Asus ROG Zephyrus G14 – maximálny výkon, minimálne rozmery

Herné testy – integrovaná grafika

Asus ROG Zephyrus G14 je azda najzaujímavejším notebookom tohto roka, teda aspoň zatiaľ. Prináša totiž nevídaný formát, a to mimoriadne vysoký výkon v malom 14″ tele. To sme tu už dlho nemali, naposledy asi pri Razer Blade. O to zaujímavejšie to je, že ho poháňa nový AMD Ryzen 9 4900HS s 8 jadrami a 16 vláknami. Ide tak o najvýkonnejší najmenší herný notebook, ktorý je momentálne dostupný na trhu.

Herné testy – integrovaná grafika

Oveľa zaujímavejšia situácie je na poli integrovaných grafík. Tieto testy berte len ako informačné a zo zaujímavosti, hlavne teda aby sme zistili výkon Vega 8 v 4900HS. Z testu Acer Swift 5 vieme, že Vega 7 v 4700U mierne stráca na MX250, dá sa teda očakávať, že Vega 8 tieto straty dorovná a možno aj prekoná dedikovanú grafiku.



Začneme CS:GO, ktoré patrí medzi najpopulárnejšie hry vôbec. Vidíme, že rozdiel medzi Vega 8 a MX250 je len 1 %, čo sa dá prisúdiť odchýlke merania. Veľmi solídny výkon od integrovanej grafiky, že sa vyrovná dedikovanej Nvidii.



GTA V je jedna z najpopulárnejších hier na trhu a ponúka komplexnú a náročnú grafiku. Tu má stále Nvidia navrch o 12 %, no vidíme 8 % rozdiel medzi Vega 7 a 8.



Naopak v závodnom Dirt Rally už aj Vega 7 vyrovnáva MX250 a Vega 8 je tak o 14 % rýchlejšia. Takmer 75 fps je solídny výsledok.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (6) Pridať komentár

    1. Niekto kto na to má a nachádza sa v priesečníku týchto troch skupín : hráč, imidž, vysoký výkon.

      Ak by som presedlával na NTB tak si viem kúpu tejto mašinky predstaviť.

      1. Hádam, že tá narážka bola skôr na ten nepomer výkonných komponentov k malej uhlopriečke displeja? Na všetky tie náročné veci, kde sa ten vysoký aplikačný výkon náramne hodí, je predsa len takéto vyhotovenie trochu neergonomické. A extra herné atribúty RTX 2060 Max-Q na QHD na takisto nemá…

        1. Volbu procesoru a kombinaci pamětí příliš nechápu. Být to 17″, úplné SODIMM a s certifikací RTX Studio, ale tohle je vážně zvláštní paskvil tak pro nějakého Alzáka.

          1. Mám info od výrobcu, že bude aj verzia s 32 GB RAM, teda aj pamäť na doske bude 16 GB a nie 8 ako v tomto prípade.

            1. To problém řeší jen částečně, myslím si, že kombinace LPDDR na desce s SODIMM mohou přinést problémy s kompatibilitou a stabilitou. Business class notebooku bych asi chtěl důvěřovat trochu více.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *