Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou

Detaily

Do redakcie nám zavítal pomerne netradičný monitor s unikátnym súborom vlastností. Má rozlíšenie 4K na 32″ a hoci má zahnutý panel, nejde o čistokrvný herný kus. S pomerom strán 16:9 a frekvenciou 60 Hz s adaptívnou synchronizáciou je mienený viac univerzálne. Je za príjemnú cenu a to ešte neviete, že ponúka veľmi slušné obrazové vlastnosti, ktoré sú miestami lepšie, než uvádzajú špecifikácie.

Základné parametre


Balenie a výbava

Balenie je pomerne štandardné a okrem klasického príslušenstva, ako je napájací kábel, kábel DisplayPort a dokumentácie tu nájdete ešte aj audio kábel, nakoľko je monitor vybavený aj audio vstupom. Môžete tak využiť dvojicu 3W reproduktorov, ktoré sa však vyznačujú priemernou kvalitou a ničím neprekvapia.

Dizajn monitora je pomerne elegantný, zaujme neobvyklým štvorcovým stojanom s prázdnou základňou, tenkými rámčekmi okolo displeja a konzervatívnym výberom farieb povrchu.

Nič tu nekričí a monitor tak zapadne do pracovného aj domáceho prostredia. Zadná časť imituje brúsený hliník, no je doslova magnetom na odtlačky.

Nachádzajú sa tu tiež všetka konektivita, ktorá pozostáva z dvojice výstupov HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dvojice 3,5 mm audio jackov pre spomínaný vstup, ale aj výstup do slúchadiel.

Vidíte tu tiež štvoricu dier pre VESA 100 úchyt, ktorý budete potrebovať, ak budete chcieť monitor akokoľvek seriózne polohovať. Elegantný, no nepraktický stojan totiž ponúka len možnosť náklonu, ktorá je však pri takto veľkom monitore prakticky zbytočná a polohovanie na výšku či prípadne otáčanie do strán by boli určite využiteľnejšie funkcie. Preto možnosť úchytu VESA úchytu chválim, dáva vám to možnosť výberu.

Monitor zaujme tenkými rámčekmi okolo displeja, teda aspoň na jeho troch stranách. Zahnutie je pomerne veľké s hodnotou 1500R, no vzhľadom na to, že šírka monitora pri klasickom pomere 16:9 nie je taká veľká ako pri ultrawide monitoroch, nepôsobí to rušivo. Rozhodne si však zahnutie všimnete a treba si naň zvyknúť.

Na širšej spodnej brade môžete vidieť ovládacie prvky, ktoré reprezentujú tlačidlá na spodnej strane monitora. Na rozdiel od skôr testovaného AOC, tu ikonky s tlačidlami sedia a ovládanie tak bolo bezproblémové. Nahmatať správne tlačidlo aj poslepiačky bola hračka a ovládacie schéma je jednoduchá. Na ovládanie OSD využijete štvoricu tlačidiel na potvrdenie, krok späť a pohybovanie hore a dole.

V menu vidíte možnosť výberu rôznych režimov, zapnutie režimu, LowBlue ovládanie audia či nastavenie veľkosti zobrazovanej plochy. Prekvapivo tu nie je žiadna forma režimov PiP alebo PbP, ktoré by boli využiteľné vďaka trojici video vstupov. OSD si môžete nastaviť do češtiny, čo určite v našich končinách ocení väčšina používateľov.

Okrem klasického OSD menu môžete využiť tlačidlá aj na rýchle akcie ako zmenu vstupu, zapnutie režimu či zmenu hlasitosti.

Backlight bleed panelu VA nebol nijako veľký, no predsa je možné ho vidieť prevažne na spodnej časti displeja. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *