Najmenší počítač s GTX 1050 kúpite už v lete

MiniPC s fokusom na multiscreen

Zmysluplné veci vždy radi podporíme. Jednou takou je aj barebone Shuttle DH02U. Pozoruhodný je tým, že v škatuľke s objemom menším než 1,35 litra koexistuje s procesorom aj samostatná grafika. Výrobca sa tak nebojí experimentovať a pracuje s vnútorným priestorom na hranici súčasných možností, čo je obdivuhodné a praktické zároveň. A takéto železo môžete čoskoro vlastniť.

Kvádrik s rozmermi 190 × 165 × 43 mm je zhruba rovnako malý ako 14″ moderný notebook. Zásadný rozdiel je v počte a výbave grafických výstupov – počítač DH02U má vyvedené až štyri konektory HDMI 2.0b, pričom každý je schopný zobrazovať 4096 × 2160 px pri 60 Hz.

Shuttle svoju činnosť viac než na bežných spotrebiteľov sústredí na podnikových zákazníkov a i preto tento počítač odporúča na profesionálne použitia. Typicky na videosteny z viacerých monitorov (to môžu byť napríklad i systémy kiosk) na rozšírené zobrazovanie alebo duplikovaný obraz, ktorý nájde uplatnenie v showroomoch najčastejšie na porovnanie televízorov. Viac výstupov sa hodí aj na zapojenie kamerových zariadení či na použitie PC ako pracovnej stanice.

V závislosti od požiadaviek na procesorový výkon budú dostupné dve konfigurácie Celeron 3865U, Core i3-7100U, Core i5-7200U a Core i7-7500U. Na európskom trhu sa však má predávať iba Celeron a Core i5.

A ako je to vnútri?

Shuttle obvykle nepoužíva štandardizované formáty základných dosiek a aj v tomto prípade je použitý vlastný návrh. Plocha PCB je podobná formátu Mini-ITX, akurát táto má v porovnaní s nim jednu stranu o chlp kratšiu a druhú zase dlhšiu. Slot PCIe ×16 je mobilný a v ňom grafika MXM. Jej jadro GP107 tiká na referenčnej frekvencii 1354 MHz. Všetky karty majú  4GB GDDR5 (3500 MHz). TDP grafickej karty by malo byť 75 W a otázka je, ako to bude celé fungovať v záťaži.

Chladič GPU je axiálny, čo je pomerne zvláštne, keďže procesor má radiálny s tlačením vzduchu do rebrovania a potom cez mriežku von. Desktopové riešenie výrobca možno zvolil z ohľadom na airflow okolo všetkých komponentov, napríklad i výkonného SSD. Teplý vzduch sa vytlačí cez perforované boky. Okrem podpory M.2 sa počíta ešte aj s použitím jedného 2,5″ disku (HDD maj na archiváciu dát/videozáznamu stále čo povedať).

Barebone Shuttle DH02U sa bude dodávať tradične bez úložiska a RAM za zatiaľ neznámu cenu. Dostupný v obchodoch má byť koncom júna.

Na záver prezradím, že od Shuttlu máme v redakcii na nejaké to testovanie o trochu väčší (3-litrový) stroj – XH110G – ale zato už s podporou desktopových grafických kariet a päticou pre ľubovoľný procesor Skylake/Kaby Lake s TDP do 65 W.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Oficiálne: Shuttle predstavil maličké barebony s Jasper Lake

Už v septembri sa v katalógu na tento Shuttle objavili modernizované zostavy z radu XPC slim. Vydanie prebehlo ale až teraz. Low-endový barebone DL10J (s Celeron J4005 Gemini Lake) nahrádza DL20N (s Celeron N4505) a komu by bol Celeron málo, je k dispozícii aj výkonnejšia konfigurácia s DL20N6 s Pentiom. Chladenie obidvoch je pasívne a medzigeneračne sa okrem procesorov zrýchľovali aj porty USB. Celý článok „Oficiálne: Shuttle predstavil maličké barebony s Jasper Lake“ »

 •  
 •  
 •  

Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh

Shuttle už má naśtupcu pre barebony DS10U. Namiesto Whiskey Lake-U modernizovaná séria DS20U stavia na procesoroch Comet Lake-U. Koncepcia sa inak drží v zabehnutých koľajach, teda v minimalistickom tele prepchatom portami všetkého druhu a chladenie zostáva taksito pasívne. Tentokrát si však barebone Shuttle v našich e-shopoch a ani v e-shopoch okolitých krajín najskôr nekúpite. Celý článok „Barebone Shuttle DS20U bude exkluzívne pre ázijský trh“ »

 •  
 •  
 •  

Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one

Společnost MSI představuje zcela nové 23,8″ a menší 15,6″ počítače typu All-in-One, Je nezbytné mít stabilní datovou a informační platformu pro vaše rostoucí E-komerce/M-komerce. Novinkou je také první efektivní mini-PC na světě vybavené procesorem 10. generace Intel Comet Lake: Cubi 5. Tento PC lze namontovat na zadní stranu nového monitoru Pro MP221 a vytvořit tak dobře organizované pracovní prostředí. Celý článok „Nové profesionální pracovní řešení s MSI all-in-one“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *