SilentiumPC to sype! Signum sú nové low-endové skrinky

Najnižšia trieda PC skriniek po novom a lepšie

Len minulý týždeň sa objavila zaujímavá skrinka AR5X TG RGB dopĺňajúca už existujúci modelový rad Armis. V SilentiumPC sa ale evidentne nespí a medzitým už táto expandujúca poľská firma vyrukovala s novou sériou, s ktorou tak trochu pichá do vlastného hniezda. Skrinky Signum, ktoré sa začali predávať hneď na štyri spôsoby, sa cenovo i zacielením prekrývajú s populárnymi Regnumami.

Keď príde na to, že treba do niečoho uložiť lacnejšiu zostavu, obvykle zakotvíme v ponuke SilentiumPC medzi skrinkami Regnum. Tie sa postupne od RG1 po malých krôčikoch až k RG4 vylepšovali. Nedávno sa dokonca výbehové modely dočkali „recyklácie“, keď pribudli varianty RG1 a RG2 s temperovaným sklom. Zdá sa ale, že firma takéto staro-nové nakoniec nepovažuje za optimálne a hoci to takto nikde nepíše, prišla s náhradným riešením.

Sklenená bočnica patrí medzi súčasné „štandardy“ a preto nová séria lacných skriniek, Signum, strieda modely s tradičnou plechovou bočnicou a práve tou honosnejšou, zo skla. A by toho nebolo málo vybrať (tak so sklom i bez skla) si môžete vybrať podľa svojho gusta i masku skrinky. Ten môže byť buď čistý alebo „s pletivom“. Nenechajte sa však zmiasť, skrinka s označením Signum SG1M, resp. Signum SG1M TG (tempered glass) s M v názve má čistý panel. Toto písmeno neoznačuje Mesh ale Metal. Tak si pri kúpe dajte pozor na toto trochu zmätočné označenie. Potom, neskôr – uprostred marca – by sa mal objaviť ešte jeden variant, s dvojitým temperovaným sklom (z neho bude už i čelný panel).

Než nejaké estetické finesy vás asi zaujíma vnútorné usporiadanie. To majú všetky skrinky rovnaké. Spredu sa inštaluje iba doska (Mini-ITX – ATX) a prípadne radiátory. Ich podporu mali skrinky Regnum (a hlavne RG1 a RG2) slabšiu. Strop je už (konečne) otvorený, čo umožňuje nielen inštaláciu 240mm radiátora, ale i pohodlnejšiu inštaláciu vzduchových chladičov (v tomto prípade s výškou do 161mm: tzn. s väčšinou sa zmestíte). A pozícia na jeden veľký, 360-milimetrový radiátor, je  vpredu. Ďalšou zmenou je rozšírenie priestoru poza základnou doskou na kráľovských 23 – 35 mm. Zozadu sa pristupuje i k diskom. Dve 2,5″ pozície sú priamo, na doskovom podnose a dve kombinované (2,5/3,5″) pozíciu sú potom obsiahnuté tradične v rámci diskového koša (v šuplíkoch) vpredu naspodku.

Možnosti inštalácie sú teda podobné a skôr širšie ako v prípade skriniek Regnum (niekomu však môže vadiť úplne odstránenie 5,25″ pozície) s tým, že SilentiumPC efektívnejšie využíva vnútorný priestor. S 448 x 205 x 413 mm je menšia (v porovnaní s RG4T výrazne, takmer o desať litrov). Výbava ventilátorov zostáva v počte dvoch, použité sú 120mm Sigma HP 120 so špecifikovaným rozsahom 600 – 1200 ot./min. Rozbočovač, žiaľ, nie je súčasťou, ten zostáva pridanou hodnotou vyšších modelových radov.

Skrinky Signum budú dostupné s čistým kovovým čelným panelom (tá s plechovou bočnicou má označenie Signum SG1M, s temperovaným sklom Signum SG1M TG) a vo variante Mesh – Signum SG1 (s plechovou bočnicou) a Signum SG1 TG (s temperovaným sklom). Odporúčaná cena za „celoplechové“ vyhotovenie je 35 eur, za sklo v bočnici by ste nemali priplatiť viac ako 7 eur.

Zľava Signum SG1, Signum SG1 TG, Signum SG1M a skrinka Signum SG1M TG


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Akasa Gem (Pro) je nová atraktíva skrinka pre Raspberry Pi 4

Jednodoskový počítač Raspberry Pi 4 oproti predošlým generáciam výrazne pridal na výkone a spolu s ním adekvátne stúpla spotreba i zahrievanie. Týmto témam sme sa v článkoch viackrát venovali. Nové možnosti chladenia a vôbec uskladnenia teraz prinášajú skrinky Akasy – Gem. Dostupné sú v dvoch variantoch, „obyčajná“ bez prívlastku a „Pro“. Charakterizuje ich pasívny dizajn a neortodoxný vzhľad. Celý článok „Akasa Gem (Pro) je nová atraktíva skrinka pre Raspberry Pi 4“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test MSI MPG Gungnir 110R: Slnečno, miestami prehánky

MSI s údivom produkuje nové a nové skrinky v rôznych kategóriach. Niekto by mohol povedať, že ako na bežiacom páse. Nová Gungnir 110 je na trhu zhruba mesiac. Predáva sa v dvoch variantoch M a R líšiace sa od seba iba drobnosťami. My máme k dispozici na testovanie vyšší model R, ktorý vyzerá oproti variante M úhladnejšie. Na ďalšie rozdiely a hlavne na to, čo ponúka nová skrinka si ukážeme v recenzii. Celý článok „Test MSI MPG Gungnir 110R: Slnečno, miestami prehánky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Jonsbo predstavila V8, 25-litrovú skrinku s 200 mm ventilátorom

Medzi malými PC skrinkami sa objavila jedna, ktorá segment SFF trochu vytrháva zo sterotypu. Minimálne čo sa týka chladenia, respektíve výbavou s jedným obrovským ventilátorom a s troma ďalšími voľnými pozíciami na „menšie“ stodvadsiatky (či jednu stoštyridsiatku) alebo väčšieho vodníka. Plnohodnotná je aj podpora najväčších grafických kariet či najvyšších veživitých chladičov na procesor. Celý článok „Jonsbo predstavila V8, 25-litrovú skrinku s 200 mm ventilátorom“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *