Test MSI MPG Gungnir 110R: Slnečno, miestami prehánky

Všetko pre káble

MSI s údivom produkuje nové a nové skrinky v rôznych kategóriach. Niekto by mohol povedať, že ako na bežiacom páse. Nová Gungnir 110 je na trhu zhruba mesiac. Predáva sa v dvoch variantoch M a R líšiace sa od seba iba drobnosťami. My máme k dispozici na testovanie vyšší model R, ktorý vyzerá oproti variante M úhladnejšie. Na ďalšie rozdiely a hlavne na to, čo ponúka nová skrinka si ukážeme v recenzii.

Všetko pre káble

Podnos skrinky je tvorený z plechu hrubého 0,7 mm čo je slušný parameter pri skrinkách. Veľkostne do vnútra zmestíte všetko, po čom vaše oči túžia a peňaženka dovolí. Na podnos uchytíte všetky najpoužívanejšie rozmery dosiek. Od Mini ITX cez micro ATX až k formátu ATX. Priechodky káblov sú po pravej strane pogumované a dodávajú kompletu celistvosť. Vrchné a spodné priechodky už pogumované nie sú, no výhodou ostáva ich veľkosť, tak ako ich pogumovaných súrodencov. Napríklad zapojenie takého kábla EPS na napájanie procesora vôbec nie je hlavolam. Ak by ste chceli napájať poriadneho žrúta, tak si skrinka poradí aj s poriadne masívnym chladičom až do výšky 170 mm.

Tunel, ktorý delí spodnú časť od vrchnej má výrez na lepšiu manipuláciu s osadením zdroja. Taktiež sa môžete zdrojom aj pochváliť vďaka sklu. Na jeho vrchu je jedna pozícia pre 2,5“ úložisko, dva otvory priamo pod podnosom. Vpravo, priamo pod ventilátormi, je najväčší otvor pre káble. Ten veľmi veľmi rád používam (ak to skrinka dovolí) k napájaniu grafickej karty. Tie vie skrinka pojať až do dĺžky 340 mm, čo by v dnešnej dobe nemal byť problém už pri žiadnej novej grafike. Vzadu na výduchu je umiestnený rovnako výkonný ventilátor RGB LED ako prvé tri v prednej časti skrinky.

Celkový výsledok s trochou snahy vie byť pastvou pre oči aj s klasickými káblami od zdroja

Na druhej strane na vás bude čakať tá náročnejšia práca, hlavne ak sa bavíme o uložení káblov. Miesta pre káble je tu dostatok a viete tu vykúzliť pekný káblový manažment ako sa na 110-eurovú skrinku patrí. Ja som tomu teda príliš nedal, ale nedostal som sa do konfliktu s priestorom medzi podnosom a bočnicou, 22 mm mi bohate stačilo.

O ďalšie 4mm vás ešte pustí bočnica

Celou ľavou stranou sa tiahnu štyri pásy so suchým zipsom pre pevné a ľahké uchytenie káblov. Ostatné strany majú predprípravu aspoň na klasické jednorázové pásky. Horšie by to možno bolo, ak by ste používali 3,5“ HDD a museli priečinok (s dvoma pozíciami pre tieto disky) nechať na svojom mieste. Jeho demontáž je možná cez päť skrutiek. Štyri sú na spodnej časti skrinky, kde dva z toho sú priamo v podstavci. Piata skrutka je umiestnená na vrchnej časti tunela. Po odmontovaní priečinka vznikne priestor až pre 200 mm zdroj ATX. Ak by bola jedna 2,5″ pozícia vpredu málo, MSI pridalo druhú na zadnú stranu podnosu. 

Vedľa tejto pozície je nainštalovaný rozbočovač konektorov RGB LED, ktorý má dve volné miesta pre prípade rozšírenie osvetlenia skrinky. Ostatné štyri sú obsadené ventilátormi. Pre napájanie rozbočovača stačí kábel SATA. Prostredníctvom tohto malého „mozgu“ je možné ovládať prednastavené osvetlenie len tlačidlom LED na skrinke alebo cez základnú dosku, ktorá podporuje obslužnú aplikáciu MSI Mystic Light.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

MSI přestává prodávat grafiky Radeon. Soustředí na GeForce

Vypadá to, že se opět zmenší výběr grafických karet AMD Radeon. Ty výrobci obvykle nabízejí v menším počtu variant proti grafikám Nvidia GeForce, ale je i o dost více výrobců, od nichž se dá koupit grafika Nvidie, proti těm, kteří vyrábějí Radeony. Mezi těmi teď ubude společnost MSI, která podobně jako Asus nebo Gigabyte dlouho vyráběla grafiky obou značek, ale nyní se přeorientovává čistě na Nvidii. A prakticky s okamžitou platností. Celý článok „MSI přestává prodávat grafiky Radeon. Soustředí na GeForce“ »

  •  
  •  
  •  

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *