Philips 328E1CA: Všestranný elegán s veľkou uhlopriečkou

Detaily

Do redakcie nám zavítal pomerne netradičný monitor s unikátnym súborom vlastností. Má rozlíšenie 4K na 32″ a hoci má zahnutý panel, nejde o čistokrvný herný kus. S pomerom strán 16:9 a frekvenciou 60 Hz s adaptívnou synchronizáciou je mienený viac univerzálne. Je za príjemnú cenu a to ešte neviete, že ponúka veľmi slušné obrazové vlastnosti, ktoré sú miestami lepšie, než uvádzajú špecifikácie.

Základné parametre


Balenie a výbava

Balenie je pomerne štandardné a okrem klasického príslušenstva, ako je napájací kábel, kábel DisplayPort a dokumentácie tu nájdete ešte aj audio kábel, nakoľko je monitor vybavený aj audio vstupom. Môžete tak využiť dvojicu 3W reproduktorov, ktoré sa však vyznačujú priemernou kvalitou a ničím neprekvapia.

Dizajn monitora je pomerne elegantný, zaujme neobvyklým štvorcovým stojanom s prázdnou základňou, tenkými rámčekmi okolo displeja a konzervatívnym výberom farieb povrchu.

Nič tu nekričí a monitor tak zapadne do pracovného aj domáceho prostredia. Zadná časť imituje brúsený hliník, no je doslova magnetom na odtlačky.

Nachádzajú sa tu tiež všetka konektivita, ktorá pozostáva z dvojice výstupov HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a dvojice 3,5 mm audio jackov pre spomínaný vstup, ale aj výstup do slúchadiel.

Vidíte tu tiež štvoricu dier pre VESA 100 úchyt, ktorý budete potrebovať, ak budete chcieť monitor akokoľvek seriózne polohovať. Elegantný, no nepraktický stojan totiž ponúka len možnosť náklonu, ktorá je však pri takto veľkom monitore prakticky zbytočná a polohovanie na výšku či prípadne otáčanie do strán by boli určite využiteľnejšie funkcie. Preto možnosť úchytu VESA úchytu chválim, dáva vám to možnosť výberu.

Monitor zaujme tenkými rámčekmi okolo displeja, teda aspoň na jeho troch stranách. Zahnutie je pomerne veľké s hodnotou 1500R, no vzhľadom na to, že šírka monitora pri klasickom pomere 16:9 nie je taká veľká ako pri ultrawide monitoroch, nepôsobí to rušivo. Rozhodne si však zahnutie všimnete a treba si naň zvyknúť.

Na širšej spodnej brade môžete vidieť ovládacie prvky, ktoré reprezentujú tlačidlá na spodnej strane monitora. Na rozdiel od skôr testovaného AOC, tu ikonky s tlačidlami sedia a ovládanie tak bolo bezproblémové. Nahmatať správne tlačidlo aj poslepiačky bola hračka a ovládacie schéma je jednoduchá. Na ovládanie OSD využijete štvoricu tlačidiel na potvrdenie, krok späť a pohybovanie hore a dole.

V menu vidíte možnosť výberu rôznych režimov, zapnutie režimu, LowBlue ovládanie audia či nastavenie veľkosti zobrazovanej plochy. Prekvapivo tu nie je žiadna forma režimov PiP alebo PbP, ktoré by boli využiteľné vďaka trojici video vstupov. OSD si môžete nastaviť do češtiny, čo určite v našich končinách ocení väčšina používateľov.

Okrem klasického OSD menu môžete využiť tlačidlá aj na rýchle akcie ako zmenu vstupu, zapnutie režimu či zmenu hlasitosti.

Backlight bleed panelu VA nebol nijako veľký, no predsa je možné ho vidieť prevažne na spodnej časti displeja. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye

Pod značkou AOC vyšlo už niekoľko nevšedných monitorov, ktoré charakterizoval najmä výstredný stojan. Nedávno oznámený model PD27 však znovu posúva latku netradičnosti. Nosná konštrukcia je inšpirovaná klietkou závodného automobilu. A aby to ako celok dávalo zmysel aj v kontexte s cieľovou skupinou, má monitor obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz. Cena je pritom, no… posúďte sami. Celý článok „Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou

Ultrawide monitory majú nielen herné, ale aj pracovné využitie. To obzvlášť vtedy, ak ide o tzv. super ultrawide alebo modely s pomerom strán 32:10. Presne do tejto katégorie spadá aj Philips 439P9H. Okrem širokého displeja zaujme aj inými vlastnosťami, ako je bohatá portová výbava alebo IR kamera pre Windows Hello. Ponúka tiež KVM switch na pripojenie príslušenstva k dvom počítačom naraz a ich jednoduchého prepínania. Celý článok „Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *