Recenzia Asus ROG Keris Wireless: Malý ľahký transformer

Záver

Keris je najnovšia bezdrôtová myš Asusu, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou, ale takisto hlavne vymeniteľnými spínačmi. A výrobca si tu zakladá aj na mimoriadnej presnosti snímača. Použitý je PixArt PAW3335 síce nájdete aj v konkurenčných myškách, ale práve a jedine v tejto by malo ísť o výberový kus. Ten by mal podľa slov firmy Asus spĺňať prísne kritéria presnosti. Pozrite sa, ako sa tento snímač a aj iné prvky ROG Keris osvedčili v našej recenzii.

Záver

Keris je na prvý pohľad taká štandardná myš, ktorá nevyčnieva z radu. Minimálne dizajnom. Spracovanie materiálov je na vysokej kvalitnej úrovni, nič nevŕzga a plasty sa pri silnejšom stisku neohýbajú. Veľkým bonusom je možnosť prispôsobiť Keris podľa vlastných preferencií. Bočné tlačidlá sa dajú ľahko odlúpnuť a nahradiť za ružové alebo šedé vďaka magnetu, ktorý ich drží na myške. Tie sú samozrejme v balení. Spínače ROG 70 M, priamo navrhnuté hernou divíziou ROG, vydržia až 70 miliónov klikov. Dajú sa ľahko vysunúť a vymeniť za Omron D2F-01F, ktoré sú taktiež súčasťou balenia. Ja som využíval ale tie od ROG, poskytovali mi lepšiu hmatovú odozvu.

K softvérovému ladeniu myši budete potrebovať aplikáciu Armoury Crate. Tá vám ponúkne možnosti ako: premapovanie tlačidiel, zmeniť citlivosť snímača, jeho obnovovaciu frekvenciu a taktiež aj podsvietenie RGB. Všetky tieto nastavenia si môžete uložiť do pamäti myši, ktorá je pre tri profily. Tie následne môžete meniť a využívať aj na počítači, kde nie je Armoury Crate nainštalovaný.

S jej malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a dlhou výdržou na jedno nabitie sa dá využiť aj na cestách. Jej hmotnosť sa zastavila na 79 gramov pri nameranej výdrži 53 hodín a 32 minút s východiskovým podsvietením RGB. Bez podsvietenia Asus udáva výdrž až 78 hodín, čomu sa dá veriť, keďže udávaný čas s podsvietením je 52 hodín.

Srdcom celej myši je snímač PAW3335 od PixArtu. V analytickom nástroji sme síce v bezdrôtovom režime zaznamenali nejaké drobné nepresnosti spôsobených pripojením (snímač je v tom nevinne), ale nejde o nič vážne. V reálnom nasadení počas aktívneho hrania sa myš správala s istotou presne tak, ako som od nej požadoval. Atraktívna je ROG Keris Wireless aj pre fanúšikov Nvidia Reflex, ktorý podporuje. Nejde síce o úplnu extra triedu, ale nedostatkov má táto myš minimum a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Ryzeny 4000 fungují na A320 deskách od Asusu (Update: Zen 3 ne?)

Nedávno se objevila zpráva, že firma Gigabyte začala pro některé své levné desky s čipsetem A320 vydávat BIOSy s oficiální podporou nových procesorů Ryzen 5000. Přitom doteď bylo avizováno, že na čipsetech generace 300 podpora nikdy nebude, AMD to možná aktivně blokovalo v AGESA. Vypadá to ale, že nešlo o chybu, teď už stejnou podporu přidává také Asus. Je to však také jen na deskách s A320, u B350/X370 je podezřelé ticho. Celý článok „Ryzeny 4000 fungují na A320 deskách od Asusu (Update: Zen 3 ne?)“ »

 •  
 •  
 •  

PCIe 5.0 zavede nový napájecí konektor pro grafiky à la Nvidia FE

Loni Nvidia na grafikách GeForce RTX 3000 zavedla vlastní proprietární napájecí konektor s 12 piny, který pak používaly její vlastní karty Founders Edition jako náhradu dvou osmipinů. Vypadá to, že časem se tento styl napájení stane i standardem. Asus totiž odhalil, že takovýto 12pinový konektor by měl zavést standard PCI Express 5.0, a s konektorem Nvidie by to mělo být kompatibilní. Jeden tento kabel zvládne až 600 W příkonu. Celý článok „PCIe 5.0 zavede nový napájecí konektor pro grafiky à la Nvidia FE“ »

 •  
 •  
 •  

Rekordná výška i tichosť, Noctua oficiálne o Asus RTX 3070 NE

Legitímne oznámenie grafickej karty Asus RTX 3070, na ktorej sa významnou mierou podieľala Noctua, bolo na vlásku. Svedčí o tom aj predčasný únik jej fotiek z minulého týždňa. Všetky detaily k tejto grafickej karte máme ale až teraz, po zverejnení tlačovej správy. GeForce RTX 3070 Noctua Edition sľubuje suverénne najtichší chod vo svojej výkonnostnej triede. Celý článok „Rekordná výška i tichosť, Noctua oficiálne o Asus RTX 3070 NE“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *