SPC Ventum VT2 TG Evo ARGB – první dojmy a minirecenze

Klíčové vlastnosti

Společnost Silentium PC nedávno představila novou řadu počítačových skříní s označením Ventum. Modely VT2 z této řady představují kompaktní skříně střední třídy. Perforovaný přední panel jasně sděluje, že chlazení komponent v sestavě je u těchto skříní hlavní prioritou. Dnes se podíváme na model Ventum VT2 TG Evo ARGB, který je vybaven trojicí podsvícených ventilátorů s integrovaným ovladačem a bočnicí z tvrzeného skla.

Závěr a hodnocení

Tento článek nemá sloužit jako hloubková recenze, nechci příliš zasahovat Martinovi Bednárovi do jeho výsostných vod. Berte jej spíše jako praktické zkušenosti a dojmy při stavbě počítačové sestavy do skříně, která nabízí skutečně hodně muziky za málo peněz. V této cenové relaci nelze předpokládat špičkovou kvalitu nebo prémiové materiály, nicméně celkové zpracování je na solidní úrovni. Nějaké ty kompromisy lze samozřejmě očekávat, ale nejedná se o žádné zásadní nedostatky. Za své peníze dostanete slušně zpracovanou skříň, navíc vybavenou trojicí ventilátorů s ARGB podsvícením, dále bočnici z tvrzeného skla a rozbočovač pro ventilátory a s ovladačem pro ARGB podsvícení.

Airflow je velice dobře provedený, což je především zásluha předního panelu, který nebrání toku vzduchu směrem do skříně. Malým překvapením bylo zjištění, že další ventilátor v zadní pozici nevedl k zásadnímu poklesu teplot. Tedy alespoň v testované sestavě, která negeneruje extrémní množství odpadního tepla. Ventum VT2 TG Evo ARGB je jednoduše povedená skříň ze střední třídy a odnáší si tak moje doporučení. Závěrem tohoto článku bych znovu rád poděkoval společnosti Silentium PC za poskytnutí skříně a napájecího zdroje.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

DeepCool CH160 je lacná ITX skrinka pre veľké komponenty

Objem do 20 litrov a pritom súčasne priestor aj pre grafickú kartu, ako je GeForce RTX 4090 či najvyššie vežovité chladiče. A k tomu držadlo na strope. Máločo definuje lepšie skrinku na herné akcie, kde prichádzate s vlastným výkonným počítačom. V tomto prípade je reč o DeepCool CH160. To je nová „SFF“ skrinka s odporučenou cenou iba 60 eur, v rámci ktorej sa viac než na prémiové vyhotovenie kládol dôraz na efektívne chladenie. Celý článok „DeepCool CH160 je lacná ITX skrinka pre veľké komponenty“ »

  •  
  •  
  •  

DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)

DeepCool vydal skrinky určené pre základné dosky do formátu mATX. To otvára cestu k priestorovo úspornejším PC zostavám a v prípade série skriniek CH360 aj za relatívne nízku cenu. Štartovacích 80 eur za najlacnejší model sa zdá byť ako férová ponuka vzhľadom na to, že súčasťou výbavy sú až tri ventilátory. A za drobný príplatok môžete mať aj displej na monitorovanie teplôt komponentov. Celý článok „DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)“ »

  •  
  •  
  •  

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *