Logitech G915 TKL: najlepšia najmenšia klávesnica na trhu?

G915 TKL – malá ale šikovná

Nedávno sme vám priniesli test príslušenstva Logitech, v ktorom sme vám ukázali klávesnicu s označením G815. Existuje aj jej bezdrôtová verzia G915. Klávesnica sa mi páčila, no vyslovil som úvahu, že by stálo za to spraviť aj ako tenkeyless. A čuduj sa svete, Logitech prekvapil a po rovnakých žiadostiach od viacerých recenzentov a influencerov naozaj spravil G915 vo verzii TKL.

G915 TKL –tenká a kompaktná

Nemá veľmi význam opisovať, čo G915 TKL je, nakoľko je to presne zhrnuté v názve. Ide o G915 v prevedení TKL. 🙂

   

Balenie je veľmi podobné s naposledy testovanou G815, no naviac je tu odnímateľný kábel a prijímač USB s adaptérom, nakoľko ide o bezdrôtovú verziu na rozdiel od káblovej G815.

Dizajn, spracovanie a prakticky všetko je zhodné s G915 a teda aj G815 až na zopár výnimiek. Obe G915 sú bezdrôtové, majú teda na vrchu logo Lightspeed, ktoré označuje rýchle bezdrôtové pripojenie. Takisto sú tu tlačidlá na prepínanie medzi režimami Lightspeed a Bluetooth, ktoré na G815 logicky nie sú. Oproti full size verziám je G915 TKL ochudobnená o makro rad na ľavom boku.

Zachované ale boli multimediálne tlačidlá aj otočný ovládač hlasitosti.

   

 

Hmotnosť klávesnice v porovnaní s G815 klesla, hoci teraz musí mať batériu na bezdrôtový chod. Má 811 gramov, zatiaľ čo G815 mala tesne nad 1 kg. Spracovanie je rovnako kvalitné, teda pevné a bez prehýbania.

   

G915 TKL oproti G815 prišla o USB passthrough port, nakoľko nepoužíva dvojitý kábel. Na nabíjanie a káblové použitie je v balení kábel microUSB. Škoda, že nová klávesnica už nepoužíva USB-C.

Bližší pohľad na nízkoprofilový spínač prezrádza, že jeho koncepcia je úplne iná ako pri klasických „veľkých“ spínačoch. Key cap sa uchytáva dvomi výstupkami k spínaču a nie jedným výstupkom spínača k diere v key cap. Napriek tomu, že je koncepcia spínačov odlišná, aj tu sú k dispozícii klasické tri tipy a to hlučné, klikajúce – GL Clicky, tiché s haptickou odozvou – GL Tactile a herné lineárne GL Linear. Testovací kúsok bol vybavený GL Clicky a spínače sú naozaj hlučné sťa písací stroj. Zároveň je však klikanie veľmi príjemné a presne cítite, kedy ste tlačidlo aktivovali. Upozorniť však musím na fakt, že klávesy sú pomerne blízko pri sebe, čo som si hneď všimol po prechode z Logitech MX Keys.

Nožičky je môžné pre dva rôzne uhly sklonu klávesnice nastaviť neobvykle až v dvoch krokoch. Vďaka nízkemu profilu sa pohodlne používa a nie je potrebná žiadna podpora pod zápästia. Prekvapivo som G915 TKL používal v najvyššej polohe, vtedy si mi písalo najľahšie.

Klávesnica podobne ako predchádzajúce produkty Logitech využíva aplikáciu G Hub. Nastaviť si môžete podsvietenie Lightsync, vytvoriť makro klávesy, priradiť im rôzne akcie či znaky, prípadne aktivovať herný režim. Následne si vaše nastavenie uložíte do vnútornej pamäte klávesnice.

Hodnotenie

Logitech G915 TKL splnila moje prianie vyslovené v nedávnom teste Logitech produktov. Prináša skvelý dizajn a spracovanie známe z G815 a G915 v kompaktnom TKL tele. Vďaka tomu nezaberá na stole veľa miesta a tiež sa bude ľahšie prenášať na LAN párty, turnaje či na chatu a pod. Na výber máte z troch typov spínačov podobne ako pri väčších súrodencoch. Využívať ju môžete až v troch režimov, teda Lightspeed, Bluetooth a káblový, podľa toho, čo akutálne potrebujete. Negatíva sa hľadajú len ťažko a asi jediným bude opäť cena, ktorá je nastavená pomerne vysoko. Hold, za kvalitu a prémiovosť sa platí.

Klávesnicu si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 245 €/6 499 Kč.
  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *