Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Záver

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Záver

Asus ROG Swift PG259QNR je herný nástroj zameraný na profesionálov, ktorých hranie hier živí. Extrémne rýchla obnovovacia frekvencia, G-Sync, Reflex pre zníženie celkového input lagu a prekvapivo presné farby sú rozhodne kombinácia, ktorá z vás môže urobiť lepšieho hráča, no neznamená to, sa tak stane zo dňa na deň a bez námahy. Na PG259QNR sa teda dá pozerať ako na povolený doping, ktorý vám môže poskytnúť výhodu a urýchliť cestu k víťazstvu či profesionálnej zmluve.

Pre rekreačných hráčov je na trhu množstvo vhodnejších adeptov, a to obzvlášť ak nehráte kompetetívne tituly. Predsa len 25″ a Full HD rozlíšenie sú v dnešnej dobe už trochu archaické parametre, ktoré dávajú zmysel asi naozaj len pri profi scéne.

Čo sa týka vlastností a vyhotovenia, nie je veľmi čo kritizovať. Chválim dve možnosti montáže, ktoré sú už súčasťou balenia, portov pre hranie na jednej obrazovke je tiež dostatok. Polohovanie je možné prakticky vo všetkých osiach a smeroch, menu OSD ponúka množstvo nastavení, zameraných hlavne na herné aspekty.

Negatíva sa hľadajú len ťažko, hlavne ak berieme do úvahy na čo je PG259QNR stvorený a nezrovnávame ho s inými „bežnými“ modelmi. Ako však môžete tušiť, takéto monitory sa nebudú predávať ako teplé rožky a úzke zameranie na profesionálov bude tlačiť cenovku nahor, tak ako je tomu pri profi veciach vždy zvykom. Jednoducho ak vás niečo živí, potrebujete to najlepšie a výrobcovia si to radi nechajú zaplatiť a pomer ceny k výkonu sa pri top produktoch ani zďaleka nepodobá priamej úmere. Priemerná cena v čase písania článku (09/2021) sa tak pohybuje okolo 900 eur, s najnižšími ponukami okolo 700 eur, čo rozhodne nie je málo. Ak nevyhnutne potrebujete 360 Hz panel, môžete siahnuť po modeli PG259QN, ktorý nemá Reflex a úchyt na stôl a ušetriť tak pár desiatok eur.

Herné aspekty a profi výbava na kompetetívne hranie robia z Asus ROG Swift PG259QNR unikátny produkt, ktorý si od nás odnáša ocenenie „Top-notch“, ktoré je určené pre nekompromisné produkty.
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Vyšla Asus RTX 4080 Noctua Edition. Chladič skvelý, čo cievky?

Nereferenčné grafické karty s chladičmi Noctua už znáte z generácie Nvidia Ampere (GeForce RTX 3000), teraz je tu ale prvé vyhotovenie s GPU AdaLovelace na RTX 4080. Hlavné vylepšenie chladiča tkvie v použití Vapor Chamber a chladiaca efektivita sa zdá byť naozaj špičková. O cievkach toho vieme už ale menej – v testoch sa pri nich nikto príliš nezaoberal, ale nejaké informácie sme získali aj z komunikácie s Noctuou. Celý článok „Vyšla Asus RTX 4080 Noctua Edition. Chladič skvelý, čo cievky?“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF Gaming TF120: Lacný, osvetlený a efektívny ventilátor

Snaženie Asusu na poli samostatných počítačových ventilátorom má vzrastajúcu tendenciu. Po premiére v podobe ROG XF120 existuje už aj o polovicu lacnejší TUF TF120, ktorý v niektorých aplikácia podáva i atraktívnejšie výsledky. A to aj v porovnaní s inými, podobnými ventilátormi s ARGB LED. Geometria TF120 je pomerne rozumná, preto vo svojej cenovej kategórii svojich konkurentov často poráža. Celý článok „Asus TUF Gaming TF120: Lacný, osvetlený a efektívny ventilátor“ »

 •  
 •  
 •  

Za polovičnú cenu: Akcia na dosku ROG Crosshair VIII Dark Hero

Pokiaľ sa pri stavbe počítača neupínate na najnovšie generácie hardvéru a preferujete staršie, ale osvedčené komponenty, mohla by vás zaujímať výrazne zlacnená doska Asusu s čipsetom X570. Crosshair VIII Dark Hero by ste ešte nedávno kúpili za dvojnásobok, teraz sa do vypredania zásob cenovo prepadla do strednej triedy. Lacnejšiu a zároveň lepšie vybavenú základnú dosku len tak nezoženiete. Celý článok „Za polovičnú cenu: Akcia na dosku ROG Crosshair VIII Dark Hero“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *