Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Záver

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Záver

Asus ROG Swift PG259QNR je herný nástroj zameraný na profesionálov, ktorých hranie hier živí. Extrémne rýchla obnovovacia frekvencia, G-Sync, Reflex pre zníženie celkového input lagu a prekvapivo presné farby sú rozhodne kombinácia, ktorá z vás môže urobiť lepšieho hráča, no neznamená to, sa tak stane zo dňa na deň a bez námahy. Na PG259QNR sa teda dá pozerať ako na povolený doping, ktorý vám môže poskytnúť výhodu a urýchliť cestu k víťazstvu či profesionálnej zmluve.

Pre rekreačných hráčov je na trhu množstvo vhodnejších adeptov, a to obzvlášť ak nehráte kompetetívne tituly. Predsa len 25″ a Full HD rozlíšenie sú v dnešnej dobe už trochu archaické parametre, ktoré dávajú zmysel asi naozaj len pri profi scéne.

Čo sa týka vlastností a vyhotovenia, nie je veľmi čo kritizovať. Chválim dve možnosti montáže, ktoré sú už súčasťou balenia, portov pre hranie na jednej obrazovke je tiež dostatok. Polohovanie je možné prakticky vo všetkých osiach a smeroch, menu OSD ponúka množstvo nastavení, zameraných hlavne na herné aspekty.

Negatíva sa hľadajú len ťažko, hlavne ak berieme do úvahy na čo je PG259QNR stvorený a nezrovnávame ho s inými „bežnými“ modelmi. Ako však môžete tušiť, takéto monitory sa nebudú predávať ako teplé rožky a úzke zameranie na profesionálov bude tlačiť cenovku nahor, tak ako je tomu pri profi veciach vždy zvykom. Jednoducho ak vás niečo živí, potrebujete to najlepšie a výrobcovia si to radi nechajú zaplatiť a pomer ceny k výkonu sa pri top produktoch ani zďaleka nepodobá priamej úmere. Priemerná cena v čase písania článku (09/2021) sa tak pohybuje okolo 900 eur, s najnižšími ponukami okolo 700 eur, čo rozhodne nie je málo. Ak nevyhnutne potrebujete 360 Hz panel, môžete siahnuť po modeli PG259QN, ktorý nemá Reflex a úchyt na stôl a ušetriť tak pár desiatok eur.

Herné aspekty a profi výbava na kompetetívne hranie robia z Asus ROG Swift PG259QNR unikátny produkt, ktorý si od nás odnáša ocenenie „Top-notch“, ktoré je určené pre nekompromisné produkty.
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD

Některá GPU v současných herních grafikách nepoužívají plnou kapacitu slotu PCI Express ×16, ale jen osm linek. Týká se to karet jako Radeon RX 7600 a také GeForce RTX 4060 a 4060 Ti. Asus nedávno přišel s nápadem, jak využít linky navíc, které s takovou kartou na většině základních desek zůstávají ležet ladem, a vyrobil grafiku, která neaktivní linky zužitkovává pro připojení SSD a poskytuje další slot M.2 navíc. Celý článok „GeForce RTX 4060 Ti se slotem M.2 jde na trh. Umí i PCIe 5.0 SSD“ »

 •  
 •  
 •  

Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0

V ostatnom čase, vlastne skoro celý rok 2023, sme zbierali rôzne zdroje ATX 3.0. Celkovo sa ich zišlo dvanásť, čo je zároveň konečný počet, s ktorým teraz odchádzame za meraniami. Ešte predtým, než začneme testy publikovať, si môžete pozrieť ucelený prehľad všetkých modelov. A prípadne zanechať aj nejakú pripomienku, ktorú eventuálne môžeme v rámci analýz zapracovať. Celý článok „Toto je kompletná testovacia zostava zdrojov ATX 3.0“ »

 •  
 •  
 •  

Asus DIMM Flex: Keď rýchle pamäte, tak spravované dynamicky

S procesormi Raptor Lake Refresh síce nevyšli dosky s čipsetom Z890, ale každému výrobcovi pribudli nové modely so „starým“ (Intel Z790). Dôvod, prečo sa o ne zaujímať, môže byť napríklad podpora DIMM Flex. Tá má vybraných základných doskách Asusu súčasne zvyšovať pamäťovú priepustnosť súčasne i stabilitu. Asus dobre opisuje, ako to celé technicky funguje a zverejnil aj zopár praktických výsledkov. Celý článok „Asus DIMM Flex: Keď rýchle pamäte, tak spravované dynamicky“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *