AOC 16T2 – príručný monitor na cesty

Detaily

Zastávam názor, že 14-palcové notebooky sú ideálna kombinácia kompaktných rozmerov a dostatočne veľkej obrazovky na prácu. Platí to obzvlášť v stiesnených podmienkach, ako je lietadlo či autobus, kde už klasické 15,6-palcové modely pôsobia neohrabane. Na reálnu prácu je 14″ notebooky ideálne dokovať k externému monitoru. Čo však v prípade, že ste na cestách a na mieste určenia vás stolový monitor nečaká?

Základné parametre


Balenie a výbava

Balenia monitorov AOC sa vždy vyznačujú zaujímavou grafikou a tentokrát zobrazujú monitor pripojený k notebooku cez jeden kábel a aj zopár základných parametrov.

Obsah balenia je pomerne bohatý a okrem klasického príslušenstva v podobe dokumentácie tu nájdete aj nabíjačku USB-C, držiak VESA a dvojicu káblov. Jeden je konverzný z HDMI na microHDMI a druhý USB-C na USB-C s dodatočnou redukciou na USB-A.

Súčasťou je aj skladací stojan, ktorý zároveň plní úlohu puzdra.

Vďaka magnetickým úchytom dokážete monitor polohovať v pomerne veľkom rozsahu.

Samotný stojan má hrúbku len 9 mm a váži 990 gramov. Je tak pomerne kompaktný a ľahko sa zmestí do tašky k notebooku.

Horná strana je bez akýchkoľvek ovládacích prvkov, dole nájdeme len dva otvory pre uchytenie stojanu.

Všetky porty a ovládacie prvky tak nájdeme na bokoch. Na ľavom vidíme 3,5 mm audio jack, USB-C, tlačidlo napájania a dvojité tlačidlo pre ovládanie, LED indikátor nabitia batérie a reproduktor. Pravá strana má ďalšie USB-C, microHDMI, úchyty pre stojan a druhý reproduktor.

Pohľad na prednú stranu ukazuje panel s antireflexnou úpravou, 0,8 cm rámčekmi po stranách a hornom okraji a hrubšou 2,5 cm bradou dole.

Zadná strana má dizajn brúseného hliníka, ktorý pôsobí elegantne, no pomerne ľahko sa na ňom zachytávajú odtlačky. Nájdeme tu už spomínaný úchyt VESA.

Stojan umožňuje okrem horizontálnej aj vertikálnu orientáciu, na čo slúžia otvory na pravom boku. Na úplnosť treba dodať i to, že má monitor na rozdiel od mnohých podobných vstavanú batériu, vďaka čomu s  rýchlejšie nevybíja notebook, ku ktorému je monitor pripojený.

V praxi to teda vyzerá asi takto. K 13-palcovému ZenBook 13 UX325E sme pripojili monitor v oboch polohách, aby ste mali predstavu, koľko miesta na prácu získate.

Vertikálna orientácia bude obzvlášť užitočná pri písaní dokumentov či programovaní, kedy je dôležitejšie vidieť viac riadkov textu pod sebou než mať širokouhlý obraz ako pri videách.

Monitor môžete pripojiť nie len k notebooku, ale aj tabletom, smartfónom či bežným počítačom. Možnosti zobrazenia a ovládania dotykom však závisia od zariadenia k zariadeniu.

Backlightbleed nepatrí medzi zrovna medzi tie najlepšie, o čom svedčia pomerne viditeľné zóny v ľavom hornom rohu a na pravom okraji. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

  1. Cena se mi nějako nezdála. Až v závěru jsem se dozvěděl, že je panel vybavený 8000mAh aku a cena začala dávat smysl. Nechcete kapacitu/možnost vestavěné baterie uvádět raději hned v úvodní tabulce? Nepohrdl bych podobným, ale dotykovým, bez baterie.

    1. Prítomnosť batérie som doplnil do tabuľky aj do sprievodného textu prvej kapitoly. V rýchlosti bola snaha nájsť aj to, koľko článkov má a akého typu, ale žiaľ neúspešne. Na to už bude musieť mrknúť Tomáš, ak teda ešte ten monitor ešte má u seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *