Minitest DLSS 3 a frame generation v MS Flight Simulator

Výkon Microsoft Flight Simulator s DLSS 3

Do hry Microsoft Flight Simulator v rámci poslednej aktualizácie pribudla podpora Nvidia DLSS 3. To vďaka technikám „frame generation“ obchádza limity CPU a umožňuje chod na trojciferných fps. Lietanie je zase komfortnejšie, plynulejšie, hoci jedno pomerne výrazné obmedzenie tu je – musíte vlastniť niektorú z grafických kariet s GPU Ada Lovelace. Staršie generácie GeForce RTX DLSS 3 žiaľ nepodporujú.

Nvidia DLSS 3 pre Microsoft Flight Simulator je už „hotové“ (vyšlo z bety) a jedna sa už o verejnú vec. Na Streame i MS Store. MSFS je jedna z najdynamickejšie sa meniacich hier a jej aktuálna podoba znovu naráža na limity CPU. Teda v prípade, že vlastníte výkonnejšiu grafickú kartu. Vidieť to môžete aj v testoch RTX 4080 Suprim X, kde je pri detailoch Ultra iba minimálny rozdiel v fps naprieč rozlíšeniami 1080p a 2160p.

Za normálnych okolností (bez limitácie CPU) by bola hra vo Full HD podstatne rýchlejšia. V rozlíšení UHD (2160p) môže byť zase priemerných 60 fps pre niekoho málo a ešte nižšie minimálne fps sú takisto nepríjemné. Na zlepšenie tejto situácie Flight Simulátor konečné dostáva DLSS a hneď vo verzii 3 s novinkou v podobe „frame generation“, ktoré pridáva snímky  bez vyšších nárokov na procesor.

Ako frame generation funguje, sme rozoberali v tomto článku. Pre potreby tohto testu je dobré ešte poznamenať, že túto funkciu je možné skĺbiť nielen s tradičnými upscalovaními technikami DLSS 2.x (značky Q, B, P a UP znamenajú úroveň škálovania: Quality, Balanced, Performance a Ultra Performance), ale aj s TAA či Nvidia DLAA.

Alebo nemusíte použiť Anti-Aliasing vôbec. Nech si vyberiete čokoľvek, tak s aktívnym DLSS frame generation sa snímková frekvencia vždy približne zdvojnásobí. Aby bolo frame generation v hre možné vôbec zapnúť, musíte v nastaveniach operačného systému (Štart/Nastavenia/Systém/Obrazovka/Nastavenia grafiky) povoliť hardvérové urýchľovanie GPU.

Testovacia platforma vlastná scéna (Paris-Charles de Gaulle, Air Traffic: AI, 14. február, 9:00) autopilot: od 1000 po náraz o terén; API DirectX 12, prednastavený grafický profil Ultra; extra nastavenia: AMD FidelityFX sharpening 0.

   


Výsledky vyššie sú získané testovaním podľa štandardnej metodiky na testy grafických kariet (s procesorom AMD Ryzen 9 5900X). Použitá je MSI RTX 4080 Suprim X s ovládačmi Nvidia 526.98 Game Ready.

Testy prebiehali na MSI RTX 4080 16GB Suprim X. Kompletné testy tejto grafickej karty nájdete v článku MSI RTX 4080 16GB Suprim X: Ada Lovelace s GPU blízko 3 GHz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD FSR 2.0 se prosazuje. Už ho bude podporovat přes 100 her

Je to teprve tři čtvrtě roku od doby, kdy byla vydána technologie herního upscalingu FSR 2.0, určená primárně pro grafiky AMD Radeon, ale fungující univerzálně také na všech konkurenčních GPU. Zdá se, že úspěšně dosáhla přijetí mezi herními vývojáři, protože za poměrně krátkou dobu se podpora rozšířila na více než stovku her, které specificky obsahují už tuto druhou generaci používající temporální rekonstrukci. Celý článok „AMD FSR 2.0 se prosazuje. Už ho bude podporovat přes 100 her“ »

 •  
 •  
 •  

AMD bude mít alternativu k DLSS 3: FSR 3 také zdvojnásobí FPS

Ve čtvrtek AMD odhalilo první z nové generace grafických karet – Radeon RX 7900 XT a RX 7900 XTX. Už jsme také zvlášť probírali jejich architekturu RDNA 3, která přináší výrazně přepracované výpočetní jednotky i další součásti oproti předchozím generacím. K jedné věci se ale ještě musíme vrátit. AMD chystá také novou generaci upscalingu FSR, označenou FSR 3. Ta by zřejmě měla být alternativou k nedávno vydané novince Nvidie. Celý článok „AMD bude mít alternativu k DLSS 3: FSR 3 také zdvojnásobí FPS“ »

 •  
 •  
 •  

Nvidia uvádí DLSS 3 s generováním snímků navíc. Jak to funguje?

V úterý představila Nvidia dlouho vyhlížené nové grafiky GeForce s architekturou Ada Lovelace a 4nm výrobním procesem. Slibuje u nich nárůsty výkonu ve výši až „2–4ד. Jde samozřejmě jen o oficiální benchmarky, takže je asi na místě opatrnost. Zdá se, že ty největší nárůsty jsou totiž dílem upscalingu DLSS. Nvidia totiž speciálně pro GeForce RTX 4000 uvádí jeho novou generaci DLSS 3. Ta je schopná masivního zvýšení FPS, ale má to háčky. Celý článok „Nvidia uvádí DLSS 3 s generováním snímků navíc. Jak to funguje?“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *