GeForce 466.11 GR: Lepší Mortal Shell či redukcia šumu v OBS

Vyšli nové ovládače Nvidia Game Ready. Čo od nich očakávať?

Najnovšie herné grafické ovládače (WHQL) Nvidie zo stredy (14. 4.) by mali konečne opraviť nízky výkon v starších hrách Supreme Commander 1 a 2. Optimalizované sú však predovšetkým smerom k novším titulom, ako je Mortall Shell, ktorý dostal podporu raytracingu i DLSS, Valorant zase Reflexu a 466.11 prichádzajú i s doplnkom pre „čistejší“ zvukový záznam broadcasteru OSB.

Sekačka Mortal Shell vyšla síce už v auguste minulého roka, ale bez avizovanej podpory ray tracingu, ktorá sa pridáva až teraz spolu s Nvidia DLSS 2.0. To znamená, že bude táto hra i s RT dosahovať vysoké fps i na grafických kartách z nižších radov, ako je RTX 2060(S), 2070(S) či 3060. A to snáď i v kombinácii s vyšším rozlíšením na rýchlych monitoroch. Pod DirectX 11 Mortal Shell nemal žiadne problémy s výkonom a bežal naopak veľmi svižne i na staršom hardvéri, Dx12 mu snáď neublíži.

Hra Mortal Shall už má raytracované tiene

Pre strieľačku Valorant zase vývojári zase zapracovali na podpore Rexlexu pre zníženie systémových oneskorení, ktoré vznikajú už na úrovni myši či klávesnice.

Nvidia Reflex podporuje ďalší titul, Valorant

Jedno z kľúčových rozšírení je i hardvérová podpora potláčania audio-šumu v nahrávacej aplikácii OBS na streamovanie. To prostredníctvom sily tensorových (AI) jadier GPU.

Redukcia šumu v OBS po novom akcelerovaná GPU grafických kariet GeForce RTX 3000

Mimo to oficiálnu podporu G-Sync s novými ovládačmi získali nové monitory MSI MAG301RF, LG 27GP950 a celý rad tohoročných televízorov LG 2021 4K (B1, C1, G1) a 8K (Z1).

Tradične je tu i zoznam známych vecí, ktoré ovládače opravujú, ale i možných porúch. Dobrá správa je, že i fanúšikova a hráči starších titulov Supreme Commander by už nemali bojovať s nízkymi fps a výkon v týchto hrách má byť po novom primeraný. Opravené má byť už aj zasekávanie obrazu v Microrosf Flight Simulator s vypnutým plánovačom GPU.

Korektne sa majú v Adobe Lightroom zobrazovať už aj nekomprimované fotografie (RAW). So staršími ovládačmi sa v niektorých prípadoch zobrazovala namiesto želaných snímok čierna plocha. A vždy správne majú byť i farby po štarte OS Windows, čo takisto nefungovalo vždy stopercentne.

Naopak stále nevyriešené je dlho pretrvávajúce náhodné blikanie v World of Warcraft: Shadowlands. Batman Arkham Knight s povoleným nastavením „turbulence smoke“ zase môže zlyhávať. Podobné správanie sprevádzané pádmi aplikácie by nemalo prekvapiť ani vývojárov v Prepar3D. V Steam VR game bolo pre zmenu zaznamenané trhanie obrazu a dlhšie spúšťanie pokiaľ na pozadí beží nejaký z nástrojov na monitorovanie GPU.

Jeden z nežiaducich javov nových ovládačov 466.11 je i eventuálne trhanie videa na YouTube pri scroolovaní stránky. A nakoniec pri niektorých notebookoch s GPU Pascal, ktoré sú vybavené vysokorýchlostnými panelmi LCD niekedy nevyspytateľné padá obnovovacia frekvencia počas hrania na 60 Hz. Nič z toho nemusí platiť vždy, ale ak na niektorú z týchto chýb narazíte, vedzte, že stoja za ňou aktuálne ovládače.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23

Po zprávě o oficiálním uvedení nových levných grafik Nvidia GeForce RTX pro notebooky tu máme i něco o konkurenčních kartách Radeon. Zde to ovšem bude o desktopových kartách. Z čínských zdrojů na Chiphellu teď máme únik parametrů Radeonu RX 6600 XT a Radeonu RX 6600, tedy možná příštích dvou modelů, které by AMD mohlo uvést na trh teď, když už se RX 6700 XT začal prodávat. Celý článok „AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23“ »

 •  
 •  
 •  

GPU Ampere i pro levné notebooky: GeForce RTX 3050 a 3050 Ti

Herní grafiky GeForce RTX 3000 s architekturou Ampere a podporou ray tracingu a DLSS se teď dostanou už i do docela dostupných notebooků. Nové základní modely GeForce RTX 3050 a GeForce RTX 3050 Ti s čipem GA107, které teď Nvidia oficiálně uvádí na trh, se budou prodávat v laptopech začínajících už od 899 € či 24 999 Kč. První takové by se měly objevit během nadcházejícího léta. Celý článok „GPU Ampere i pro levné notebooky: GeForce RTX 3050 a 3050 Ti“ »

 •  
 •  
 •  

AMDLSS už v červnu? Objevily se nové informace k technologii FSR

S kartami GeForce RTX máte možnost použít upscaling DLSS, který výrazně zvyšuje snímkovou frekvenci, protože vykreslování běží na sníženém rozlišení, a tedy s menšími nároky. Před časem bylo oznámeno, že nějakou formu alternativy pro grafické karty Radeon chystá i AMD, má se jmenovat FidelityFX Super Resolution (FSR). Teď se objevilo tvrzení, podle kterého by naopak vydání mohlo být nečekaně blízko, možná už příští měsíc. Celý článok „AMDLSS už v červnu? Objevily se nové informace k technologii FSR“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *