Recenzia Asus ROG Keris Wireless: Malý ľahký transformer

Záver

Keris je najnovšia bezdrôtová myš Asusu, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou, ale takisto hlavne vymeniteľnými spínačmi. A výrobca si tu zakladá aj na mimoriadnej presnosti snímača. Použitý je PixArt PAW3335 síce nájdete aj v konkurenčných myškách, ale práve a jedine v tejto by malo ísť o výberový kus. Ten by mal podľa slov firmy Asus spĺňať prísne kritéria presnosti. Pozrite sa, ako sa tento snímač a aj iné prvky ROG Keris osvedčili v našej recenzii.

Záver

Keris je na prvý pohľad taká štandardná myš, ktorá nevyčnieva z radu. Minimálne dizajnom. Spracovanie materiálov je na vysokej kvalitnej úrovni, nič nevŕzga a plasty sa pri silnejšom stisku neohýbajú. Veľkým bonusom je možnosť prispôsobiť Keris podľa vlastných preferencií. Bočné tlačidlá sa dajú ľahko odlúpnuť a nahradiť za ružové alebo šedé vďaka magnetu, ktorý ich drží na myške. Tie sú samozrejme v balení. Spínače ROG 70 M, priamo navrhnuté hernou divíziou ROG, vydržia až 70 miliónov klikov. Dajú sa ľahko vysunúť a vymeniť za Omron D2F-01F, ktoré sú taktiež súčasťou balenia. Ja som využíval ale tie od ROG, poskytovali mi lepšiu hmatovú odozvu.

K softvérovému ladeniu myši budete potrebovať aplikáciu Armoury Crate. Tá vám ponúkne možnosti ako: premapovanie tlačidiel, zmeniť citlivosť snímača, jeho obnovovaciu frekvenciu a taktiež aj podsvietenie RGB. Všetky tieto nastavenia si môžete uložiť do pamäti myši, ktorá je pre tri profily. Tie následne môžete meniť a využívať aj na počítači, kde nie je Armoury Crate nainštalovaný.

S jej malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a dlhou výdržou na jedno nabitie sa dá využiť aj na cestách. Jej hmotnosť sa zastavila na 79 gramov pri nameranej výdrži 53 hodín a 32 minút s východiskovým podsvietením RGB. Bez podsvietenia Asus udáva výdrž až 78 hodín, čomu sa dá veriť, keďže udávaný čas s podsvietením je 52 hodín.

Srdcom celej myši je snímač PAW3335 od PixArtu. V analytickom nástroji sme síce v bezdrôtovom režime zaznamenali nejaké drobné nepresnosti spôsobených pripojením (snímač je v tom nevinne), ale nejde o nič vážne. V reálnom nasadení počas aktívneho hrania sa myš správala s istotou presne tak, ako som od nej požadoval. Atraktívna je ROG Keris Wireless aj pre fanúšikov Nvidia Reflex, ktorý podporuje. Nejde síce o úplnu extra triedu, ale nedostatkov má táto myš minimum a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

 •  
 •  
 •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

 •  
 •  
 •  

Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz

Okolo najnovšieho a zároveň najvýkonnejšieho desktopového procesora Intel (Core i9-14900KS) sa zišla skúsená partia extrémnych overclockerov, ktorým sa podarili nevídané veci. A síce dosiahnuť na jadrách tohto procesora cez 9 GHz. To je dosť vysoká frekvencia na to, aby padlo aj niekoľko svetových rekordov, čo sa týka rýchlostných meraní. V krátkom hlásení nájdete, čo konkrétne sa podarilo. Celý článok „Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *