Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame my a naši partneri technológie, ako sú súbory cookie, na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám a našim partnerom umožní spracovávať osobné údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke a zobrazovať (ne)prispôsobené reklamy. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Kliknutím nižšie vyjadríte súhlas s vyššie uvedeným alebo vykonáte podrobné rozhodnutia. Vaše voľby sa použijú iba na tomto webe. Svoje nastavenia môžete kedykoľvek zmeniť, vrátane odvolania súhlasu, pomocou prepínačov v Zásadách používania súborov cookie alebo kliknutím na tlačidlo Spravovať súhlas v spodnej časti obrazovky.
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Ďalšie si dáme tie P12 Pro Reverse. FD12 V2 až potom… nové ventilátory ID-Cooling ešte odtajňovať nemôžem (v marci… :)) a Phanteks T30-140 už máme v testlabe, hej. Sú na zozname. 🙂
No tak to teším 😉
Ešte vlastne budem musieť zmestiť tie ProArty. Ich vzorky zatiaľ nemáme, ale to bude otázka nasledujúcich týždňov či dní. A potom asi aj prídu na rad aj nejaké resty Corsairu, aby sme sa prepracovali k tým RS ventilátorom.
Hmm, potom tu máme na testy aj nejaké ventilátory Endorfy… a je celkom fajn, že Fractal Design samostatne nevydal tie zMomentumovatelé Aspecty X zo skriniek Pop 2 Air. No, ventilátorových testov bude výhľadovo asi pomerne dosť. 🙂
Jaká škoda absence P14 Pro Reverse, no. Ty jsou pro mě teď nejvíc.
Tých možností ventilátorov je toľko, že všetky skrátka nepokryjeme. Nedokážeme to. 🙂
Už ladím ucho na projev při nízkých RPM u toho 30mm
🦇🦉🦇 
Myslíte asi Phanteks T30-140? Na tie sa tešíme viacerí, haha. 🙂
ano, přesně tenhle
Inaq, dakedy sme sa bavili o 5-lopatkových ID Cooling… neviem, ktoré sú teraz v pláne, ale aha čo sa vynorilo u TR
https://www.thermalright.com/product/tl-n12-r5/
😀
Toho dizajnu sa budú chytať, si myslím, viacerí. Arctic ukázal, že to funguje dobre a s nejakými doplnkami (ako je napríklad tá obruč) skvelo (P12 A-RGB…), navyše je to výrobne lacné… 🙂
No jo, len keď sa toho chytil TR, tak si myslím, že to cenou len tak niekto asi neprekoná 😛
… tipujem 😉
Uvidíme… za aké ceny sa niekde predáva ten TL-N12-R5? 🙂
No pokiaľ viem, tak dlho na trhu nie je…a zatiaľ je to asi okolo 10€ …aj ARGB verzia …na koľko si to sadne… ktovie 😉
V každom prípade, môjmu slepému oku sa zdá, že tam bude aj nejaké to sklo (vo verzii bez RGB). 😵💫
To sa však na stránke TR samozrejme, ako obvykle, nedozvieme 😀
— „… že tam bude aj nejaké to sklo…“
Kde to vidíš? Podľa mňa je to PBT bez GF. Je ale pravda, že tento dizajn by bol s použitím nejakého pevnejšieho materiálu asi dosť zaujímavý. Hoci teda obruč zrejme musí stačiť. Minimálne zatiaľ, teda. 🙂
Tak som sa dohrabal k nejakým dátam, tak sklo to asi nie je …ale uhlík
Mal by to byť PBT+PC
Ale mali by mať FDB aj s magnetickou stabilizáciou 😳
https://manuals.plus/ae/1005009401776357
Hmm, uhlík. Ten je možno aj v iných PBT ventilátoroch? Neviem si totiž dosť dobre predstaviť, aký má tento prvok vplyv na pevnosť materiálu. A vôbec, či je to nejaká bežná, alebo raritná súčasť. 🙂
Nuž, či ho majú im iné neviem… pokiaľ to neuvedú…ale
„The primary purpose of using PC in PBT is to improve impact strength (toughness), particularly at low temperatures, and enhance dimensional stability while maintaining high chemical resistance.“
Jasné, vďaka za info. Priznám sa, že tie prvky a ich označovanie ako také naštudované nemám, hoci na to-do liste to dlhodobo je. Skratkou PC by som každopádne asi dal polykarbornát (a možno nesprávne?), z ktorého viem, že niektoré rotory sú (minimálne čiastkovo, neviem…). 🙂
Správne
Ten polykarbonát, že má vhodné skratkovité označenie PC? Mám informáciu, že ten materiál by sa mal používať na niektoré ventilátory s mliečnym svetlovodom. Ale neviem, v akej miere. Väčšina tých svetlovodivých rotorov mi príde subjektívne pomerne pružných a pritom z polykarbonátu sa robia aj chrániče hokejových prílb. Je ale pravda, že tie majú asi väčšiu hrúbku. 🙂