Test Philips OLED 807 s externým reproduktorom Play-Fi

DTS Play-Fi

Philips ponúka až štyri rôzne OLED modely a po druhom najvyššom (907) sa k nám dostal aj lacnejší model s číslom 807. Aby sme však neopakovali ten istý test dokolečka, tentokrát sa zameriame aj na technológiu DTS Play-Fi, pri ktorej použijeme bezdrôtový reproduktor TAW6205. Vďaka pripojeniu cez WiFi má oproti bežným reproduktorom niekoľko výhod. Aj o nich bude nasledujúci rozbor.

DTS Play-Fi

V druhej časti testu sa pozrieme na bezdrôtový reproduktor TAW6025, ktorý umožní otestovať funkciu DTS Play-Fi.

V balení nájdeme len napájacie káble a dokumentáciu, teda všetko potrebné pre používanie.

Samotný reproduktor má tvar kvádra so zaoblenými rohmi, pričom celá stredná časť má sivú látkovú textúru.

Na hornej strane vidíme hardvérové ovládacie tlačidlá pre ovládanie prehrávania a hlasitosti, ale aj podsvietenia. Áno, aj tento reproduktor podporuje Ambilight.

V spodnej časti zadnej strany potom nájdeme ešte ďalšie ovládacie prvky a to tlačidlá BT a WiFi na párovanie, 3,5 mm aux in a napájací adaptér.

Zadná strana tiež zobrazuje manuál párovania s mobilnou aplikáciou a pripojenie k vašej sieti WiFi.

Podsvietenie LED je podobné ako na televízoroch, v praxi si ukážeme podsvietenie trochu nižšie.

Pre ovládanie reproduktorov ponúka televízor aplikáciu DTS Play-Fi. Tá umožňuje nastaviť reproduktor vo viacerých režimoch. Viete tak reproduktor používať aj ako prehrávač hudby zo smartfónu a streamovať hudbu cez Spotify, čo som aj otestoval. Funguje to veľmi dobre a na mobile si tiež môžete stiahnuť aplikácie na ovládanie funkcii reproduktora.

Po pripojení reproduktora si môžete upraviť jeho hlasitosť nezávisle od hlasitosti televízora. Pokročilou funkciou je potom režim Home Theatre, kedy sa reproduktor spáruje s televízorom, aby vytvoril jednu audio sústavu. Do domáceho kina viete pridať niekoľko samostatných reproduktorov a vytvoriť tak viackanálové nastavenie.

Na výber máte možnosť pripojiť predné reproduktory, priestorové aj basové, pri čom existujú rôzne kombinácie, ktoré si ukážeme nižšie. My sme boli trochu hendikepovaný tým, že sme mali k dispozícii len jeden reproduktor.

Po vytvorení zostavy máte možnosť upravovať jednotlivé parametre ako vašu vzdialenosť od televízora či priestorových reproduktorov a taktiež hlasitosti. V prípade, že nie ste spokojný s aktuálnou zostavou, viete ju rozobrať a poskladať nanovo.

Tu sú všetky spomínané možnosti nastavenia domáceho kina, vo všeobecnosti platí, že môžete mať 1 a 2 reproduktory pre každú pozíciu a v prípade predku aj v kombinácii s televízorom.

V nastaveniach televízora potom nájdete možnosť prepojiť reproduktor s televízorom aj na úrovni podsvietenia Ambilight. Proces párovania je trochu dlhší, no viete v ňom naraz pridať viac reproduktorov a upraviť ich umiestnenie aj intenzitu podsvietenia.

V praxi to potom vyzerá takto. Reproduktor dopĺňa televízor a rozširuje podsvietenie ešte viac do strán. Opäť trochu škoda, že sme mali len jeden kus k dispozícii, s dvomi by to vyzeralo určite lepšie.

Ešte v novembri minulého roku sme mali možnosť zúčastniť sa ukážky DTS Play-Fi, kde nám inžinier z Philips prezentoval ako táto technológia funguje. Pri ukážke bolo použitých až 6 reproduktorov a napriek tomu, že išlo a veľkú miestnosť, priestorový zážitok bol na veľmi dobrej úrovni. Medzi zaujímavosti Play-Fi rozhodne patrí nízka latencia pri pripojení cez WiFi, ktorá je na úrovni len 1 ms, čo je výrazne menej ako 70 ms pri Bluetooth. Azda jedinou nevýhodou tejto technológie je zatiaľ jej obmedzená dostupnosť medzi televízormi. Vyzerá to tak, že v súčasnosti je Philips jediným výrobcom, ktorý Play-Fi podporuje. Soundbarov a AV receiverov s podporou Play-Fi je už viacero, ale čo sa týka TV je to len Philips.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl

Biznisový monitor s portom USB-C, s kamerou Windows Hello, prepínačom KVM či so senzormi svetla a prítomnosti používateľa. Ak ste už toto niekde počuli, bol to pravdepodobne Philips 34B1U5600, ktorý sme nedávno testovali. Tentokrát zaostríme na menší, 27-palcový variant, ktorý sa azda do pracovného prostredia hodí ešte viac ako zahnutý širokáč. V čom je model 27B1U5601 okrem menšej uhlopriečky iný? Celý článok „Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl“ »

  •  
  •  
  •  

Televízor Philips OLED+907: Pôsobivý panel OLED i ozvučenie

Zatiaľ čo prvé testy televízorov u nás boli zamerané predovšetkým na cenovo dostupné modely, tentokrát sa pozrieme na opačný koniec pomyselného rebríčka. Nový OLED+907 od Philips je druhým najvyšším modelom výrobcu, ktorý prináša špičkový panel v kombinácií s prepracovaným Bowers & Wilkins soundbarom pre čo najlepší filmový zážitok. Hráčov poteší zase podporou adaptívneho obnovovania obrazu. Celý článok „Televízor Philips OLED+907: Pôsobivý panel OLED i ozvučenie“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *