Otestovali sme tri dostupné routre Asus. Najdite si favorita

Prehľad modelov

Sieťová divízia Asus ponúka smerovače azda pre každé použitie a do akéhokoľvek prostredia. Či už hľadáte dostupný router WiFI alebo alebo sa nezaobídete bez RGB LED. To isté platí, aj ak potrebujete pokryť väčšiu plochu, napríklad domu, na čo sú už potrebné Mesh riešenia, A práve funkcia AiMesh je jednou z hlavných predností smerovačov tohto výrobcu.

Záver

Asus ani tentokrát nesklamal a napriek tomu, že testovaná trojica routrov nemôže byť odlišnejšia zameraním a dizajnom či cenou, zážitok z používania je rovnako dobrý na ktoromkoľvek z nich.

Chválim výbornú softvérovú podporu z množstvom užitočných funkcií, pričom za najdôležitejšiu pokladám AiMesh, ktorý aj sám používam od jeho vydania, teda približne štyri roky. Počas tohto obdobia som niekoľkokrát vymenil router aj uzly a práve možnosť kombinácie rôznych Asus routrov v jednej sieti je najväčšou výhodou tohto riešenia. Začať môžete lacným RT-AX55 a v prípade potreby dokúpite druhý na rozšírenie siete.

Alebo naopak, kúpite si najskôr herný či high-end model a neskôr zistíte, že potrebujete lepšie pokrytie, tak k nemu dokúpite druhý, lacnejší kúsok. Dajte nám v komentároch vedieť, aký smerovač používate a či máte skúsenosť s mesh riešeniami.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Hrubší profil už aj na ventilátore ARGB Asus (TUF TR120)

Z návrhu nového ventilátora TUF Gaming TR120 je evidentné, že Asus dobre diagnostikoval slabé stránky jeho predchodcu (a zo súčasného pohľadu nižšieho modelu) a zapracoval na nich s ohľadom na dosahovanie lepších výsledkov. Na tieto kľúčové zmeny sa dá aj ľahko poukázať a je pravdepodobné, že naprieč všetkými možnými scenármi pôjde aerodynamicky o jeden z najefektívnejších osvetlených ventilátorov v 120 mm formáte. Celý článok „Hrubší profil už aj na ventilátore ARGB Asus (TUF TR120)“ »

  •  
  •  
  •  

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *