Fractal Design North Mesh: Skrinka ako kus nábytku

Záver

North: Skrinka, ktorá sa má priblížiť súčasnej modernej domacnosti. Na niektorých miestach Fractal Design plasty a kov nahradil za drevo a umelú kožu. Testovaný variant skrinky North s doplnkovým označením Mesh má deravý nielen predok, ale aj bočnicu, vďaka čomu sú k dispozícii nové možnosti chladenia. Okrem továrneskej konfigurácie prevetráme skrinku ventilátormi aj z netradičných pozícií.

Záver

V testoch skrinka nedokázala ani s perforovanou bočnicou chladiť komponenty na rovnakej úrovni ako napríklad Meshify 2 Compact z rovnakej stajne. Veľká nevýhoda je, že nemožete použiť vzadu na „vysávaní“ dodávané ventilátory kvôli nepodporovanému formátu. No obstála celkom slušne. S použitím oboch ventilátoroch na bočnici si polepšila iba teplota grafickej karty. Aj to iba pri „nasávaní“. Pri opačnej polohe sú na držiaku skôr na škodu ako na úžitok. Hlavne kvôli nepríjemnému zvuku, ktorý začnú vydávať. Jediné malé zlepšenie teplot v tejto polohe nastalo pri zahrievaní pod stropom.

Kvalita skrinky je na vysokej úrovni. Hrubé plechy bez ohýbania vám udržia na sebe všetko čím ich zaťažíte. Drevené prvky vpredu sú taktiež pevne osadené, s minimálnou vôľou. Aj keď za perforovanú bočnicu môžete osadiť dva ventilátory, tak treba počítať s tým, že nemá žiadny prachový filter v prípade „nasávania“. Vpredu ho máte. Zaujímavou pozíciou je aj osadenie 80 mm ventilátora na krytkách pre rozširujúce karty v PCI Express. Ako menšiu nevýhodu vidím nemožnosť zobrať jeden ventilátor spredu a osadiť ho za procesorový chladič na vysávanie teplého vzduchu kvôli veľkosti. Vnútro je inak priestranné a môžete doň nainštalovať aj väčší hardvér, nemusíte sa obmedzovať.

Pri skladaní som sa stretol s nedostatkom, možno aj mojich káblov, ale kvôli napájaciemu káblu pre procesor som nemohol osadiť na vrchnú časť dva 140 mm ventilátory ale iba jeden. Okrem toho išla inštalácia bez ťažkostí a vďaka skvelej správe kabeláže aj dosť rýchlo. Najviac tomu pomohla voľnosť v tuneli. Tú zabezpečili priechodné pozície pre úložiská. A samozrejme aj žľab pre kabeláž hlboký 30 mm.

Vzhľadom dokáže skrinka zapadnúť do hádam každej modernejšie vybavenej miestnosti, či čierny variant s orechovým alebo biely s dubovým drevom. Poskytne rôzne varianty osadenia ventilátorov a taktiež úložísk. S malými nedostatkami a s cenou 155 eur/3799 Kč si skrinka odnáša hodnotenie „Approved“.
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Fractal Design Lumen S28 RGB – Chladič hrající všemi barvami

Rád bych vám dnes představil kapalinový all-in-one chladič Lumen S28 RGB od Fractal Design. Tento chladič láká na svůj nenápadný a jednoduchý design, který lze jednoduše oživit pomocí RGB LED a využívá atypické konstrukce s pumpou integrovanou v radiátoru. Zásadní otázkou tak zůstává, zda je toto řešení dostatečně účinnou alternativou proti běžným AIO chladičům s pumpou přímo v bloku, což samozřejmě hodlám prověřit v dnešní recenzi. Celý článok „Fractal Design Lumen S28 RGB – Chladič hrající všemi barvami“ »

 •  
 •  
 •  

Prisma AL-14 PWM: Najlepší 140 mm ventilátor Fractal Design?

Za svoje najefektívnejšie ventilátory vo formáte 140 mm Fractal Design označuje modely Prisma. Tie majú podľa parametrov dosahovať najvyšší prietok vzduchu pri zároveň nižšej hlučnosti, než je u Aspect 14. Vzhľadom na konštrukčné rozdielnosti je to však fyzikálne nemožné. Titulok článku má tak trochu pejoratívny tón. Prisma AL-14 PWM je slušný ventilátor, ale s už premožiteľom i vo vlastných radoch. Celý článok „Prisma AL-14 PWM: Najlepší 140 mm ventilátor Fractal Design?“ »

 •  
 •  
 •  

FD Aspect 14 RGB PWM: Väčší prierez, vyšší prietok na dBA

Počnúc testom Fractal Design Aspect 14 RGB PWM začíname budovať aj databázu výsledkov 140-milimetrových ventilátorov. Tie majú pre horšiu kompatibilitu síce menšie zastúpenie na trhu, ale v porovnaní so 120 mm modelmi majú predpoklady k vyššej efektivite, pre ktorú sú medzi mnohými používateľmi populárnejšie. Ventilátor Aspect 14 RGB PWM okrem aerodynamických vlastností o priazeň zákazníkov bojuje aj osvetlením. Celý článok „FD Aspect 14 RGB PWM: Väčší prierez, vyšší prietok na dBA“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *