SilverStone uvedl 12,5 cm nízký věžový chladič pro těsné skříně

SilverStone Krypton KR02, věž s 92mm ventilátorem

Před pár dny jsme tu psali o věžovém chladiči od Alpenföhnu, jehož výhodou byla o skoro centimetr menší výška proti jiným. Shodou okolností hned potom byl oznámen další věžový chladič, který už potřebuje profil jenom 125 mm (rádi bychom věděli, proč se zrovna teď vyrojilo vzduchových chladičů tolik najednou?). SilverStone Krypton KR02 má kvůli tomu sice už jen 92mm ventilátor, ale měl by se vejít už i do hodně úzkých skříní.

Krypton KR02 má klasický věžový design (to je docela rozdíl proti KR01, což je ležatý chladič). Používá trojici 6mm měděných heatpipe ve tvaru U, které mají v základně přímý kontakt s rozvaděčem tepla. Jdou prakticky kolmo vzhůru do pasivu, ovšem jsou ohnuty tak, aby nestály v zákrytu, ale v šikmých řadách, a každá byla přímo ofukována. Na procesor heatpipe ovšem přitlačuje celkem velká hliníková základna, která má na vršku ještě žebra pro nějaké ten pomocný chladící bonus. Žebra mají jinak zubatý okraj, což ovšem asi má hlavně designový účel (aby vrchní žebro, až na vyražené logo jen prosté kovové, mělo zajímavější vzhled).

SilverStone Krypton KR02

Na pasivu je pak osazený 92mm ventilátor s tloušťkou 25 mm a otáčkami v rozmezí 800–2800 RPM; dají se regulovat pomocí PWM. Výrobce pro něj udává průtok 15,2 – 56,1 kubických stop za minutu a hlučnost 13,6 až 34,8 dB. Má hydraulická ložiska a životnost údajně alespoň 40 000 hodin. Udáno je jinak také napětí, při kterém se ventilátor roztočí, pokud se reguluje lineárně, tento práh napětí je maximálně na 7,0 V.

Zubaté kraje žeber a žebrování na hliníkové základně

Váha tohoto chladiče je 380 g a rozměry 92 × 76 mm (51 mm bez ventilátoru) s výškou 125 mm, jak už bylo řečeno. Ideální tedy bude do stísněných skříní a zejména těch hodně úzkých (když máte místa dost, není asi moc důvodů se vyhnout 120mm věžím). Utáhnout má jinak podle výrobce procesory generující až 130 W tepla/spotřeby. V poznámce pod čarou je však napsáno, že „pro procesory s více jak 130W spotřebou je třeba efektivní airflow ve skříni“, takže se slušnými podmínkami asi ono udané TDP pro Krypton KR02 není úplně na samé hraně možného.

SilverStone Krypton KR02

Kompatibilní je s mainstreamovými i highendovými sockety Intelu (LGA 775, 115x, 1366, 20xx) a maisntreamovými sockety AMD – FM1/FM2+/AM2+/AM3+ a AM4. Upevnění je řešené plechovými zacvakávacími držáky, které sedí přímo na plastové držáky, které jsou z výroby na socketech AMD. Na tyto platformy by tedy mělo být osazení velmi jednoduché, ale není možné otočit pasiv o 90 stupňů. Na Intelu se instalace řeší namontováním plastového držáku a backplatu přiložených v balení. V tomto případě je možné chladič i otočit. (Tak mě napadá, pokud vám toto příslušenství zůstane na ocet, pak by se snad mělo dát použít na instalaci chladičů Wraith Max nebo Wraith Prism na procesor Intel…)

Příslušenství. Na platfromy AMD se SilverStone Krypton KR02 upevňuje do původních plastových držáků

Za kolik se SilverStone Krypton KR02 bude prodávat, ještě nevíme, firma to nesdělila. Vzhledem k o dost schopnějšímu a složitějšímu pasivu to ale asi bude za víc, než nějakých 16 € (500 Kč), na kterých začíná jednodušší Krypton KR01. V tuto chvíli se ještě Krypton KR02 neprodává a nemáme informaci, kdy přesně se na pulty dostane.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Gigabyte uvádí vlastní věžový chladič Aorus ATC800 s RGB LED

Před krátkou dobou přivanul airflow najednou několik nových vzduchových chladičů. S menším zpožděním se k tomu přidává ještě jedna novinka, tentokrát věžový vzduchový chladič od firmy Gigabyte, která podobně jako třeba MSI také do této oblasti vstoupila. Jako u dalších výrobců je chladič od Gigabyte směřován primárně na příznivce designového herního příslušenství, takže přináší výraznou RGB iluminaci a oplášťování. Celý článok „Gigabyte uvádí vlastní věžový chladič Aorus ATC800 s RGB LED“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Scythe ukázal Fuma 2, twin-tower nekolidujúci s pamäťami

Chladič Fuma hneď, ako sa prvýkrát koncom roka 2015 objavil, učaroval nevídanou efektivitou. Z vlastných radov porážal i vtedy aktuálnu Nijna 4 a Mugen Max, teda chladiče dobre etablovaných sérií. Revízia B, ktorá prišla s podporou pätíc AM4, dobré meno Fumy trochu pošramotila a už až tak nevynikala. To všetko je už však minulosť, Scythe teraz prichádza s novou, výrazne upravenou konštrukciou. Celý článok „Scythe ukázal Fuma 2, twin-tower nekolidujúci s pamäťami“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nový chladič od Alpenföhnu má výšku jen 149 mm a zajímavý větrák

Minulý týden se vynořilo naráz několik nových vzduchových chladičů – psali jsme tu o Noctua NH-U12A, Scythe Big Surikenu 3 a naposled o inovovaném Thermalright Silver Arrow IB-E. Vedle toho ale ohlásila novinku také firma Alpenföhn: celkem nenápadný chladič Brocken Eco Advanced ale také stojí za pozornění: na 120mm věž je například hodně nízký. A to znamená, že ho dostanete do mnoha skříní, kam jiné nevlezou. Celý článok „Nový chladič od Alpenföhnu má výšku jen 149 mm a zajímavý větrák“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *