Niečo pre fanúšikov Asus: komplet zostava ROG v skrinke Z11

Hodnotenie

Do redakcie nám prišla veľmi netradičná a pomerne unikátna skrinka. Ide o ROG Z11, ktorú výrobca predstavil už na začiatku roka na CES 2020. Skrinka ukrýva niekoľko špecialít, ako napríklad možnosť vertikálnej aj horizontálnej orientácie či mierne nahnutý motherboard tray. Aby toho nebolo málo, skrinku sme osadili viac-menej výlučne komponentami ROG, čím sme vytvorili akýsi full on Asus build.

Hodnotenie

Asus ROG Z11 je netradičná skrinka, ktorú uvidíte predovšetkým na výstavách (tento rok asi nie :/) a ďalej na stole ozajstných fanúšikov značky. Prináša niekoľko zaujímavých a netradičných riešení ako bočné panely na pántoch, nezvyčajnú orientáciu dosky a grafiky a predovšetkým možnosť dvojitej orientácie. Spracovanie, balenie aj prezentácia je na vysokej úrovni, no pri cene 249 eur by sa iné ani nedalo očakávať.

Osobne pokladám Z11 ako koncept a demonštráciu ROG dizajnu ako masový produkt, ktorý by mal byť v izbe každého hráča. Dôvodom je nielen cena ale aj viacero nedotiahnutých vecí pri návrhu skrinky. Asi najzásadnejším nedostatkom je komplikovaný  prístup ku konektorom dosky a hlavne grafiky a len minimálny otvor pre výstup káblov zo skrinky. Druhou komplikáciou pri skladaní bolo príliš veľa skrutiek a káblov a nutnosť skrinku „oholiť“ takmer na kosť, než môže človek konečne začať vkladať komponenty.

Skrutky v balení sú neoznačené a vyznať sa v asi v 6 typoch nie je úplne triviálne. Rovnako nedostatok miesta pre ťahanie kabeláže zo zdroja a jej upratanie v skrinke bez použitia ručne pletených a presne odmeraných káblov bolo pomerne komplikované. Celkový zážitok zo skladania by som teda označil ako náročný, čo nie je pri ITX skrinkách nič výnimočné, no práve dizajnové zameranie skrinky pomerne sťažovalo proces skladania.

ROG Z11 bude teda vhodným produktom pre naozaj zarytých fanúšikov značky, prípadne ako zberateľský kúsok, nakoľko výnimočnosť sa jej odoprieť nedá. Praktickosť však už až tak neohúri.


Skrinku si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 6499 Kč/249 eur

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *