AOC 16T2 – príručný monitor na cesty

Detaily

Zastávam názor, že 14-palcové notebooky sú ideálna kombinácia kompaktných rozmerov a dostatočne veľkej obrazovky na prácu. Platí to obzvlášť v stiesnených podmienkach, ako je lietadlo či autobus, kde už klasické 15,6-palcové modely pôsobia neohrabane. Na reálnu prácu je 14″ notebooky ideálne dokovať k externému monitoru. Čo však v prípade, že ste na cestách a na mieste určenia vás stolový monitor nečaká?

Základné parametre


Balenie a výbava

Balenia monitorov AOC sa vždy vyznačujú zaujímavou grafikou a tentokrát zobrazujú monitor pripojený k notebooku cez jeden kábel a aj zopár základných parametrov.

Obsah balenia je pomerne bohatý a okrem klasického príslušenstva v podobe dokumentácie tu nájdete aj nabíjačku USB-C, držiak VESA a dvojicu káblov. Jeden je konverzný z HDMI na microHDMI a druhý USB-C na USB-C s dodatočnou redukciou na USB-A.

Súčasťou je aj skladací stojan, ktorý zároveň plní úlohu puzdra.

Vďaka magnetickým úchytom dokážete monitor polohovať v pomerne veľkom rozsahu.

Samotný stojan má hrúbku len 9 mm a váži 990 gramov. Je tak pomerne kompaktný a ľahko sa zmestí do tašky k notebooku.

Horná strana je bez akýchkoľvek ovládacích prvkov, dole nájdeme len dva otvory pre uchytenie stojanu.

Všetky porty a ovládacie prvky tak nájdeme na bokoch. Na ľavom vidíme 3,5 mm audio jack, USB-C, tlačidlo napájania a dvojité tlačidlo pre ovládanie, LED indikátor nabitia batérie a reproduktor. Pravá strana má ďalšie USB-C, microHDMI, úchyty pre stojan a druhý reproduktor.

Pohľad na prednú stranu ukazuje panel s antireflexnou úpravou, 0,8 cm rámčekmi po stranách a hornom okraji a hrubšou 2,5 cm bradou dole.

Zadná strana má dizajn brúseného hliníka, ktorý pôsobí elegantne, no pomerne ľahko sa na ňom zachytávajú odtlačky. Nájdeme tu už spomínaný úchyt VESA.

Stojan umožňuje okrem horizontálnej aj vertikálnu orientáciu, na čo slúžia otvory na pravom boku. Na úplnosť treba dodať i to, že má monitor na rozdiel od mnohých podobných vstavanú batériu, vďaka čomu s  rýchlejšie nevybíja notebook, ku ktorému je monitor pripojený.

V praxi to teda vyzerá asi takto. K 13-palcovému ZenBook 13 UX325E sme pripojili monitor v oboch polohách, aby ste mali predstavu, koľko miesta na prácu získate.

Vertikálna orientácia bude obzvlášť užitočná pri písaní dokumentov či programovaní, kedy je dôležitejšie vidieť viac riadkov textu pod sebou než mať širokouhlý obraz ako pri videách.

Monitor môžete pripojiť nie len k notebooku, ale aj tabletom, smartfónom či bežným počítačom. Možnosti zobrazenia a ovládania dotykom však závisia od zariadenia k zariadeniu.

Backlightbleed nepatrí medzi zrovna medzi tie najlepšie, o čom svedčia pomerne viditeľné zóny v ľavom hornom rohu a na pravom okraji. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AOC CQ32G2SE: väčší rýchly monitor za štyristo eur

Zahnuté herné monitory sa pomaly ale isto stávajú mainstreamovou záležitosťou. O miesto na vašom stole chce zabojovať aj novinka CQ32G2SE od AOC, ktorá sa snaží ohúriť ohúriť veľkými číslami, respektíve 32 palcami a obnovovacou frekvenciou displeja 165 Hz. Konkurencia je však tvrdá a silných vyzývateľov nájdeme aj vo vlastných radoch, nielen u konkurencie. Oplatí sa priplácať za väčšiu uhlopriečku? Celý článok „AOC CQ32G2SE: väčší rýchly monitor za štyristo eur“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye

Pod značkou AOC vyšlo už niekoľko nevšedných monitorov, ktoré charakterizoval najmä výstredný stojan. Nedávno oznámený model PD27 však znovu posúva latku netradičnosti. Nosná konštrukcia je inšpirovaná klietkou závodného automobilu. A aby to ako celok dávalo zmysel aj v kontexte s cieľovou skupinou, má monitor obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz. Cena je pritom, no… posúďte sami. Celý článok „Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Cena se mi nějako nezdála. Až v závěru jsem se dozvěděl, že je panel vybavený 8000mAh aku a cena začala dávat smysl. Nechcete kapacitu/možnost vestavěné baterie uvádět raději hned v úvodní tabulce? Nepohrdl bych podobným, ale dotykovým, bez baterie.

  1. Prítomnosť batérie som doplnil do tabuľky aj do sprievodného textu prvej kapitoly. V rýchlosti bola snaha nájsť aj to, koľko článkov má a akého typu, ale žiaľ neúspešne. Na to už bude musieť mrknúť Tomáš, ak teda ešte ten monitor ešte má u seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *