Arctic Liquid Freezer II 240 – Kvalita nemusí být drahá

Závěr a hodnocení

Nedávno jsem zde testoval oblíbený vzduchový chladič Arctic Freezer 34, který si nakonec odnesl ocenění redakce. Nyní bych rád na rozpáleném procesoru potrápil kapalinový all-in-one chladič od stejného výrobce. Uvidíme, zda Arctic umí navrhnout AIO chladič stejně kvalitně, jako se mu to povedlo se vzduchovým. Liquid Freezer II 240 by měl nabídnout velmi zajímavý poměr ceny a výkonu bez zbytečných ozdob a pozlátek.

Závěr a hodnocení

Nevím, jak se to inženýrům v Arcticu povedlo, ale nejspíš to zahrnovalo i černé svíčky a křídový pentagram. Arctic Liquid Freezer II 240 je jednoduše vynikající AIO chladič. Oproti konkurenci navíc není ani přehnaně drahý. Svojí účinností dokonce dotahuje daleko komplexnější a rozměrnější Eisbaer Extreme od Alphacool, který využívá výkonnou D5 pumpu a 280 mm radiátor. Dílenské zpracování je na vysoké úrovni, použité materiály jsou kvalitní, jen relativně agresivní styl bloku a opletení hadic nemusí po estetické stránce vyhovovat každému.

Trošku mě mrzí pouze dvouletá záruka a nemožnost regulovat pumpu odděleně od ventilátorů. Ale to jsou vše jen drobnosti, které nekazí jinak velmi dobrý dojem, který jsem si odnesl z testování tohoto chladiče. Obvykle mám vůči AIO chladičům mírně rezervovaný až skeptický přístup. Tento však mohu vřele doporučit a také si zaslouženě odnáší redakční ocenění Go for it!

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Twin-tower Arcticu Freezer 50 má už univerzálnu podporu

V ponuke Arcticu dlhodobo chýbal vežovitý chladič s poriadnym chladiacim výkonom. Zmenil to až Freezer 50 TR. Ten však vyšiel najprv exkluzívne pre Threadrippery, čím zasiahol iba okrajovú časť používateľov. Teraz však uzrel svetlo sveta Freezer 50 (bez prívlastku TR) s upraveným návrhom, ktorý je už mimo iné kompatibilný aj s mainstreamovými platformami AMD AM4 či Intel LGA 1200. Celý článok „Twin-tower Arcticu Freezer 50 má už univerzálnu podporu“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Arctic Freezer 34 – Efektivní, tichý a dostupný

Společnost Arctic se dlouhodobě zaměřuje především na výrobu cenově dostupných chladičů. Freezer 34 by měl být právě jedním z takových chladičů. Za přijatelnou cenu se pyšní solidním TDP ratingem (150 W) a navíc slibuje i tichý chod. Měl jsem jej v hledáčku už delší dobu, ale až nyní se mi povedlo získat jeden kousek na testy. Jsem tedy zvědavý, jestli skutečně dostojí své reputaci, která jej předchází. Celý článok „Arctic Freezer 34 – Efektivní, tichý a dostupný“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Freezer 13 X: levný chladič Arcticu má vylepšeného nástupce

Firma Arctic letos už vydala nový levný chladič Freezer 7 X, což byl nástupce dlouhověké klasiky Freezer 7 Pro. Teď uvádí další novinku, která pro změnu nahradí chladič Freezer 13. Místo něj teď přichází inovovaný Arctic Freezer. Má novou konstrukci pasivu, který je výrazně lehčí a asi také levnější. Ale díky pokroku, který mezitím nastal, má přesto Freezer 13 X předchůdce překonat ve výkonu i v tichosti. Celý článok „Freezer 13 X: levný chladič Arcticu má vylepšeného nástupce“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (18) Pridať komentár

 1. Je zvláštní, že v nabídce nemají třeba jen pro úplnost i 140mm variantu, lze to nějak vysvětlit? Plánujete otestovat i 280mm?

 2. Jeste bych do zaporu doplnil, ze neobsahuje zadny manual. Pouze QR kod na elektronicky manual. Takze nez zacnete s montazi, ujistete se, ze mate aktivni pristup k internetu. Ani potom to neni idealni studovat na mobilu. Notas je mnohem lepsi.

  1. No, já tohle vnímám naopak jako plus, protože ty online manuály jsou velice dobře zpracované krok za krokem. Osobně bych to ocenil u většiny produktů. Nutnost být online může být sice občas nevhodně načasovaná, ale internet má dneska drtivá většina domácností a asi jen těžko montujete PC někde v lese pod stanem, že? 🙂

   1. Nadneseno se dá stejně pohlížet na zálohy výhradně na vzdáleném úložišti třetí strany, což jistě uznáte za pitomé. Přítomnost papírového manuálu nevylučuje online variantu s doplňky. Environmentální a ekologická zaklínadla tady mají velmi omezenou platnost na rozdíl od jednorázového plastového obalu. Zásadní nedostatek to není, ale zmínka potěší.

    1. Však to ale v textu zmíněno je, že v balení není papírový manuál, ale pouze štítek s QR kódem. Osobně to vůbec nevnímám jako nedostatek.

     1. Původní text je trochu vágnější a fotka obsahu balení tomu nepřidává. Prkotina, ale chytl jste se 😛

      1. Text jsem ale nijak needitoval, co tam bylo v době, kdy vyšla recenze, to je tam stále, žádný původní text vs. aktuální text není 🙂

          1. Chlapi, nehandrkujte sa. Riešite fakt prkotiny ako už niekto včera 18:04 poznamenal. 🙂

    1. Tak update – dnes jsem jej objednal na T. S. Bohemia, brzy tedy snad dorazí, udělám re-test a zařadím do databáze 🙂

      1. Mám tu i Gelid Sirocco RGB, plánuji jej brzo nafotit a otestovat, tak k němu zařadím ten re-test, pokud ten Phantom tento týden dorazí (měl by).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *