Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Možnosti nastavení

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Možnosti nastavení

Ovládanie monitorov Asus prináša tú najlepšiu kombináciu a to fyzické tlačidlá v kombinácii s joystickom. Ten je navyše štýlovo zafarbený do medenej farby, akú nájdeme aj na stojane.

Na vrchných pozíciách nájdeme nastavenia herných vlastností. Konkrétne Overdrive v troch režimoch, možnosti zmeny režimu, nastavenie časovača, mieridla alebo zosvetlenia čiernej, aby vás nepriatelia neprekvapili z tieňa.

Nasledujú nastavenia farieb, gamy, jasu, kontrastu či variabilného podsvietenia.

Nastaviť si tiež môžete zarovnanie displeja pri použití viacerých monitorov.

Nechýba ani prepínanie vstupov, možnosti upravenia skratiek na tlačidlách zo zadnej strany alebo podsvietenia RGB.

V systémových nastaveniach nájdete zmenu jazyku, možnosť upraviť pozíciu a priehľadnosť samotného menu, úpravu jasu v SDR režime či zobraziť informácie o aktuálnom pripojení a takisto obnoviť továrenské hodnoty.

Rýchle skratky, ktoré sa dajú prispôsobiť, ponúkajú maličké okno so zameraním na jednu funkciu. V našom prípade zmenu režimu či aktivácie GamePlus funkcií.

Ako už bolo spomenuté, nenájdeme tu režimy PiP a PbP, čo je vzhľadom na úzku špecializáciu monitora na profesionálne hranie pochopiteľné.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *