Černé Chromax verze chladičů a větráků Noctua vyjdou zanedlouho

Kompletně černé verze chladičů a ventilátorů v řadě Chromax mají mít výkon odpovídající do 1°C klasické variantě

Noctua, mezi nadšenci do PC asi nejznámější značka chladičů, má na cestě novinky. Tato firma je na první pohled rozeznatelná designem hnědo-béžových větráků, což je ale asi něco, co nesedne do vkusu každému. Asi právě proto teď Noctua z tohoto image vybočí a v řadě Chromax vydá své chladiče ve víc „gamerském“ designu – sice ještě ne s RGB posvícením, ale kompletně v černé barvě, včetně pasivů.

Pokud sledujete hardwarové zpravodajství, už jste tento počin mohli vidět na fotografiích z Computexu, kde měla firma ukázané prototypy. Nyní se tyto věci opravdu chystají na trh. Noctua na svých sociálních účtech vydala krátký teaser, podle kterého by se měly tyto novinky brzo začít podávat. Není řečeno přesně kdy, ale asi by to mohlo nastat tak do měsíce a půl až dvou. Na Computexu koncem května (mája) Noctua uváděla, že by to mělo zřejmě být v čtvrtém kvartálu (takže nejdřív během října/októbra), ale teoreticky to mezitím mohlo být urychleno.

Černou povrchovou úpravu pasivu a černé ventilátory dostanou minimálně chladič NH-D15, na jaře představený NH-U12S a nízký NH-L9i, protože ty už byly vystaven na Computexu. Ze samostatných ventilátorů jsou pro černou verzi potvrzené NF-A8, NF-A9, NF-A9x14 a NF-A20 (asi by měl vyjít i 12mm model kvůli chladiči NH-U12S). V první polovině roku 2020 by měly přibýt také černé verze nejnovějších sterroxových ventilátorů NF-A12x25 a NF-A12x14.

Černé chladiče Noctua Chromax na Camputexu

Všechno to bude uvedeno v řadě Chromax a Noctua slibuje, že chladící vlastnosti budou stejné jako u standardních verzí těchto chladičů, respektive že případný rozdíl ve výkonu by měl být do jednoho stupně Celsia. Kromě pasivů a ventilátorů budou jinak v černé vyvedené i součástky montážního systému.

Černé ventilátory Noctua Chromax na Camputexu. Barevné antivibrační vložky jsou vyměnitelné, v případě potřeby tedy smuteční design kazit nebudou

Mimochodem jsou také chystané bílé verze ventilátorů NF-F12, NF-A14 a NF-A15, opět asi určené do barevně sladěných sestav. Bílá, šedá a černá dobře spolupracují s dnes populárním RGB nasvícením, jelikož nebudou rušit s žádným nastaveným odstínem světla – to je asi vedle sladění s černými či bílými skříněmi další motivace pro tyto varianty. Bílé ventilátory mají také vyjít v první půlce příštího roku.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Noctua NH-U12A vs. NH-D15S – souboj rakouských titánů

Noctua nepatří mezi výrobce, který by vydával každou chvíli nějaké novinky. Ale pokud už uvede nějakou novinku, vždy to stojí za to. Když před pár měsíci uvedli na trh chladič Noctua NH-U12A, okamžitě mě to zaujalo. Tento chladič nabízí špičkový chladící výkon bez nutnosti gigantických rozměrů dvouvěžových obrů. Postavil jsem tedy proti sobě nový chladič NH-U12A a léty prověřený chladič NH-D15S ve všech možných konfiguracích. Celý článok „Noctua NH-U12A vs. NH-D15S – souboj rakouských titánů“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

180 W pasívne? To sú ambície 1,5-kilového tlsťocha Noctuy

O procesorové chladiče, ktoré nepotrebujú ventilátor a i napriek tomu zvládnu čipy s vyšším TDP, bola vždy núdza. Naposledy sme sa tešili z výborného FX70, ktorého predaj Zalman žiaľ už dávnejšie ukončil. Okrem neho sa v poslednej dekáde síce niekoľko pasívne schopných návrhov objavilo – SilverStone Heligon HE02, séria Scythe Ninja alebo dnešnému aktérovi trochu podobný Orochi, ale na naozaj špičkový bezhlučný chladič stále čakáme. Celý článok „180 W pasívne? To sú ambície 1,5-kilového tlsťocha Noctuy“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti

Nedávno nás oslovil náročný fanúšik s prosbou o navrhnutie a poskladanie počítača na prácu aj hranie. Zadanie bolo jasné, to najlepšie, čo sa momentálne dá kúpiť, no zbytočne to nepreháňať. V článku si povieme niečo o vybraných komponentoch, ale aj o problémoch, na ktoré sme počas oprimalizácií narazili. Pozrite sa s nami na finálny výsledok a dajte nám v komentároch vedieť, či sa vám zostava páči! Celý článok „Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Ten pocit, keď na niečo čakáš roky, ale aj tak nie si spokojný… možno som divný, ale mne by najviac rezala kombinácia čierny pasív + klasické Noctuácke farby. IMO problém nie je ani tak v hnedej, skôr v tom, že väčšina komponentov je dnes čierna a k tomu tá dvojkombinácia biely kov + béžové fany nejde vôbec. Ale ak sa zladí farba pasívov so zvyškom zostavy a zostanú len béžové fany ako kontrastný prvok, tak sa dajú veľmi pekne využiť ako „color scheme“ celého buildu a navyše zachovajú tú legendárnu rozoznateľnosť Noctua produktu na prvý pohľad.

  Ideálne by bolo ak by boli na predaj aj čisté pasívy bez fanov, každý nech si potom vyberie k tomu čo chce. Lebo nechce sa mi príliš kupovať Chromax kompletku aby som potom čierne fany menil za hnedé, navyše keď za čiernu verziu bude určite doplatok… to by bolo už na cvokára. 😀

  1. Musím teda říct, že to bych měl asi stejně, černý pasiv + ten béžovo-hnědý větrák, to by vypadalo pěkně a elegantně.

  2. Jde koupit cerny nebo bily top pro D15 nebo U12/U14 pasivy, je to Chromax prislusenstvi. Vypada to celkem pekne.

   Jinak jsem vcera dostal prislib od Noctua, ze ty cerne krasky dostanu na testy pro HWCooling.net, tak to snad dopadne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *