Gigabyte Aorus RTX 3080 Xtreme 10G: štvorslotové monštrum

CompuBench (OpenCL)

Máme pre vás niečo špeciálne! Otestovali sme najväčšiu GeForce RTX 3080, ktorá je dokonca vybavená vlastným displejom. A minimálne rovnako zaujímavé sú v tomto článku výsledky s Resizable BAR, ktoré majú v našich testoch grafických kariet u GeForce premiéru. Tak sa pohodlne usaďte a poďte sa tým prelúskať. Tie nárasty a poklesy výkonu v porovnaní s Radeonmi stoja za to.

CompuBench 2.0 (OpenCL)

Testovacia platforma benchmark; API OpenCL; extra nastavenia žiadne.

Game Effects



Advanced Compute




High Quality Computer Generated Imagery and Rendering



Computer Vision

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX

Nové RTX 4080 vo variante Super konkurenčné Radeony (RX 7900 XTX) tvrdo atakujú vo všetkých smeroch. K ich posunu došlo nielen pre rýchlejšie GPU (oproti neSuper RTX 4080), ale aj pre vyššiu priepustnosť pamätí. Tie má RTX 4080 Super spomedzi všetkých GeForce postavených na architektúre Nvidia Ada Lovelace najrýchlejšie. RTX 4080 Super v testovanom variante Aorus Master 16G je pritom naozaj extrémna grafická karta. Celý článok „Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX“ »

  •  
  •  
  •  

Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20

Už v průběhu loňska se objevil první monitor (od Samsungu) využívající připojení přes DisplayPort 2.1, které je již podporováno na grafikách Intelu a AMD (u Nvidie, jak známo, ne). Ten ovšem ještě nejede na úplně maximální kapacitě tohoto rozhraní. Na CES 2024 se ale objevil první monitor, který toto nové rozhraní ždímá naplno a využije propustnost až 77 GB/s, kterou DisplayPort 2.1 nabízí. Díky tomu se vyhne dnes všudypřítomné kompresi. Celý článok „Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20“ »

  •  
  •  
  •  

Gigabyte Z790 Aorus Pro X: Biela k Raptor Lake Refresh

Otestovali sme prvú základnú dosku Z790, ktorá je primárne určená na použitie so 14. generáciou procesorov Intel Core (Raptor Lake). Výbava čipsetu sa nezmenila, ale okolo neho je veľa nového, pozoruhodného. To vrátane modernizovanej sieťovej konektivity v čele z WiFi 7 a konečne 5-gigabitovým ethernetom. A za ten rok, ktorý na to bol, Gigabyte pracoval aj na mnohých detailoch. Niektoré sa podarili viac, iné menej. Celý článok „Gigabyte Z790 Aorus Pro X: Biela k Raptor Lake Refresh“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. krásna obsiahla recenzia Ľubo, všetka česť, ale prečo tam máš úplne zbytočné grafy výkon za euro, keď… však vieme čo… ale chýba ti tam najdôležitejší aktuálny parameter – výkon MHash/s pri ťažbe Etherea, lebo však vieme ako skončí najmenej polovica/dve_tretiny/tri_štvrtiny/päť_ šestín/…deväť_desatín kariet…

    1. Nejaká cena tam byť musí a stále považujem za lepšiu možnosť MSRP ako nejaký bazárový priemer, hoci je v túto chvíľu len v teoretickej rovine. Ťažbu kryptomien odsudzujem a žiadnymi testami ju nechcem podporovať. 🙂

      1. to bol len taký smutný ironický povzdych, ale pri sučasnom trende kurzu kryptomien nevyzerá byť situácia s grafikami nijako ružová. jakpak tohle skončí…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *