AOC U28P2A: 28″ gymnasta so 4K a bohatou konektivitou

Záver

Nedávno sme sa pozreli na 32″ 4K monitor od AOC, ktorý ponúkal veľa zaujímavých vlastností, solídnu konektivitu či pokročilé možnosti polohovania. Treaz testovaný U28P2A by podľa názvu mal byť len zmenšenou verziu spomínaného modelu, no nie je tomu celkom tak. Najviac pozoruhodná je rozdielna kvalita panelov, nakoľko U28P2A na rozdiel od väčšieho modelu AOC U32P2 (s panelom VA) používa matricu IPS.

Záver

AOC U28P2A sa na prvý pohľad môže zdať ako zmenšenou verziou AOC U32P2, no v teste sme si ukázali, že je to trochu inak Líši sa dizajnom zadnej časti, ovládacími tlačidlami a predovšetkým technológiou panela. Výsledky testov dopadli dobre a monitor bude určite zaujímavou voľbou v prípade, že 32″ vám nevyhovuje alebo sa nezmestí na stôl. V porovnaní s U27V4EA je veľkou výhodou lepšia konektivita, ale predovšetkým polohovanie stojana.

U28P2A má však jeden problém a nie je to priamo fakt, že nie je zmenšenou verziou U32P2. Problémom je, že zmenšená verzia U32P2 existuje a volá sa U27P2. Monitory sú pritom takmer zhodné, U27P2 má však o 50 nitov vyšší jas a výhody lepšieho ovládania a rozloženia portov na štýl U32P2. Okrem jasu to vyzerá tak, že tieto monitory budú ponúkať podobnú kvalitu zobrazenia, existencia oboch modelov naraz preto nedáva veľmi zmysel. A aby toho nebolo málo, výrobca ešte vydal aktualizované verzie U32P2 aj U27P2 s prívlastkom CA, teda U32P2CA a U27P2CA, čo sú opäť zhodné modely s pridaným USB-C portom, ktorý mi práve na U32P2 chýbal a nemal ho ani U28P2A.

V menšej triede tak máme trojicu monitorov, ktoré sa líšia len v jednom porte a dizajne zadnej strany a ovládania, čo nedáva veľmi zmysel. Tento gordický uzol nepomáha rozseknút ani cena, nakoľko U27P2 je aktuálne o pár desiatok eur lacnejší ako testovaný U28P2A (320 vs 340 eur) a naopak keď si trochu priplatíte, môžete už dostať aj U27P2CA okolo 360 eur.

Sedliacky rozum tak káže siahnuť práve po U27P2CA pre lepšie ovládanie, dizajn aj dodatočný port pre pripojenie k notebookom pomocou jedného kábla. Nateraz je to však vo veľmi teoretickej rovine, nakoľko túto teóriu budem môcť overiť až keď sa mi novinka s USB-C dostane do rúk.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *