Asus na IFA 2019: V prvom rade poriadny hardvér pre kreatívcov

Deň 2 – Prezentácia

HWCooling dostal exkluzívnu pozvánku na predstavenie nových produktov Asus na IFA 2019. To sme si, samozrejme, nemohli nechať ujsť a pripravili sme pre vás botahú exkurziu berlínskym výstaviskom. V článku prinášame pohľady na najnovšie notebooky, stolové počítače, inteligentné hodinky či smartfóny Asus a mnohé iného, technologicky zaujímavého. Takže čo všetko sa to v nadchádzajucom období chystá na trh?

Deň druhý, celosvetová prezentácia

Druhý deň sme sa poobede opäť zišli na rovnakom mieste ako predtým, tentokrát sme však už nešli na strechu, ale priamo do industriálnej budovy, kde sa konala celosvetová prezentácia noviniek od Asusu. Ukázané tu boli opäť aj tie, čo sme videli aj v predošlí deň, takže tým sa už venovať nebudeme a zameráme sa na tie, čo sme pred prezentáciou ešte nevideli.

ROG Phone 2

Prezentácia začala ohlásením predaja ROG Phone II, ktorý žne úspechy. Momentálne ide o jeden z najlepších herných smartfónov na trhu a mobilní hráči sa idú o neho potrhať. Svedčia o tom aj predaje, kedže za pár minút sa predali tisíce kusov a predobjednávky prekročili milión kusov.

Smartfón ponúka momentálne najlepší dostupný hardvér v podobe čispetu Snapdragon 855 Plus, 6000mAh batériu, prepracované chladenie a množstvo herných funkcií, či už softvérových alebo hardvérových.

120Hz displej s 1ms odozvou je momentálne najrýchlejší mobilný displej na trhu. Rovnako sa môže popýšiť skvelým podaním farieb.

Pri hernom smartfóne je dôležitá výdrž batérie a ROG Phone II má preto obrovskú 6000mAh batériu, ktorá podporuje rýchle 30W nabíjanie.

Medzi hlavné prednosti telefónu patrí aj množstvo príslušenstva od sekundárneho displeja, gamepadu, ktorý môžete uchytiť aj o boky telefónu či dock pre pripojenie k TV.

Predávať sa bude v dvoch verziách, a to s 12 GB RAM a 512 GB alebo 1 TB úložiskom. Drahšia edícia Ultimate dostala aj rýchlejší čipset LTE a vylepšený procesor.

Cena začína na 899 eurách za základnú verziu a vyšplhá sa až na 1199 eur v prípade Ultimate Edition.

Po prezentácii sme mali možnosť sa pozrieť na jednotlivé komponenty a iterácie telefónu.

Zobrazené boli nielen rôzne iterácie veľkostí telefónu a batérie, ale aj rôznych povrchov, termálne riešenie, príslušenstvo rozobrané na drobné diely.

Všetko príslušenstvo ste si mohli na mieste výskušať a pohrať sa aj so samotným telefónom.

 

Asus Pro B9

Prekvapením bolo predstavenie Asus Pro B9, čo je biznisový 14″ notebook, ktorý sa chce pýšiť titulom najľahší.

Napriek tomu ponúka skvelú výbavu v podobe 10. generácie Intel Core i7, dvoch 1TB PCIe SSD, portu Thunderbolt 3, WiFi 6, biometrickej bezpečnosti alebo čipu TPM 2.0.

B9 ponúkne zvýšenú odolnosť podobne ako StudioBooky za čo dávame palec hore. Pri biznisových notebookoch má vždy zvýšená odolnosť význam.

Pri tom všetkom je s hmotnosťou len 880 gramov extrémne ľahký. Táto hodnota však platí len pre 33Wh batériu, čo je naozaj malá kapacita. Namieste sú tak obavy, či takto vybavený model vydrží vôbec 3 hodiny práce na jedno nabitie. Našťastie výrobca bude ponúkať aj model so 66Wh batériou, ten už však váži o sto gramov viac.

Na notebook sme sa mali možnosť pozrieť aj naživo.

Môžeme potvrdiť, že je neskutočne ľahký. A to tvrdím ako dlhodobý používateľ Lenovo X1 Carbon, čo je ultraľahký biznisový notebook.

1

Pravdou však je, že B9 nepôsobila veľmi pevným dojmom a mierne vŕzgala. Predpokladáme však, že išlo o prototyp a reálne predávané kusy tento neduh mať nebudú.

Na takto tenký a ľahký notebook má B9 požehnane portov, z čoho máme radosť.

ProArt displeje

Okrem PA32UCG, ktorý sme videli deň predtým, Asus ohlásil aj ďalšie tri monitory ProArt, ktoré sú primárne zamerané na tvorbu filmov a videí. Ide o PA32UCX, PA27UCX a PQ22UC.

ProArt Station D940MX

Ďalším veľmi zaujímavým produktom je malý výkonný workstation ProArt Station D940MX.

ProArt Station D940MX prináša extrémny výkon v malom 8-litrovom tele. Konkrétne ide o Intel Core i9-9900K a Nvidia GeForce RTX 2080 Ti alebo Quadro RTX 4000.

Za výkonom nezaostáva ani konektivita a nájdeme tu tak Thunderbolt 3 a WiFi 6.

Asus prepracoval aj chladenie, ktoré je delené do viacerých sekcií a využíva až štvoricu ventilátorov.

ProArt StudioBook One

 

Najjagavejšou hviezdou však nebol monitor, mini PC ani smartfón, ale notebook. Konkrétne ProArt StudioBook One. Ide o najvýkonnejší notebook na svete. Ako jediný totiž využíva grafickú kartu Nvidia Quadro RTX 6000 s 24GB pamäťou.

Špeciálny je aj displej, ktorý podobne ako ProArt PA32UCG ponúka 4K 120 Hz a skvelé podanie farieb.

Ďalšou špecialitou je chladenie. Všetky komponenty okrem batérie sa totiž nachádzajú za displejom a nie pod klávesnicou, ako to býva zvykom. Vzduch je preto tlačený ventilátormi odspodu nahor.

Notebook je naživo naozaj unikátny, základňa je tenká a pri otváraní možno vidieť chladenie. Má to však jednu nevýhodu a to, že nie je možné notebook otvoriť jednou rukou, pretože sa prevráti. Takmer všetka hmotnosť je totiž v displeji a nie základni ako pri iných notebookoch.

StudioBook One ponúka iba štvoricu TB3 portov, čo môže byť na pracovný notebook dosť obmedzujúce. Avšak nejde o nič netradičné, Macbooky sú takto vybavené už od roku 2016.

Zenbook (Flip) 14/15

V hands-on zóne sme videli aj nové ZenBook 14 a 15 spolu s Flip verziami. Taktiež tu boli aj nové VivoBooky.

Na poschodí mimo hlavnú scénu ste zase mohli nájsť herné ROG notebooky či už v podobe Strix alebo Zephyrus.

Na viacero z týchto produktov sa pozrieme vo videu na konci článku.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *