Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Záver

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Záver

Asus ROG Swift PG259QNR je herný nástroj zameraný na profesionálov, ktorých hranie hier živí. Extrémne rýchla obnovovacia frekvencia, G-Sync, Reflex pre zníženie celkového input lagu a prekvapivo presné farby sú rozhodne kombinácia, ktorá z vás môže urobiť lepšieho hráča, no neznamená to, sa tak stane zo dňa na deň a bez námahy. Na PG259QNR sa teda dá pozerať ako na povolený doping, ktorý vám môže poskytnúť výhodu a urýchliť cestu k víťazstvu či profesionálnej zmluve.

Pre rekreačných hráčov je na trhu množstvo vhodnejších adeptov, a to obzvlášť ak nehráte kompetetívne tituly. Predsa len 25″ a Full HD rozlíšenie sú v dnešnej dobe už trochu archaické parametre, ktoré dávajú zmysel asi naozaj len pri profi scéne.

Čo sa týka vlastností a vyhotovenia, nie je veľmi čo kritizovať. Chválim dve možnosti montáže, ktoré sú už súčasťou balenia, portov pre hranie na jednej obrazovke je tiež dostatok. Polohovanie je možné prakticky vo všetkých osiach a smeroch, menu OSD ponúka množstvo nastavení, zameraných hlavne na herné aspekty.

Negatíva sa hľadajú len ťažko, hlavne ak berieme do úvahy na čo je PG259QNR stvorený a nezrovnávame ho s inými „bežnými“ modelmi. Ako však môžete tušiť, takéto monitory sa nebudú predávať ako teplé rožky a úzke zameranie na profesionálov bude tlačiť cenovku nahor, tak ako je tomu pri profi veciach vždy zvykom. Jednoducho ak vás niečo živí, potrebujete to najlepšie a výrobcovia si to radi nechajú zaplatiť a pomer ceny k výkonu sa pri top produktoch ani zďaleka nepodobá priamej úmere. Priemerná cena v čase písania článku (09/2021) sa tak pohybuje okolo 900 eur, s najnižšími ponukami okolo 700 eur, čo rozhodne nie je málo. Ak nevyhnutne potrebujete 360 Hz panel, môžete siahnuť po modeli PG259QN, ktorý nemá Reflex a úchyt na stôl a ušetriť tak pár desiatok eur.

Herné aspekty a profi výbava na kompetetívne hranie robia z Asus ROG Swift PG259QNR unikátny produkt, ktorý si od nás odnáša ocenenie „Top-notch“, ktoré je určené pre nekompromisné produkty.
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

 •  
 •  
 •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

 •  
 •  
 •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *