinečná záležitosť. A teraz bude s ešte rýchlejším procesorom a ďalšími vylepšeniami. Celý článok „E-shopy už indexujú pasívne notebooky Swift 1 s Jasper Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Acer Swift 5: ľahký a úsporný ultrabook s Core i7-1065G7

Notebooky s 10. generáciou Intel Ice Lake sú už dostupné v obchodoch vo väčšom počte a my preto pokračujeme v priereze týmito novinkami. Po testoch modelov od Dell a Lenovo dáme šancu aj Aceru, ktorý nám zaslal vynovený Swift 5. Ten je opäť vybavený vrcholovou Core i7 s grafikou Iris, no prekvapivo prináša aj dedikovanú Nvidiu MX250. Toto všetko navyše do 1 kg? Je to dobrý nápad? Celý článok „Acer Swift 5: ľahký a úsporný ultrabook s Core i7-1065G7“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *