Niečo pre fanúšikov Asus: komplet zostava ROG v skrinke Z11

Unboxing a detaily

Do redakcie nám prišla veľmi netradičná a pomerne unikátna skrinka. Ide o ROG Z11, ktorú výrobca predstavil už na začiatku roka na CES 2020. Skrinka ukrýva niekoľko špecialít, ako napríklad možnosť vertikálnej aj horizontálnej orientácie či mierne nahnutý motherboard tray. Aby toho nebolo málo, skrinku sme osadili viac-menej výlučne komponentami ROG, čím sme vytvorili akýsi full on Asus build.

Základné parametre


Detaily

Ako už býva pri produktoch Asus zvykom, škatuľa má prepracovanú grafiku a zobrazuje skrinku v oboch polohách (vo vertikálnej i horizontálnej).

   

Na bokoch škatule sú zase zobrazené špecifikácie aj základné funkcie a vychytávky.

Balenie je prepracované aj vo vnútri, kde nájdete škatuľku s príslušenstvom.

V príslušenstve celkovo nájdete okrem dokumentácie aj skrutkovač, skrutky, pásky na organizáciu kabeláže, adaptéry na SSD a zdroj či vymeniteľné logo.

Samotná skrinka je veľmi dobre chránená, aby počas prepravy nedošlo k poškodeniu.

Po odstránení všetkých obalov a penových výplní sa vám naskytne prvý pohľad na skrinku vo vertikálnej aj horizontálnej polohe.

   

Aby sme sa dostali do vnútra skrinky, je treba najskôr odobrať bočné kryty, ktoré sú uchytené klipom a pántom. Klip stlačíte a tým sa panel uvoľní a môžete ho odobrať.

 

Sklenená a kovová bočnica sú obe priskrutkované a navyše majú aj piny, ktoré sa zasekávajú do rámu skrinky. Pri zmene orientácie sa tak naozaj nemusíte obávať, že by vypadli.

Vnútri skrinky je pre limitovaný počet skriniek Z11 aj zberateľská postavička zabijáčky SE7EN. Uchytená je na motherboard tray pre mini-ITX a mini-DTX dosky.

   

Zo zadnej strany dosky môžete vidieť predpripravenú kabeláž a rozbočovač USB/RGB na ventilátory a podsvietenie.

Vedľa pozície na základnú dosku je aj kryt kabeláže, ktorý slúži aj ako slot pre SSD. Pri pohľade na pravý bok vidno dvojicu ventilátorov na výduchu.

   

V spodnej časti skrinky je perforácia na vetranie ako aj vyberateľný kryt s ďalšou pozíciou na SSD. Pohľad nahor zase ukazuje sklenenú bočnicu, ale aj kabeláž a vetranie grafickej karty.

   

Horná a spodná strana majú niekoľko zaujímavostí. Spodná má už spomínanú ventiláciu pod doskou, ale aj otvor na zdroj a vpravo zase otvor na kabeláž zo základnej dosky a grafiky. Horná časť je spojením skla a kovu, cez ktoré budete vidieť dovnútra skrinky a konkrétne na grafickú kartu v celej kráse.

Portová výbava je solídna so štvoricou USB typu A, z čoho sú dva USB 2.0 a dva 5 Gb USB 3.2 gen 1. Nechýba ani moderný 10 Gb USB-C. Samozrejmosťou sú tlačidlá napájania a reset, je tu ale aj tlačidlo na voľbu režimu podsvietenia RGB.

Spodné nožičky držia len klipy v štyroch rohoch a jedna skrutka. Na samotných nožičkách tak uvidíte upozornenie, že skrinku za ne nemáte prenášať, čo sa ľahko povie, ale horšie realizuje. Reálne je totiž manipulácia so skrinkou pomerne komplikovaná, keďže ju nie je kde a za čo uchopiť.

Kryt kabeláže slúžiaci aj ako pozícia SSD sa dá ľahko odmontovať na jednoduchšiu inštaláciu dosky.

V ďalšej časti sa pozrieme na proces inštalácie komponentov a výsledné zostavy so vzduchovým, ale aj kvapalinovým AIO chladičom.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?

Kvalita displejů v noteboocích byla vždycky bolest. Jsme sice už za dobou největšího temna, ale LCD v noteboocích jsou pořád u většiny modelů horší než v stolních monitorech. Teď by ale mohl nastat velký zlom s přechodem na OLED displeje. Asus teď otevřel hráze a uvádí OLED do velké části nabídky, dokonce i do dost levných notebooků. Znamená to mimo jiné minimální odezvu (rozmazání pohybu), ale i další výhody, i zdravotní. Celý článok „Asus nahrazuje LCD v noteboocích OLED displeji. Velký skok?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus na Intel Rockat Lake už postavil malý podnikový počítač

Veľmi krátko po svojom vydaní sa procesory Rockat Lake dostali aj to minimalistického počítača PB62. A to dokonca i v 65 W podobe Core i7-11700. V rámci voliteľnej konfigurácie je ale i mnoho ďalších modelov, vrátane úspornejších s „T“ na konci označenia. Široká, moderná a variabilná je i konektivita s eventuálne až troma videovýstupmi, dvoma slotmi na SSD M.2 NVMe či WiFi 6. A to v nadštandardne odolnom vyhotovení i do nečasu. Celý článok „Asus na Intel Rockat Lake už postavil malý podnikový počítač“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus RT-AX89X – 10 Gb sieť na dosah už i v domácnosti

Smerovače testujeme len sporadicky a zvyčajne len pokiaľ prinášajú nejakú významnú novinku. Naposledy to bol napríklad router Asus s WiFi 6. Od rovnakého výrobcu teraz na trh prichádza prvý domáci router s 10-gigabitovým pripojením, a to cez RJ-45 aj SFP+. Pomalé 1 Gb káblové pripojenie bolo achillovou pätou smerovačov s WiFi 6 a práve túto chybu nový RT-AX89X odstraňuje. Domáca sieť vďaka 10 Gb konektorom tak prichádza do novej éry. Celý článok „Asus RT-AX89X – 10 Gb sieť na dosah už i v domácnosti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *