AOC 16T2 – príručný monitor na cesty

Detaily

Zastávam názor, že 14-palcové notebooky sú ideálna kombinácia kompaktných rozmerov a dostatočne veľkej obrazovky na prácu. Platí to obzvlášť v stiesnených podmienkach, ako je lietadlo či autobus, kde už klasické 15,6-palcové modely pôsobia neohrabane. Na reálnu prácu je 14″ notebooky ideálne dokovať k externému monitoru. Čo však v prípade, že ste na cestách a na mieste určenia vás stolový monitor nečaká?

Základné parametre


Balenie a výbava

Balenia monitorov AOC sa vždy vyznačujú zaujímavou grafikou a tentokrát zobrazujú monitor pripojený k notebooku cez jeden kábel a aj zopár základných parametrov.

Obsah balenia je pomerne bohatý a okrem klasického príslušenstva v podobe dokumentácie tu nájdete aj nabíjačku USB-C, držiak VESA a dvojicu káblov. Jeden je konverzný z HDMI na microHDMI a druhý USB-C na USB-C s dodatočnou redukciou na USB-A.

Súčasťou je aj skladací stojan, ktorý zároveň plní úlohu puzdra.

Vďaka magnetickým úchytom dokážete monitor polohovať v pomerne veľkom rozsahu.

Samotný stojan má hrúbku len 9 mm a váži 990 gramov. Je tak pomerne kompaktný a ľahko sa zmestí do tašky k notebooku.

Horná strana je bez akýchkoľvek ovládacích prvkov, dole nájdeme len dva otvory pre uchytenie stojanu.

Všetky porty a ovládacie prvky tak nájdeme na bokoch. Na ľavom vidíme 3,5 mm audio jack, USB-C, tlačidlo napájania a dvojité tlačidlo pre ovládanie, LED indikátor nabitia batérie a reproduktor. Pravá strana má ďalšie USB-C, microHDMI, úchyty pre stojan a druhý reproduktor.

Pohľad na prednú stranu ukazuje panel s antireflexnou úpravou, 0,8 cm rámčekmi po stranách a hornom okraji a hrubšou 2,5 cm bradou dole.

Zadná strana má dizajn brúseného hliníka, ktorý pôsobí elegantne, no pomerne ľahko sa na ňom zachytávajú odtlačky. Nájdeme tu už spomínaný úchyt VESA.

Stojan umožňuje okrem horizontálnej aj vertikálnu orientáciu, na čo slúžia otvory na pravom boku. Na úplnosť treba dodať i to, že má monitor na rozdiel od mnohých podobných vstavanú batériu, vďaka čomu s  rýchlejšie nevybíja notebook, ku ktorému je monitor pripojený.

V praxi to teda vyzerá asi takto. K 13-palcovému ZenBook 13 UX325E sme pripojili monitor v oboch polohách, aby ste mali predstavu, koľko miesta na prácu získate.

Vertikálna orientácia bude obzvlášť užitočná pri písaní dokumentov či programovaní, kedy je dôležitejšie vidieť viac riadkov textu pod sebou než mať širokouhlý obraz ako pri videách.

Monitor môžete pripojiť nie len k notebooku, ale aj tabletom, smartfónom či bežným počítačom. Možnosti zobrazenia a ovládania dotykom však závisia od zariadenia k zariadeniu.

Backlightbleed nepatrí medzi zrovna medzi tie najlepšie, o čom svedčia pomerne viditeľné zóny v ľavom hornom rohu a na pravom okraji. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AOC U32P2: Väčšia uhlopriečka, vysoké rozlíšenie, ľudová cena

4K monitory s kvalitným panelom už nemusia byť výsadou len majetnejších používateľov, čo sme si ukázali v poslednej recenzii U27V4EA od AOC. Uhlopriečka 27″ je ale nevyhnutné minimum, pri ktorom už dokážete rozlíšenie 4K oceniť. Na menšej kvôli škálovaniu, obzvlásť vo Windowse nevyužijete jeho plný potenciál. Na minimalizovanie vplyvu škálovania budete potrebovať väčší panel, a vtedy prichádzajú na rad 32″ monitory ako U32P2. Celý článok „AOC U32P2: Väčšia uhlopriečka, vysoké rozlíšenie, ľudová cena“ »

 •  
 •  
 •  

AOC U27V4EA: 4K na 27″ pre sporivých, ale s panelom IPS

Monitory s rozlíšením 4K sú tu s nami už nejaký ten rok, ale ich výraznejšiemu rozšíreniu dlho bránila vyššia cena. Za solídnejšie modely ste zaplatili aj viac ako 500 eur a tie lacnejšie zase často ponúkali pomerne nekvalitné panely s matricou TN. Doba sa však zmenila a 4K monitor už nemusí byť výsada, ale bežný mainstreamový produkt. Presne o to sa snaží firma AOC s novinkou U27V4EA. Celý článok „AOC U27V4EA: 4K na 27″ pre sporivých, ale s panelom IPS“ »

 •  
 •  
 •  

Agon by AOC: rebranding, expanzia a novinky medzi monitormi

Herná divízia firmy AOC prechádza menšou transformáciou. Jej značka mení názov na Agon by AOC a zastrešovať má aj príslušenstvo mimo segment monitorov. To napríklad myši, podložky pod myš, klávesnice či headsety. Všetky tieto veci sa tak zjednocujú pod spoločnú hlavičku. Okrem toho je pre AOC nových aj zopár monitorov, z ktorých jeden má 360 Hz panel a tieniace štíty, ďalší zase 5120 px na šírku. Celý článok „Agon by AOC: rebranding, expanzia a novinky medzi monitormi“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Cena se mi nějako nezdála. Až v závěru jsem se dozvěděl, že je panel vybavený 8000mAh aku a cena začala dávat smysl. Nechcete kapacitu/možnost vestavěné baterie uvádět raději hned v úvodní tabulce? Nepohrdl bych podobným, ale dotykovým, bez baterie.

  1. Prítomnosť batérie som doplnil do tabuľky aj do sprievodného textu prvej kapitoly. V rýchlosti bola snaha nájsť aj to, koľko článkov má a akého typu, ale žiaľ neúspešne. Na to už bude musieť mrknúť Tomáš, ak teda ešte ten monitor ešte má u seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *