Recenzia notebooku Asus ROG Scar III – highend pre masy?

Testy displeja

Do rúk sa mi dostal notebook Asus Scar III, ktorý predstavuje akúsi strednú triedu hernej ponuky výrobcu. I napriek tomu ponúka veľmi zaujímavú výbavu, a to vrátane 144Hz monitora živeného grafickou kartou GeForce RTX 2070. Ambície sú tu pomerne vysoké, a síce osloviť čo najširšie spektrum hráčov. Asus v tomto prípade razí filozofiu, že notebook má byť naozaj mobilný a teda uspôsobený na pohodlné prenášanie.

Gamut, jas a odchýlka

Vlastnosti displeja sme otestovali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Ako už bolo spomenuté, ide o 15,6″ displej s 144 Hz, 3ms odozvou a rozlíšením 1920 × 1080 px. Displej nemá žiadnu formu vyhladzovania trhania obrazu, akou by bol G-Sync.

Budete môcť Scar III použiť aj na úpravu fotografií a videí alebo ide len o čisto herný notebook?

Výsledky displeja sú len o máličko horšie, než v prípade GS75, konkrétne 98% pokrytie sRGB spektra a 76 % Adobe RGB. Na druhej strane gama krivka takmer presne kopíruje hodnotu 2.2. Jas 321 nitov patrí skôr medzi tie priemerné. Najhoršie z meraných parametrov dopadla uniformita displeja, ktorá je ďaleko od ideálnych hodnôt a je to aj vidieť pri zobrazení čiernej farby. Takže celkové výsledky sú na herný notebook dobré, no mali sme tu aj lepšie.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *