Minitest DLSS 3 a frame generation v MS Flight Simulator

Výkon Microsoft Flight Simulator s DLSS 3

Do hry Microsoft Flight Simulator v rámci poslednej aktualizácie pribudla podpora Nvidia DLSS 3. To vďaka technikám „frame generation“ obchádza limity CPU a umožňuje chod na trojciferných fps. Lietanie je zase komfortnejšie, plynulejšie, hoci jedno pomerne výrazné obmedzenie tu je – musíte vlastniť niektorú z grafických kariet s GPU Ada Lovelace. Staršie generácie GeForce RTX DLSS 3 žiaľ nepodporujú.

Nvidia DLSS 3 pre Microsoft Flight Simulator je už „hotové“ (vyšlo z bety) a jedna sa už o verejnú vec. Na Streame i MS Store. MSFS je jedna z najdynamickejšie sa meniacich hier a jej aktuálna podoba znovu naráža na limity CPU. Teda v prípade, že vlastníte výkonnejšiu grafickú kartu. Vidieť to môžete aj v testoch RTX 4080 Suprim X, kde je pri detailoch Ultra iba minimálny rozdiel v fps naprieč rozlíšeniami 1080p a 2160p.

Za normálnych okolností (bez limitácie CPU) by bola hra vo Full HD podstatne rýchlejšia. V rozlíšení UHD (2160p) môže byť zase priemerných 60 fps pre niekoho málo a ešte nižšie minimálne fps sú takisto nepríjemné. Na zlepšenie tejto situácie Flight Simulátor konečné dostáva DLSS a hneď vo verzii 3 s novinkou v podobe „frame generation“, ktoré pridáva snímky  bez vyšších nárokov na procesor.

Ako frame generation funguje, sme rozoberali v tomto článku. Pre potreby tohto testu je dobré ešte poznamenať, že túto funkciu je možné skĺbiť nielen s tradičnými upscalovaními technikami DLSS 2.x (značky Q, B, P a UP znamenajú úroveň škálovania: Quality, Balanced, Performance a Ultra Performance), ale aj s TAA či Nvidia DLAA.

Alebo nemusíte použiť Anti-Aliasing vôbec. Nech si vyberiete čokoľvek, tak s aktívnym DLSS frame generation sa snímková frekvencia vždy približne zdvojnásobí. Aby bolo frame generation v hre možné vôbec zapnúť, musíte v nastaveniach operačného systému (Štart/Nastavenia/Systém/Obrazovka/Nastavenia grafiky) povoliť hardvérové urýchľovanie GPU.

Testovacia platforma vlastná scéna (Paris-Charles de Gaulle, Air Traffic: AI, 14. február, 9:00) autopilot: od 1000 po náraz o terén; API DirectX 12, prednastavený grafický profil Ultra; extra nastavenia: AMD FidelityFX sharpening 0.

   


Výsledky vyššie sú získané testovaním podľa štandardnej metodiky na testy grafických kariet (s procesorom AMD Ryzen 9 5900X). Použitá je MSI RTX 4080 Suprim X s ovládačmi Nvidia 526.98 Game Ready.

Testy prebiehali na MSI RTX 4080 16GB Suprim X. Kompletné testy tejto grafickej karty nájdete v článku MSI RTX 4080 16GB Suprim X: Ada Lovelace s GPU blízko 3 GHz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nvidia DLSS (3.5) v Alan Wake II. Kdy hra běží nejlépe?

Alan Wake II je prvá hra, v ktorej sú od začiatku podporované Nvidia DLSS 3.5. Okrem technologickej stránky je tu aj vysoká popularita hráčov. Tým máme pokope základné dôvody na to, prečo sa podrobne pozrieť na fungovanie pri rôznych nastaveniach. V prieniku s herným výkonom sa budeme zaujímať nielen o vizuálnu stránku, ale aj spotrebu. Nielen grafickej karty, ale i procesora. Celý článok „Nvidia DLSS (3.5) v Alan Wake II. Kdy hra běží nejlépe?“ »

 •  
 •  
 •  

Proč chtít GeForce RTX 4000? Rozbor technologií Nvidia DLSS 3.5

V tomto článku se podíváme na některé exkluzivní technologie, které vám můžou poskytnout grafické karty Nvidia GeForce generace RTX 4000. Některé jsme už probírali, jiné ne, zde tak naleznete vysvětlení nejzásadnějších novinek, které teď ekosystém grafik GeForce podporuje a testy ukazující, co dělají s výkonem ve hře Cyberpunk 2077 s novým rozšířením Phantom Liberty. A také se podíváme, co dělají s kvalitou obrazu. Celý článok „Proč chtít GeForce RTX 4000? Rozbor technologií Nvidia DLSS 3.5“ »

 •  
 •  
 •  

AMD FSR 3.0 poprvé poodhaleno, technologie bude podobná DLSS 3

Už před pár měsíci bylo oznámeno, že AMD pracuje na třetí generaci upscalingu FidelityFX Super Resolution (FSR), který by měl přinést podobnou funkci jako DLSS 3 – tedy interpolaci mezisnímků vkládaných mezi legitimní snímky hry podobně, jako to televize dělají s videem a filmy. AMD to teď formálně potvrdilo a představilo FSR 3.0, která interpolaci snímků přinese a opět bude otevřenou technologií (včetně zdrojového kódu). Celý článok „AMD FSR 3.0 poprvé poodhaleno, technologie bude podobná DLSS 3“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *