Niečo pre fanúšikov Asus: komplet zostava ROG v skrinke Z11

3DMark – kombinovaná záťaž

Do redakcie nám prišla veľmi netradičná a pomerne unikátna skrinka. Ide o ROG Z11, ktorú výrobca predstavil už na začiatku roka na CES 2020. Skrinka ukrýva niekoľko špecialít, ako napríklad možnosť vertikálnej aj horizontálnej orientácie či mierne nahnutý motherboard tray. Aby toho nebolo málo, skrinku sme osadili viac-menej výlučne komponentami ROG, čím sme vytvorili akýsi full on Asus build.

3DMark – kombinovaná záťaž

Vplyv na výkon CPU sme videli v Blenderi, ako to však vyzerá pri kombinovanej záťaži CPU aj GPU? Na to sa pozrite v teste 3DMarku (Fire Strike).

Takty procesora sú pri vodnom chladení opäť o trochu vyššie, čím sa potvrdzuje scenár z Blenderu.

Rozdiely v spotrebe sú minimálne.

Zatiaľ najväčšie rozdiely môžete vidieť pri teplotách CPU. Vzduch je zase horší, to žiadne prekvapenie nie je. Oproti Blenderu sa však zväčšil rozdiel a teraz to vyzerá už na 5 stupňov Celzia. Najlepšie vychádza voda vertikálne, najhoršie vzduch horizontálne hoci aj vzduch vertikálne má vysoké skoky.

Ako je na tom grafika? Žiadne rozdiely v záťaži ako pri Blenderi nevidieť, grafika teda pracuje vždy naplno.

Zaťaženie aj takty grafiky sú pri všetkých režimoch viac menej rovnaké, bez výrazných rozdielov.

Mierne väčšia fluktuácia je viditeľná pri spotrebe, no rozdiely sú stále pomerne malé.

Najzaujímavejší je tak graf vývoju teploty. Ten nám ukazuje, že pre grafiku je najlepšie riešenie vzduch horizontálne, ktorý ale dosahoval najhoršie výsledky CPU. Naopak najhorší výsledok vidíme pri vode vertikálne. Vzduch vertikálne a voda horizontálne sú takmer zhodné.

Zo všetkých testov teda vyzerá ako víťazné riešenie AIO a skrinka v horizontálnej polohe.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *