Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Možnosti nastavení

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Možnosti nastavení

Ovládanie monitorov Asus prináša tú najlepšiu kombináciu a to fyzické tlačidlá v kombinácii s joystickom. Ten je navyše štýlovo zafarbený do medenej farby, akú nájdeme aj na stojane.

Na vrchných pozíciách nájdeme nastavenia herných vlastností. Konkrétne Overdrive v troch režimoch, možnosti zmeny režimu, nastavenie časovača, mieridla alebo zosvetlenia čiernej, aby vás nepriatelia neprekvapili z tieňa.

Nasledujú nastavenia farieb, gamy, jasu, kontrastu či variabilného podsvietenia.

Nastaviť si tiež môžete zarovnanie displeja pri použití viacerých monitorov.

Nechýba ani prepínanie vstupov, možnosti upravenia skratiek na tlačidlách zo zadnej strany alebo podsvietenia RGB.

V systémových nastaveniach nájdete zmenu jazyku, možnosť upraviť pozíciu a priehľadnosť samotného menu, úpravu jasu v SDR režime či zobraziť informácie o aktuálnom pripojení a takisto obnoviť továrenské hodnoty.

Rýchle skratky, ktoré sa dajú prispôsobiť, ponúkajú maličké okno so zameraním na jednu funkciu. V našom prípade zmenu režimu či aktivácie GamePlus funkcií.

Ako už bolo spomenuté, nenájdeme tu režimy PiP a PbP, čo je vzhľadom na úzku špecializáciu monitora na profesionálne hranie pochopiteľné.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus TUF Gaming X870 Plus WiFi: S USB4 za rozumné peniaze

Základné dosky s čipsetmi AMD X870 sú už v obchodoch. Na rozdiel do starších modelov určených pre platformu AM5, kompatibilných aj s procesormi Ryzen 9000, dosky X870 povinne podporujú rozhranie USB4 a drobných zmien je viac. Rozbory základných dosiek s novými čipsetmi AMD začíname modelom Asusu – TUF Gaming X870 Plus WiFi. Silné VRM má aj stredná trieda. Celý článok „Asus TUF Gaming X870 Plus WiFi: S USB4 za rozumné peniaze“ »

  •  
  •  
  •  

105W TDP na Ryzenu 9600X a 9700X už podporují i Gigabyte a Asus

Po vydání procesorů platformy AM5 byly stížnosti na to, že mají šestijádrové a osmijádrové modely jenom 65W TDP, a zároveň už před vydáním začaly vycházet zprávy o tom, že jim AMD zpětně TDP zvýší. To se nakonec potvrdilo, je to ale udělané rozumnější cestou – jako přepínač v nastaveních desky, kde si 105W režim může zájemce aktivovat. Jako první se tato funkce objevila u MSI, teď už ji ale rychle přebírají i ostatní výrobci desek. Celý článok „105W TDP na Ryzenu 9600X a 9700X už podporují i Gigabyte a Asus“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Arion. Jedno z najlepšie vybavených puzdier SSD

Príslušenstvo vrcholového puzdra na SSD od Asusu je bohatšie než u kdejakého smartfónu. Rôzne káble, gumený chránič, uško na pútko a v rámci vstavaných prvkov napríklad RGB LED. Nadbytočné a otravné? Možno, ale cieľovú skupinu produktov ROG pravdepodobne osloví. Strix Arion je okrem iného aj v čele rýchlostných testov, a to pri nadpriemerne nízkej spotrebe. Celý článok „Asus ROG Strix Arion. Jedno z najlepšie vybavených puzdier SSD“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *