Asus ROG Swift PG259QNR – keď je rýchlosť číslo jedna

Záver

Herné monitory začínali kedysi s TN panelmi s viac ako 60 Hz. Neskôr sme začali vídať modely s viac ako 144 Hz a zjavne ani 240 či 300 Hz nestačí, nakoľko Asus priniesol na trh 360 Hz monitor s označením PG259QNR. Na dnešné pomery má pomerne malý displej s Full HD rozlíšením, čo len zdôrazňuje jeho špecifické zameranie na profesionálnych hráčov. Vo svojom útlom tele však ukrýva aj modul s podporou Nvidia Reflex.

Záver

Asus ROG Swift PG259QNR je herný nástroj zameraný na profesionálov, ktorých hranie hier živí. Extrémne rýchla obnovovacia frekvencia, G-Sync, Reflex pre zníženie celkového input lagu a prekvapivo presné farby sú rozhodne kombinácia, ktorá z vás môže urobiť lepšieho hráča, no neznamená to, sa tak stane zo dňa na deň a bez námahy. Na PG259QNR sa teda dá pozerať ako na povolený doping, ktorý vám môže poskytnúť výhodu a urýchliť cestu k víťazstvu či profesionálnej zmluve.

Pre rekreačných hráčov je na trhu množstvo vhodnejších adeptov, a to obzvlášť ak nehráte kompetetívne tituly. Predsa len 25″ a Full HD rozlíšenie sú v dnešnej dobe už trochu archaické parametre, ktoré dávajú zmysel asi naozaj len pri profi scéne.

Čo sa týka vlastností a vyhotovenia, nie je veľmi čo kritizovať. Chválim dve možnosti montáže, ktoré sú už súčasťou balenia, portov pre hranie na jednej obrazovke je tiež dostatok. Polohovanie je možné prakticky vo všetkých osiach a smeroch, menu OSD ponúka množstvo nastavení, zameraných hlavne na herné aspekty.

Negatíva sa hľadajú len ťažko, hlavne ak berieme do úvahy na čo je PG259QNR stvorený a nezrovnávame ho s inými „bežnými“ modelmi. Ako však môžete tušiť, takéto monitory sa nebudú predávať ako teplé rožky a úzke zameranie na profesionálov bude tlačiť cenovku nahor, tak ako je tomu pri profi veciach vždy zvykom. Jednoducho ak vás niečo živí, potrebujete to najlepšie a výrobcovia si to radi nechajú zaplatiť a pomer ceny k výkonu sa pri top produktoch ani zďaleka nepodobá priamej úmere. Priemerná cena v čase písania článku (09/2021) sa tak pohybuje okolo 900 eur, s najnižšími ponukami okolo 700 eur, čo rozhodne nie je málo. Ak nevyhnutne potrebujete 360 Hz panel, môžete siahnuť po modeli PG259QN, ktorý nemá Reflex a úchyt na stôl a ušetriť tak pár desiatok eur.

Herné aspekty a profi výbava na kompetetívne hranie robia z Asus ROG Swift PG259QNR unikátny produkt, ktorý si od nás odnáša ocenenie „Top-notch“, ktoré je určené pre nekompromisné produkty.
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Ryzeny 4000 fungují na A320 deskách od Asusu (Update: Zen 3 ne?)

Nedávno se objevila zpráva, že firma Gigabyte začala pro některé své levné desky s čipsetem A320 vydávat BIOSy s oficiální podporou nových procesorů Ryzen 5000. Přitom doteď bylo avizováno, že na čipsetech generace 300 podpora nikdy nebude, AMD to možná aktivně blokovalo v AGESA. Vypadá to ale, že nešlo o chybu, teď už stejnou podporu přidává také Asus. Je to však také jen na deskách s A320, u B350/X370 je podezřelé ticho. Celý článok „Ryzeny 4000 fungují na A320 deskách od Asusu (Update: Zen 3 ne?)“ »

 •  
 •  
 •  

PCIe 5.0 zavede nový napájecí konektor pro grafiky à la Nvidia FE

Loni Nvidia na grafikách GeForce RTX 3000 zavedla vlastní proprietární napájecí konektor s 12 piny, který pak používaly její vlastní karty Founders Edition jako náhradu dvou osmipinů. Vypadá to, že časem se tento styl napájení stane i standardem. Asus totiž odhalil, že takovýto 12pinový konektor by měl zavést standard PCI Express 5.0, a s konektorem Nvidie by to mělo být kompatibilní. Jeden tento kabel zvládne až 600 W příkonu. Celý článok „PCIe 5.0 zavede nový napájecí konektor pro grafiky à la Nvidia FE“ »

 •  
 •  
 •  

Rekordná výška i tichosť, Noctua oficiálne o Asus RTX 3070 NE

Legitímne oznámenie grafickej karty Asus RTX 3070, na ktorej sa významnou mierou podieľala Noctua, bolo na vlásku. Svedčí o tom aj predčasný únik jej fotiek z minulého týždňa. Všetky detaily k tejto grafickej karte máme ale až teraz, po zverejnení tlačovej správy. GeForce RTX 3070 Noctua Edition sľubuje suverénne najtichší chod vo svojej výkonnostnej triede. Celý článok „Rekordná výška i tichosť, Noctua oficiálne o Asus RTX 3070 NE“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *