Scythe Fuma 3 – Dvojice rotorů v protipohybu

Výsledky – maximální otáčky

Dalším chladičem, na který se letos ještě stihneme podívat je Scythe Fuma 3. Tento chladič využívá několik atypických konstrukčních prvků, čímž se odlišuje od běžných dvouvěžových chladičů ve své třídě. S cenovkou jen lehce nad 50 € by navíc mohl nabídnout zajímavý poměr ceny a účinnosti. Navíc se jedná o mojí první zkušenost s chladiči od Scythe, takže jsem také patřičně zvědavý, jak si Fuma 3 povede v zátěžových testech.

Výsledky – maximální otáčkyProč v grafu u chladiče chybí hodnota? Z důvodu, že chladič ve stanoveném režimu již danou zátěž nezvládal, nebo proto, že nebylo možné ventilátor zpomalit na potřebnou úroveň, typicky je to režim s nejnižší hladinou hluku.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

EK-Nucleus CR360 Lux White – Jednoduše nádherný vodník

Společnost EK Water Blocks zde nejspíš nemusím blíže představovat. Jedná se o výrobce špičkových komponent pro vodní okruhy a poslední roky zúročuje své zkušenosti z této oblasti také při navrhování AIO chladičů. EK-Nucleus CR360 Lux představuje vrchol současné nabídky a zaujme vás především svým čistým a elegantním designem. Při dobrých výsledcích v testech lze s ohledem na jeho cenu očekávat atraktivní poměr ceny, kvality a účinnosti. Celý článok „EK-Nucleus CR360 Lux White – Jednoduše nádherný vodník“ »

 •  
 •  
 •  

Už aj v čiernej… je najnižší výkonný chladič Noctua

Pre používateľov, ktorý nesympatizujú s tradičnou hnedo-béžovou farebnou schémou Noctuy, chladič NH-D12L vychádza vo variante chromax.black. Ten sa od väčšiny konkurenčných modelov odlišuje nižšou výškou (pritom rebier má stále dosť). A ako jeden z mála dvojvežových procesorových chladičov NH-D12L chromax.black pri vertikálnej orientácii nikdy nekoliduje s pamäťovými modulmi na základnej doske. Celý článok „Už aj v čiernej… je najnižší výkonný chladič Noctua“ »

 •  
 •  
 •  

High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S

Mínus jeden ventilátor robí z  Assassin 4S o dvadsať eur lacnejší chladič, než akým je Assassin IV, z ktorého vychádza. Pasív je, zdá sa, rovnaký, a jediný rozdiel je v počte ventilátorov – jeden namiesto dvoch. Chladiaci výkon bude síce celkom určite nižší, ale očakávame, že jeho pokles nebude taký výrazný ako čiastka, ktorá sa dá s týmto lacnejším modelom ušetriť. Okrem toho je tu aj širšia kompatibilita. Celý článok „High-end s nižšou cenou. DeepCool vydáva chladič Assassin 4S“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. K tým „slabším“ výsledkom: Dôsledok priemernosti použitých ventilátorov Kaze Flex II (Slim) v kombinácii s horším prestupom prestupu tepla v rámci druhej veže (pre pomerne veľké oddialenie zadnej polovice rebier od heatpipe)?

 2. Velmi podozrivo zle vysledky, v inych testoch sa mu viedlo lepsie. Nemohlo byt chybne meranie hluku? Alebo je to proste len vadny kus?

  1. Snáď „inými testami“ nenarážate na nezmysly Hardware Cannucks, ktorí majú snáď všetko okolo chladiacich komponentov založené na jednoznačných podvodoch. S ohľadom na konštrukčné prvky toho chladiča nevidím veľmi dôvody, prečo by mal chladiaci výkon či pomer chladiaceho výkonu k hlučnosti u Fuma 3 vychádzať výrazne lepšie.

   Za seriózne považujem testy Machines & More alebo sts-tutorial.com, kde im, čo sa týka relatívneho poradia oproti iným chladičom, Fuma 3 vychádza porovnateľne s našimi výsledkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *