Recenzia Asus ROG Keris Wireless: Malý ľahký transformer

Záver

Keris je najnovšia bezdrôtová myš Asusu, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou, ale takisto hlavne vymeniteľnými spínačmi. A výrobca si tu zakladá aj na mimoriadnej presnosti snímača. Použitý je PixArt PAW3335 síce nájdete aj v konkurenčných myškách, ale práve a jedine v tejto by malo ísť o výberový kus. Ten by mal podľa slov firmy Asus spĺňať prísne kritéria presnosti. Pozrite sa, ako sa tento snímač a aj iné prvky ROG Keris osvedčili v našej recenzii.

Záver

Keris je na prvý pohľad taká štandardná myš, ktorá nevyčnieva z radu. Minimálne dizajnom. Spracovanie materiálov je na vysokej kvalitnej úrovni, nič nevŕzga a plasty sa pri silnejšom stisku neohýbajú. Veľkým bonusom je možnosť prispôsobiť Keris podľa vlastných preferencií. Bočné tlačidlá sa dajú ľahko odlúpnuť a nahradiť za ružové alebo šedé vďaka magnetu, ktorý ich drží na myške. Tie sú samozrejme v balení. Spínače ROG 70 M, priamo navrhnuté hernou divíziou ROG, vydržia až 70 miliónov klikov. Dajú sa ľahko vysunúť a vymeniť za Omron D2F-01F, ktoré sú taktiež súčasťou balenia. Ja som využíval ale tie od ROG, poskytovali mi lepšiu hmatovú odozvu.

K softvérovému ladeniu myši budete potrebovať aplikáciu Armoury Crate. Tá vám ponúkne možnosti ako: premapovanie tlačidiel, zmeniť citlivosť snímača, jeho obnovovaciu frekvenciu a taktiež aj podsvietenie RGB. Všetky tieto nastavenia si môžete uložiť do pamäti myši, ktorá je pre tri profily. Tie následne môžete meniť a využívať aj na počítači, kde nie je Armoury Crate nainštalovaný.

S jej malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a dlhou výdržou na jedno nabitie sa dá využiť aj na cestách. Jej hmotnosť sa zastavila na 79 gramov pri nameranej výdrži 53 hodín a 32 minút s východiskovým podsvietením RGB. Bez podsvietenia Asus udáva výdrž až 78 hodín, čomu sa dá veriť, keďže udávaný čas s podsvietením je 52 hodín.

Srdcom celej myši je snímač PAW3335 od PixArtu. V analytickom nástroji sme síce v bezdrôtovom režime zaznamenali nejaké drobné nepresnosti spôsobených pripojením (snímač je v tom nevinne), ale nejde o nič vážne. V reálnom nasadení počas aktívneho hrania sa myš správala s istotou presne tak, ako som od nej požadoval. Atraktívna je ROG Keris Wireless aj pre fanúšikov Nvidia Reflex, ktorý podporuje. Nejde síce o úplnu extra triedu, ale nedostatkov má táto myš minimum a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Otestovali sme tri dostupné routre Asus. Najdite si favorita

Sieťová divízia Asus ponúka smerovače azda pre každé použitie a do akéhokoľvek prostredia. Či už hľadáte dostupný router WiFI alebo alebo sa ako vášnivý hráč nezaobídete bez osvetlenia RGB LED. To isté platí, aj ak potrebujete pokryť väčšiu plochu, napríklad domu, na čo sú už potrebné Mesh riešenia, A práve funkcia AiMesh je jednou z hlavných predností smerovačov tohto výrobcu. Celý článok „Otestovali sme tri dostupné routre Asus. Najdite si favorita“ »

 •  
 •  
 •  

Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete

Vymeniteľné mechanické spínače, ktoré môžete i rôzne kombinovať, a LED diplej s možnosťou personalizácie textu robia z ROG Strix Flare II Animate pomerene výnimočnú klávesnicu. Podobne ako väčšina drahších modelov má i táto poriadnu (a pohodlnú) opierku pod zápästia. Celkovo sa tu príliš nešetrilo, vyhotovenie je robustné a aj v rámci tejto klávesnice Asus obišiel spínače tretích strán a použil svoje vlastné. Celý článok „Asus ROG Strix Flare II Animate: Ktoré spínače? Kde aké potrebujete“ »

 •  
 •  
 •  

Asus oznámil 500Hz monitor s G-Sync. Nejrychlejší Esports LCD

Zdá se, že tu máme další průlom v rychlosti speciálních herních monitorů. Před pár lety Nvidia (která dodává moduly G-Sync pro svou technologii adaptivního obnovování) s výrobci monitorů oznámila LCD s frekvencí 360 Hz. Teď na Computexu 2022 představil Asus spolu s Nvidií plán dostat na trh monitory s obnovovací frekvencí rovnou 500 Hz. Pochopitelně to má být spojeno s proprietární technologií G-Sync a má jít o monitor série Asus ROG. Celý článok „Asus oznámil 500Hz monitor s G-Sync. Nejrychlejší Esports LCD“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *