Asus ZenBook 13 OLED: Dostupný ultrabook so špičkovým displejom

Hodnotenie

Asus minulý rok predstavil nové ZenBooky, ktoré postupne vylepšuje a okrem procesorov novej generácie sme sa dočkali aj zmeny technológie displejov, o ktorej sme vám už v samostatnom článku písali. Na test sa k nám dostal najlacnejší model s OLED displejom. Ten má okrem 13-palcového tela i vynovený Ryzen 5500U. Alternatívnu konfiguráciu s platformou Intel sme testovali len nedávno a tak sa tu črtá zaujímavé porovnanie.

Hodnotenie

Asus ZenBook 13 OLED UM325UA-KG022T je už druhým vylepšením novej generácie ZenBookov, ktorú Asus predstavil minulý rok. Tentokrát je najväčšou zmenou nový OLED displej, ktorý ponúka skvelé farby, vysoký jas, hlbokú čiernu a okúzľujúci zážitok pri HDR obsahu.

Testovaná konfigurácia dostala navyše nový Ryzen 5 5500U, ktorý sa ukázal ako skvelý nástroj na výpočtové úlohy, pri ktorých doslova ničí 11. generáciu Intelov. Mierne však zaostáva v single-core výkone a rovnako aj grafický výkon je na Inteloch s Iris Xe vyšší. Intel má takisto výhodu v Thunderbolt 4 konektoroch, ktoré na AMD verzii absentujú. Za funkcie navyše si však v prípade Intel verzií priplatíte. Veľmi však chválim, že nám Asus dáva na výber a ponúka AMD aj Intel verzie, pričom zvyšok zariadenia je viac menej zhodný.

Okrem nového displeja a AMD procesora ide o rovnako skvelé zariadenie, ako boli jeho predchádzajúce verzie. Pre mňa osobne ide rozhodne o GO-TO windowsový ultrabook, nakoľko aj cenová politika je viac než priaznivá a to v prípade AMD verzie obzvlášť.

Skvelé spracovanie, veľká batéria a dobrá výdrž, pohodlná klávesnica, veľký touchpad, množstvo portov či 3D IR kamera robia z tohto notebooku veľmi dobrého kandidáta pre každého zákazníka obzerajúceho sa po ľahkom ale schopnom ultrabooku. Azda jedinou konkurenciou je nový MacBook Air, ktorý však neponúka takú flexibilitu ako ZenBook, no má iné silné zbrane ako excelentnú výdrž či pasívny chod.

Vzhľadom na skvelé výsledky naprieč testami, absentujúce negatíva a priaznivo nastavenú cenu, udeľujem ZenBook 13 ocenenie „Top Notch“.

Testovacie hry máme z Jamy levovej


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *