GeForce 466.27 GR: Nielen DXR 1.1 a DLSS 2.1 v Metro Exodus EE

Vyšli nové ovládače GeForce 466.27 Game Ready, toto prinášajú

Hlavný bod nových ovládačov Nvidia Game Ready je podpora rozsiahlych zmien v grafike Metro Exodus: Enhanced Edition. To vyjde 6. mája s vylepšenými raytracingovými efektami a DLSS 2.1. 466.27 sú optimalizované ale aj pre blížiace sa tituly Resident Evil: Village či Mass Effect Legendary Edition. Okrem toho majú byť vyriešené výkonnostné problémy v Rainbow Six: Siege s Nvidia Reflex.

Najbližší štvrtok bude sviatok pre fanúšikov Metro Exodus, ktorí si potrpia na vizuálnom zážitku. Vychádza totiž „Enhanced Edition“ Metra Exodus s rozšírením raytracingovej grafiky na všetky zdroje svetla (doteraz šlo iba o globálne zasvietenie scény). Zvýšenú hardvérovú náročnosť má čiastočne kompenzovať exkluzívna podpora DLSS 2.1. Magazín Digital Foundry publikoval už podrobnú video analýzu a porovnanie s pôvodnou hrou.

Tá doteraz podporovala iba DLSS 1.0, rozdiel v efektivite je teda jasne viditeľný. Smutná správa však je, že Metro Exodus EE bude fungovať iba na grafických kartách s podporou ray tracingu. Niekto by na slabších kartách totiž mohol stáť čo i len o DLSS 2.1 bez RT. Predsa len i v takomto nastavení hra kladie na hardvér pomerne vysoké nároky.

Porovnanie DLSS 1.0 v Metre Exodus s DLSS 2.1 v Metro Exodus: Enhanced Edition (Zdroj: Digital Foundry)

Vsuvka: Podľa vyjadrenia tvorcov z 4A Games Metro Exodus: Enhanced Edition nebude v budúcnosti podporovať AMD FSR (Fidelity Super Resolution), ktoré bude snáď už koncom roka konkurovať Nvidia DLSS. Údajne kvôli nekompatibilite s renderovacími technikami.

Budúci mesiac vychádzajú ešte dve sľubné herné novinky, ktoré ovládače GeForce 466.27 Game Ready oficiálne podporujú. Najprv 7. mája Resident Evil: Village a týždeň na to Mass Effect Legendary Edition.

Nové ovládače sú pripravené aj na Mass Effect Legendary Edition, ktorý vyjde v polovici mája

Nové ovládače pridávajú i vývojársku podporu DirectX 12 Agility a Shader Model 6.6. Hráčov Rainbow Six: Siege zase poteší oprava výkonnostných nedostatkov s aktívnym Nvidia Reflex.

Medzi vyriešené problémy by mal patriť už i spoľahlivý chod Rigit Gems i aplikácie Prepar3D, ktoré so staršími ovládačmi mohli padať. Ďalej by už s HDMI 2.1 nemalo dochádzať k obmedzovaniu snímkovej frekvencie (podľa obnovovacej frekvencie monitora), keď je vypnutá vertikálna synchronizácia.

Známe sú však i nejaké nové či dlhšie pretrvávajúce chyby. Bezprostredne po aktualizovaní nového ovládača vám nemusí na notebookoch správne fungovať Dynamic Boost. Po reštarte by však malo byť všetko v poriadku.

V hre Mortal Shell s nastavením tieňov na „low“ alebo „medium“ môže byť neprirodzene vysoký jas. Riešením majú byť vyššie nastavenia „high“ alebo „ultra“. Horšie je to s Call of Duty: Black Ops s možnými pádmi na starších grafických kartách z radu GTX 10 (Pascal), od GeForce 1010 po Titan Xp.

Na záver je tu i menší zoznam vecí, ktoré sa ťahajú už od minula. Náhodné blikanie v World of Warcraft: Shadowlands sa už zdá skoro ako neriešiteľná vec, ktorá sprevádza ovládače Nvidie dlhodobo.

Ojedinelé nemusia byť ani pády Batman Arkham Knight s nastavením „turbulence smoke“ či trhanie obrazu a dlhšie spúšťanie SteamVR v prípade, že na pozadí beží niektorý z nástrojov na monitorovanie GPU. A  pri prehrávaní videa na YouTube treba počítať aj s možným trhaním obrazu pri rolovaní stránky.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23

Po zprávě o oficiálním uvedení nových levných grafik Nvidia GeForce RTX pro notebooky tu máme i něco o konkurenčních kartách Radeon. Zde to ovšem bude o desktopových kartách. Z čínských zdrojů na Chiphellu teď máme únik parametrů Radeonu RX 6600 XT a Radeonu RX 6600, tedy možná příštích dvou modelů, které by AMD mohlo uvést na trh teď, když už se RX 6700 XT začal prodávat. Celý článok „AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23“ »

 •  
 •  
 •  

GPU Ampere i pro levné notebooky: GeForce RTX 3050 a 3050 Ti

Herní grafiky GeForce RTX 3000 s architekturou Ampere a podporou ray tracingu a DLSS se teď dostanou už i do docela dostupných notebooků. Nové základní modely GeForce RTX 3050 a GeForce RTX 3050 Ti s čipem GA107, které teď Nvidia oficiálně uvádí na trh, se budou prodávat v laptopech začínajících už od 899 € či 24 999 Kč. První takové by se měly objevit během nadcházejícího léta. Celý článok „GPU Ampere i pro levné notebooky: GeForce RTX 3050 a 3050 Ti“ »

 •  
 •  
 •  

AMDLSS už v červnu? Objevily se nové informace k technologii FSR

S kartami GeForce RTX máte možnost použít upscaling DLSS, který výrazně zvyšuje snímkovou frekvenci, protože vykreslování běží na sníženém rozlišení, a tedy s menšími nároky. Před časem bylo oznámeno, že nějakou formu alternativy pro grafické karty Radeon chystá i AMD, má se jmenovat FidelityFX Super Resolution (FSR). Teď se objevilo tvrzení, podle kterého by naopak vydání mohlo být nečekaně blízko, možná už příští měsíc. Celý článok „AMDLSS už v červnu? Objevily se nové informace k technologii FSR“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *