Asus ROG Zephyrus G14 – maximálny výkon, minimálne rozmery

Šifrovanie, enkódovanie

Asus ROG Zephyrus G14 je azda najzaujímavejším notebookom tohto roka, teda aspoň zatiaľ. Prináša totiž nevídaný formát, a to mimoriadne vysoký výkon v malom 14″ tele. To sme tu už dlho nemali, naposledy asi pri Razer Blade. O to zaujímavejšie to je, že ho poháňa nový AMD Ryzen 9 4900HS s 8 jadrami a 16 vláknami. Ide tak o najvýkonnejší najmenší herný notebook, ktorý je momentálne dostupný na trhu.

Šifrovanie, enkódovanie


Šifrovanie a dešifrovanie boli silnou stránkou 15 W 4700U, ako je na tom 4900HS? Ten poráža všetky mobilné Intely. Proti HP je rýchlejší o 10 – 11 % a Pro Duo o 38 – 45 %.


Práca s videami 4700U sedela a 4900HS pokračuje v jeho stopách. Je o 14 – 17 % rýchlejší ako HP a 57 – 66 % ako Pro Duo. Opäť poráža aj desktopové procesory.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (6) Pridať komentár

    1. Niekto kto na to má a nachádza sa v priesečníku týchto troch skupín : hráč, imidž, vysoký výkon.

      Ak by som presedlával na NTB tak si viem kúpu tejto mašinky predstaviť.

      1. Hádam, že tá narážka bola skôr na ten nepomer výkonných komponentov k malej uhlopriečke displeja? Na všetky tie náročné veci, kde sa ten vysoký aplikačný výkon náramne hodí, je predsa len takéto vyhotovenie trochu neergonomické. A extra herné atribúty RTX 2060 Max-Q na QHD na takisto nemá…

        1. Volbu procesoru a kombinaci pamětí příliš nechápu. Být to 17″, úplné SODIMM a s certifikací RTX Studio, ale tohle je vážně zvláštní paskvil tak pro nějakého Alzáka.

          1. Mám info od výrobcu, že bude aj verzia s 32 GB RAM, teda aj pamäť na doske bude 16 GB a nie 8 ako v tomto prípade.

            1. To problém řeší jen částečně, myslím si, že kombinace LPDDR na desce s SODIMM mohou přinést problémy s kompatibilitou a stabilitou. Business class notebooku bych asi chtěl důvěřovat trochu více.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *