SilverStone uvedl 12,5 cm nízký věžový chladič pro těsné skříně

SilverStone Krypton KR02, věž s 92mm ventilátorem

Před pár dny jsme tu psali o věžovém chladiči od Alpenföhnu, jehož výhodou byla o skoro centimetr menší výška proti jiným. Shodou okolností hned potom byl oznámen další věžový chladič, který už potřebuje profil jenom 125 mm (rádi bychom věděli, proč se zrovna teď vyrojilo vzduchových chladičů tolik najednou?). SilverStone Krypton KR02 má kvůli tomu sice už jen 92mm ventilátor, ale měl by se vejít už i do hodně úzkých skříní.

Krypton KR02 má klasický věžový design (to je docela rozdíl proti KR01, což je ležatý chladič). Používá trojici 6mm měděných heatpipe ve tvaru U, které mají v základně přímý kontakt s rozvaděčem tepla. Jdou prakticky kolmo vzhůru do pasivu, ovšem jsou ohnuty tak, aby nestály v zákrytu, ale v šikmých řadách, a každá byla přímo ofukována. Na procesor heatpipe ovšem přitlačuje celkem velká hliníková základna, která má na vršku ještě žebra pro nějaké ten pomocný chladící bonus. Žebra mají jinak zubatý okraj, což ovšem asi má hlavně designový účel (aby vrchní žebro, až na vyražené logo jen prosté kovové, mělo zajímavější vzhled).

SilverStone Krypton KR02

Na pasivu je pak osazený 92mm ventilátor s tloušťkou 25 mm a otáčkami v rozmezí 800–2800 RPM; dají se regulovat pomocí PWM. Výrobce pro něj udává průtok 15,2 – 56,1 kubických stop za minutu a hlučnost 13,6 až 34,8 dB. Má hydraulická ložiska a životnost údajně alespoň 40 000 hodin. Udáno je jinak také napětí, při kterém se ventilátor roztočí, pokud se reguluje lineárně, tento práh napětí je maximálně na 7,0 V.

Zubaté kraje žeber a žebrování na hliníkové základně

Váha tohoto chladiče je 380 g a rozměry 92 × 76 mm (51 mm bez ventilátoru) s výškou 125 mm, jak už bylo řečeno. Ideální tedy bude do stísněných skříní a zejména těch hodně úzkých (když máte místa dost, není asi moc důvodů se vyhnout 120mm věžím). Utáhnout má jinak podle výrobce procesory generující až 130 W tepla/spotřeby. V poznámce pod čarou je však napsáno, že „pro procesory s více jak 130W spotřebou je třeba efektivní airflow ve skříni“, takže se slušnými podmínkami asi ono udané TDP pro Krypton KR02 není úplně na samé hraně možného.

SilverStone Krypton KR02

Kompatibilní je s mainstreamovými i highendovými sockety Intelu (LGA 775, 115x, 1366, 20xx) a maisntreamovými sockety AMD – FM1/FM2+/AM2+/AM3+ a AM4. Upevnění je řešené plechovými zacvakávacími držáky, které sedí přímo na plastové držáky, které jsou z výroby na socketech AMD. Na tyto platformy by tedy mělo být osazení velmi jednoduché, ale není možné otočit pasiv o 90 stupňů. Na Intelu se instalace řeší namontováním plastového držáku a backplatu přiložených v balení. V tomto případě je možné chladič i otočit. (Tak mě napadá, pokud vám toto příslušenství zůstane na ocet, pak by se snad mělo dát použít na instalaci chladičů Wraith Max nebo Wraith Prism na procesor Intel…)

Příslušenství. Na platfromy AMD se SilverStone Krypton KR02 upevňuje do původních plastových držáků

Za kolik se SilverStone Krypton KR02 bude prodávat, ještě nevíme, firma to nesdělila. Vzhledem k o dost schopnějšímu a složitějšímu pasivu to ale asi bude za víc, než nějakých 16 € (500 Kč), na kterých začíná jednodušší Krypton KR01. V tuto chvíli se ještě Krypton KR02 neprodává a nemáme informaci, kdy přesně se na pulty dostane.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Scythe v spolupráci s Asus dáva Mugen 5 do rovnošatu TUF

Estetické ladenie komponentov na čele s RGB LED je už tvrdý mainstream. Ak ale stavia na solídnom základe, tak čert to ber… Jedna vec je totiž zostrojiť produkt spôsobom „hlavne aby vyzeral“ v duchu „vzhľad predáva“ a iná vec doplniť osvetlenie na funkčne schopný návrh ako dekoráciu. Najnovší prírastok, ktorý vznikol po dohode dvoch rozumných firiem, ide našťastie tou druhou cestou. Celý článok „Scythe v spolupráci s Asus dáva Mugen 5 do rovnošatu TUF“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

RGB LED už můžete mít i v nízkém top-flow chladiči Thermaltake

Ozdobné nasvícení hardwaru pomocí RGB LED s možností měnit barvy a vytvářet různé efekty se stalo takovým emblémem herních počítačů a „kultury“. RGB iluminaci už má dost věžových chladičů CPU, ale co když byste tuto dekoraci chtěli mít v kompaktním počítači? Právě pro takové potřeby má teď něco Thermaltake: Nízký top-flow chladič UX100 ARGB (což znamená, že chladí i VRM na desce), vybavený pro duhové světelné efekty. Celý článok „RGB LED už můžete mít i v nízkém top-flow chladiči Thermaltake“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

180 W pasívne? To sú ambície 1,5-kilového tlsťocha Noctuy

O procesorové chladiče, ktoré nepotrebujú ventilátor a i napriek tomu zvládnu čipy s vyšším TDP, bola vždy núdza. Naposledy sme sa tešili z výborného FX70, ktorého predaj Zalman žiaľ už dávnejšie ukončil. Okrem neho sa v poslednej dekáde síce niekoľko pasívne schopných návrhov objavilo – SilverStone Heligon HE02, séria Scythe Ninja alebo dnešnému aktérovi trochu podobný Orochi, ale na naozaj špičkový bezhlučný chladič stále čakáme. Celý článok „180 W pasívne? To sú ambície 1,5-kilového tlsťocha Noctuy“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *