Recenzia Asus ROG Keris Wireless: Malý ľahký transformer

Záver

Keris je najnovšia bezdrôtová myš Asusu, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou, ale takisto hlavne vymeniteľnými spínačmi. A výrobca si tu zakladá aj na mimoriadnej presnosti snímača. Použitý je PixArt PAW3335 síce nájdete aj v konkurenčných myškách, ale práve a jedine v tejto by malo ísť o výberový kus. Ten by mal podľa slov firmy Asus spĺňať prísne kritéria presnosti. Pozrite sa, ako sa tento snímač a aj iné prvky ROG Keris osvedčili v našej recenzii.

Záver

Keris je na prvý pohľad taká štandardná myš, ktorá nevyčnieva z radu. Minimálne dizajnom. Spracovanie materiálov je na vysokej kvalitnej úrovni, nič nevŕzga a plasty sa pri silnejšom stisku neohýbajú. Veľkým bonusom je možnosť prispôsobiť Keris podľa vlastných preferencií. Bočné tlačidlá sa dajú ľahko odlúpnuť a nahradiť za ružové alebo šedé vďaka magnetu, ktorý ich drží na myške. Tie sú samozrejme v balení. Spínače ROG 70 M, priamo navrhnuté hernou divíziou ROG, vydržia až 70 miliónov klikov. Dajú sa ľahko vysunúť a vymeniť za Omron D2F-01F, ktoré sú taktiež súčasťou balenia. Ja som využíval ale tie od ROG, poskytovali mi lepšiu hmatovú odozvu.

K softvérovému ladeniu myši budete potrebovať aplikáciu Armoury Crate. Tá vám ponúkne možnosti ako: premapovanie tlačidiel, zmeniť citlivosť snímača, jeho obnovovaciu frekvenciu a taktiež aj podsvietenie RGB. Všetky tieto nastavenia si môžete uložiť do pamäti myši, ktorá je pre tri profily. Tie následne môžete meniť a využívať aj na počítači, kde nie je Armoury Crate nainštalovaný.

S jej malými rozmermi, nízkou hmotnosťou a dlhou výdržou na jedno nabitie sa dá využiť aj na cestách. Jej hmotnosť sa zastavila na 79 gramov pri nameranej výdrži 53 hodín a 32 minút s východiskovým podsvietením RGB. Bez podsvietenia Asus udáva výdrž až 78 hodín, čomu sa dá veriť, keďže udávaný čas s podsvietením je 52 hodín.

Srdcom celej myši je snímač PAW3335 od PixArtu. V analytickom nástroji sme síce v bezdrôtovom režime zaznamenali nejaké drobné nepresnosti spôsobených pripojením (snímač je v tom nevinne), ale nejde o nič vážne. V reálnom nasadení počas aktívneho hrania sa myš správala s istotou presne tak, ako som od nej požadoval. Atraktívna je ROG Keris Wireless aj pre fanúšikov Nvidia Reflex, ktorý podporuje. Nejde síce o úplnu extra triedu, ale nedostatkov má táto myš minimum a preto si odnáša ocenenie „Approved“.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok

Počet otestovaných grafických kariet za uplynulé obdobie sa dostal na číslo 30, po ktorom sa môžeme trochu zastaviť a špeciálne sa zamerať na hlučnosť cievok. Tá bola v rámci štandardných meraní zaznamenávaná vždy, ale vo veľkých testoch s kopou iných informácií, sa tieto unikátne údaje strácali. Aj preto to bude teraz, v rámci tohto článku iba k nim. Ktorá z moderných grafických kariet má teda tichšie cievky? Celý článok „„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…

Toto sme tu ešte nemali – ventilátor s nábežnými hranami lopatiek rotora na opačnej strane, ako bežné. Primárne sa to robí pre lepší výhľad na „ventilátory bez statorových vzpier“ v skrinkách s presklenými bočnicami. Okrem toho má takýto netradičný návrh aj celkom jasné a merateľné výhody a takisto nevýhody, aj čo sa týka funkčných vlastností. Poďme si všetko postupne rozobrať. Celý článok „Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…“ »

 •  
 •  
 •  

ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur

Medzi lacnejšími základnými doskami Mini-ITX pre platformu Intel LGA 1700 je iba zopár modelov. Po teste variantu Gigabyte, je tu teraz na preverenie Asus ROG Strix B760-I Gaming WiFi. Táto základná doska je určená pre pamäte typu DDR5 a zároveň v súvislosti s ňou môžeme stále poznamenať dobrú cenovú dostupnosť. Preštudujte si, čo všetko prináša a ako sa doske Asus darí v testoch. Celý článok „ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *