AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Záver

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2.

Záver

AOC U32P2 bol jedným z mojich najobľúbenejších modelov výrobcu, no sám by som si ho nekúpil. Chýbala mu totiž jedna dôležitá funkcia a to USB-C s nabíjaním a prenosom obrazu a dát. Ako častý používateľ notebookov je toto pre mňa neoceniteľná funkcia, ktorú už od roku 2015 intenzívne vyhľadávam a monitor bez nej by som nekúpi. AOC sa takpovediac spamätalo a modelom U32P2CA opravilo túto chybičku krásy na staršom modeli a USB-C port pridalo. 65-wattové nabíjanie a prenos videa aj dát vďaka jednému káblu je kombinácia, ktorú si rýchlo obľúbite, nakoľko veľmi uľahčuje život. Nemusíte už riešiť nabíjačku po príchode domov, či pripájať klávesnicu, USB príslušenstvo a pod. Jeden kábel a máte hotovo.

Všetko ostatné, čo sme povedali o U32P2 pred vyše dvoma rokmi platí aj tu. Monitor má dobré spracovanie, bohaté možnosti polohovania hodné biznisových monitorov a solídnu konektivitu s rozbočovačom USB. Podanie farieb, jas, doba odozvy ani iné parametre neponúkali dychberúce hodnoty, skôr by som povedal, že ide o priemer.

Na profesionálnu grafickú prácu sa teda U32P2CA nehodí, no na multitasking, správu dvoch zariadení naraz či na prácu v kancelárskych balíkoch bude ako stvorený. Taktiež môže poslúžiť ako menší TV či monitor k hernej konzole vďaka vstavaným reproduktorom. A čo si za jeden pridaný konektor, hoci univerzálny, musíte priplatiť? U32P2 sa v čase písanie jeho recenzie predával za cca 360 eur, teraz je jeho cena len mierne nižšia, a to 350 eur, hoci historicky už mal ja prepad k 300 eurovej hranici. U32P2CA sa momentálne predáva za cca 390 eur, teda o približne 40 viac ako jeho starší súrodenec.

V schéme celkovej ceny ide o 10 % nárast za jeden konektor, no v prípade, že používate notebook s USB-C, rozhodne ide o investíciu, ktorá sa vám vráti v kvalite života, a tiež ide o investíciu do buducnosti, nakoľko monitor si predsa len nekupujete na rok a za jeho živnostnosť môžete vymeniť niekoľko notebookov. Preto by som ja osobne neváhal a siahol po novej verzii s USB-C, hoci aj za mierne vyššiu cenu.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U28P2A: 28″ gymnasta so 4K a bohatou konektivitou

Nedávno sme sa pozreli na 32″ 4K monitor od AOC, ktorý ponúkal veľa zaujímavých vlastností, solídnu konektivitu či pokročilé možnosti polohovania. Treaz testovaný U28P2A by podľa názvu mal byť len zmenšenou verziu spomínaného modelu, no nie je tomu celkom tak. Najviac pozoruhodná je rozdielna kvalita panelov, nakoľko U28P2A na rozdiel od väčšieho modelu AOC U32P2 (s panelom VA) používa matricu IPS. Celý článok „AOC U28P2A: 28″ gymnasta so 4K a bohatou konektivitou“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (8) Pridať komentár

  1. Recenzi jsem nečetl, ale varuji před monitory AOC. Snad nexistují poruchovější monitory. Kdysi jsem taky jedno šméčko koupil, po půl roce se na tom začaly dělat vadné body, ale prý to bylo v normě, takže reklamace neuznána. Potom ten monitor čekal přesně 2 roky do konce záruky a odešel displayport.
    Prostě zažil jsem hodně monitorů, ale tohle je fakt extrém. Hodně kritizuju třeba Samsung, ale ségra má 22″ 1680×1050, furt jí říkám, ať to vymění za něco modernějšího, ale ona na to, že ne, když to funguje. LCD monitor má 15 let.
    Za to u AOC se vám nestane, že by monitor morálně zastaral dřív než odešel!

      1. Tak kdyby měli úplně všechny monitory k ničemu, tak by už zkrachovali. Spíš jde o to, jestli člověku stojí za to riskovat problémy.
        Za celý život jsem, co se týká monitorů narazil jen na blbé AOC a vadné Delly. Ty byly za covidu, jeden člověk mi potvrdil, že opravdu měli za covidu v Dellu nějaké výraznější problémy a prodkce tam šla s kvalitou dolu, ale už by měli být zase ok.

        Jinak kromě AOC jsem nenarazil na jiný špatný monitor a AOC neberu podle sebe, jeden špatnej kus se může stát, ale v okolí znám další lidi, kterým to odešlo po třeba 3 letech a to už je podivná náhoda, proto už bych AOC neriskoval.

        1. ide o cen kategoriu. My ponukame do kanclov tie najvacsie shity, a AOC su z tych najhorsich. Ked ale kupis v normalnej cene, tak bude dobry.

          1. Můj monitor stal 10.000 Kč = 400 EUR, kolik stály ty ostatní nevím, ale minimálně jeden kamarád měl myslím monitor střední třídy taky a taky kaput po těch 3 letech u něj.

        2. 😂 Zrovna DELL a AOC jsou moje aktuální monitory. Nechci to zakřiknout, ale fungují dlouhá léta bez sebemenšího zakolísání.

    1. takkazdy ma svoju znacku… Ja mam 8. rok 40″ iiyama, brat ma 24″ asi tak 2 roky predtym. Buduci monitor bude velmi pravdepodobne iiyama.

  2. Tomáši poprosím Vás, rozlišujte pečlivěji mezi antireflexní a matnou úpravou. Je v tom totiž rozdíl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *