Unikol prvý benchmark notebookovej GTX 1660 Ti

Vydanie možno už vo februári

Nedávno na verejnosť presiakli prvé informácie o grafikách GTX 1660 a GTX 1660 Ti, čo majú byť nástupkyne končiacich GTX 1060. A zdá sa, že tieto nové karty by konečne mohli byť už i za priaznivejšiu cenu. Tá je pri kartách RTX od začiatku tŕňom v oku a i napriek funkciám navyše medzi bežnými spotrebiteľmi nenachádza porozumenie. Začne tak Nvidia bodovať teraz, v mobilnom segmente?

S prvými špecifikáciami GTX 1660 Ti prišiel, tradične, web videokardz.com – teda spoľahlivý zdroj. Vychádza, samozrejme, stále z architektúry Turing. Jadro TU116 by v tomto prípade malo mať aktívnych 1536 jadier CUDA. Nemá už však podporovať Ray Tracing ani Deep learning.

Známy to nadšenec TUM_APISAK, ktorý sa zameriava na úniky hardvérových špecifikácií, však na svojom Twitteri zverejnil prvý test nielen spomínanej GTX 1060 Ti, ale i osekanejšej GTX 1060. Ide o benchmark z Ashes of the Singularity v rozlíšení 1920 × 1080 px a s nastavením obrazovej kvality na vysokú. Grafické karty pritom fungovali v notebooku s osemjadrovým procesorom Coffee Lake H.

Výsledky testu hry Ashes of The Singularity

GTX 1060 Ti v tomto teste získala 7400 bodov, to znamená, že by mala byť (za týchto konkrétnych podmienok: v hre AoTS) približne o 19 % rýchlejšia ako 6GB GTX 1060. Slabšia GTX 1060 dosiahla na rovnakých nastaveniach o 200 bodov menej. Je možné, že Nvidia pôjde s kožou na trh už 29. januára.

Cena (a ani dekstopových) nových kariet GTX však zostáva neznáma. Otázkou zostáva i to, či budú grafiky bez AI a RT podporovať Mesh Shaders a Variable Shading. Je to ale reálne, ak sa budú tieto karty vyrábať z nepodarkov vyšších radov. Okrem mobilných kariet môžete čoskoro očakávať i detailnejšie informácie o variantoch do desktopov. Podľa Videokardzu už v priebehu budúceho mesiaca.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Colorful vydal GeForce RTX 2080 Ti bez chladiče, pro vodní bloky

U procesorů je běžné, že se dají koupit bez chladiče, který si vyberete zvlášť. „Aftermarket“ chladiče existují i pro grafické karty, u těch ale desku s GPU kupujete vždy s nějakým chladícím řešením. Ale i tady se objevuje výjimka jdoucí proti proudu. Firma Colorful totiž teď uvedla model GeForce RTX 2080 Ti, který se prodává zcela holý bez chladiče. A tím rovnou připravený k aplikaci třeba vodního bloku. Celý článok „Colorful vydal GeForce RTX 2080 Ti bez chladiče, pro vodní bloky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080

GTX 1070 Ti je posledným prírastkom do rodiny „tisíckových“ GeForce a priama odpoveď na AMD Vega 56. Tabuľkovo je umiestená medzi GTX 1070 a GTX 1080, no bližšie má k druhej menovanej. Môže dohnať lacnejšie 1080 so slabším chladičom i napájaním? Aj tieto karty sú o pár eur drahšie. Z testu zistíte, ako robustná GTX 1070 Ti Phoenix GS obstojí v porovnaní s GTX 1080 FE. Celý článok „Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *