SilentiumPC to sype! Signum sú nové low-endové skrinky

Najnižšia trieda PC skriniek po novom a lepšie

Len minulý týždeň sa objavila zaujímavá skrinka AR5X TG RGB dopĺňajúca už existujúci modelový rad Armis. V SilentiumPC sa ale evidentne nespí a medzitým už táto expandujúca poľská firma vyrukovala s novou sériou, s ktorou tak trochu pichá do vlastného hniezda. Skrinky Signum, ktoré sa začali predávať hneď na štyri spôsoby, sa cenovo i zacielením prekrývajú s populárnymi Regnumami.

Keď príde na to, že treba do niečoho uložiť lacnejšiu zostavu, obvykle zakotvíme v ponuke SilentiumPC medzi skrinkami Regnum. Tie sa postupne od RG1 po malých krôčikoch až k RG4 vylepšovali. Nedávno sa dokonca výbehové modely dočkali „recyklácie“, keď pribudli varianty RG1 a RG2 s temperovaným sklom. Zdá sa ale, že firma takéto staro-nové nakoniec nepovažuje za optimálne a hoci to takto nikde nepíše, prišla s náhradným riešením.

Sklenená bočnica patrí medzi súčasné „štandardy“ a preto nová séria lacných skriniek, Signum, strieda modely s tradičnou plechovou bočnicou a práve tou honosnejšou, zo skla. A by toho nebolo málo vybrať (tak so sklom i bez skla) si môžete vybrať podľa svojho gusta i masku skrinky. Ten môže byť buď čistý alebo „s pletivom“. Nenechajte sa však zmiasť, skrinka s označením Signum SG1M, resp. Signum SG1M TG (tempered glass) s M v názve má čistý panel. Toto písmeno neoznačuje Mesh ale Metal. Tak si pri kúpe dajte pozor na toto trochu zmätočné označenie. Potom, neskôr – uprostred marca – by sa mal objaviť ešte jeden variant, s dvojitým temperovaným sklom (z neho bude už i čelný panel).

Než nejaké estetické finesy vás asi zaujíma vnútorné usporiadanie. To majú všetky skrinky rovnaké. Spredu sa inštaluje iba doska (Mini-ITX – ATX) a prípadne radiátory. Ich podporu mali skrinky Regnum (a hlavne RG1 a RG2) slabšiu. Strop je už (konečne) otvorený, čo umožňuje nielen inštaláciu 240mm radiátora, ale i pohodlnejšiu inštaláciu vzduchových chladičov (v tomto prípade s výškou do 161mm: tzn. s väčšinou sa zmestíte). A pozícia na jeden veľký, 360-milimetrový radiátor, je  vpredu. Ďalšou zmenou je rozšírenie priestoru poza základnou doskou na kráľovských 23 – 35 mm. Zozadu sa pristupuje i k diskom. Dve 2,5″ pozície sú priamo, na doskovom podnose a dve kombinované (2,5/3,5″) pozíciu sú potom obsiahnuté tradične v rámci diskového koša (v šuplíkoch) vpredu naspodku.

Možnosti inštalácie sú teda podobné a skôr širšie ako v prípade skriniek Regnum (niekomu však môže vadiť úplne odstránenie 5,25″ pozície) s tým, že SilentiumPC efektívnejšie využíva vnútorný priestor. S 448 x 205 x 413 mm je menšia (v porovnaní s RG4T výrazne, takmer o desať litrov). Výbava ventilátorov zostáva v počte dvoch, použité sú 120mm Sigma HP 120 so špecifikovaným rozsahom 600 – 1200 ot./min. Rozbočovač, žiaľ, nie je súčasťou, ten zostáva pridanou hodnotou vyšších modelových radov.

Skrinky Signum budú dostupné s čistým kovovým čelným panelom (tá s plechovou bočnicou má označenie Signum SG1M, s temperovaným sklom Signum SG1M TG) a vo variante Mesh – Signum SG1 (s plechovou bočnicou) a Signum SG1 TG (s temperovaným sklom). Odporúčaná cena za „celoplechové“ vyhotovenie je 35 eur, za sklo v bočnici by ste nemali priplatiť viac ako 7 eur.

Zľava Signum SG1, Signum SG1 TG, Signum SG1M a skrinka Signum SG1M TG


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný

Kalifornský Antec začiatkom roka odštartoval novú sériu PC skriniek. Táto firma v našich končinách už síce tak nerezonuje, funguje už cez tridsať rokov. A nakoľko LED RGB preniká aj do nižšej cenovej kategórie, vytipoval som skrinku v cene drahšieho low-endu a detailnejšie preskúmal, ako do nej výrobca pretavil dlhoročné skúsenosti. Aký je midi-tower s označením DP501 s krycím názvom „Dark Phantom“? Celý článok „Antec DP501: Prelud z Ameriky. Miestami vskutku podivný“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nový midi-tower SPC. Rozumná veľkosť i kvalita pre drahšie PC?

Že SilentiumPC robí skvelo vybalansované a cenovo dostupné skrinky nie je žiadna novinka. Tou je až Armis AR5X TG RGB, ktorá má vyplniť medzeru medzi sériou Regnum (vhodnou skôr na stavbu lacnejších zostáv) a najväčšou Armiskou (AR7X TG RGB), čo je už pre mainstreamové počítače dosť veľká skrinka. Hoci stále končí na podpore dosiek ATX, na jednu grafiku, bežné chladenie a nejaké to SSD jej 60+ litrov netreba. Celý článok „Nový midi-tower SPC. Rozumná veľkosť i kvalita pre drahšie PC?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Skrinka Raidmaxx s optickou ilúziou. Efektná, ale neefektívna

Aké je pre vás kľúčové kritérium pri výbere PC skrinky? Pre veľa používateľov je na prvom mieste vzhľad a hneď za ním pokiaľ možno čo najnižšia cena. Funkčné vlastnosti nehrajú významnú rolu. Preto vznikajú rôzne krasavice s dosť nepraktickými návrhmi. To sa týka aj novej skrinky Galaxy od Raidmaxxu. A zdá sa, že tak, ako je vizuálne pekná, v iných smeroch pokryvkáva. Celý článok „Skrinka Raidmaxx s optickou ilúziou. Efektná, ale neefektívna“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *