Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou

Detaily

Ultrawide monitory majú nielen herné, ale aj pracovné využitie. To obzvlášť vtedy, ak ide o tzv. super ultrawide alebo modely s pomerom strán 32:10. Presne do tejto kategórie spadá aj Philips 439P9H. Okrem širokého displeja zaujme aj inými vlastnosťami, ako je bohatá portová výbava alebo IR kamera pre Windows Hello. Ponúka tiež KVM switch na pripojenie príslušenstva k dvom počítačom naraz a ich jednoduchého prepínania.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa s vyobrazením monitora a zopár jeho základných funkcií je pomerne veľká a ťažká, čo odhaľuje, že ide o riadny kus monitora.

V balení okrem monitora nájdete napájací adaptér, dokumentáciu, káble HDMI aj DisplayPort, a dokonca aj kábel z USB-C na USB typ A na prepojenie s PC.

Masívny stojan sa bude musieť vysporiadať s vyššou hmotnosťou panelu, preto sú jeho rozmery väčšie, než býva zvykom. Jeho rozmery sú cca 35 × 30 cm a zaberú značnú časť stola, musíte s tým preto vopred počítať.

   

Stojan je zložený z jednej časti, netreba ho tak skladať a skrutkovať nohu k podstavcu.

K zadnej časti displeja ho však už budete musieť priskrutkovať, hoci aj tu nájdete ľahké založenie stojana do otvorov v úchyte VESA. Vzhľadom na vyššiu hmotnosť displeja však nutnosť použiť skrutky nebudem pokladať za negatívum ako pri iných monitoroch.

   

Predný pohľad na monitor nám ukazuje predovšetkým jeho veľkú šírku. Formát 32:10 patrí k netradičným, no na produktivitu je vzhľadom na vyššiu výšku vhodnejší ako častejšie používaných 32:9. V praxi ide o dvojicu 16:10 Full HD displejov, ktoré máte ale spojené do jedného bez predelujúceho rámčeku v strede.

Zadná strana nemá žiadnu špeciálnu výbavu, ako je podsvietenie či držiak na slúchadlá. Je tu len uchytenie stojana, portová konektivita a hore môžete vidieť kameru, na ktorú sa pozrieme o chvíľu.

Displej ponúka jedno z väčších zakrivení, konkrétne 1800R. Vzhľadom na väčšiu šírku monitora je to viditeľnejšie.

Všetka portová výbava je umiestnená na pravom boku zadnej časti. Je tu konektor HDMI 2.0, dvojica DisplayPort 1.4, dvojica 5 Gb USB-C 3.2 gen 1 a štvorica klasických 5 Gb portov USB typ A , z ktorých jeden ponúka rýchle nabíjanie. Nechýba ani audio jack a zaujímavosťou je RJ-45 ethernetový port. Monitor teda ponúka kompletnú výbavu pre dokovanie notebookov, ale aj počítačov a to dokonca pre dva naraz.

Na druhej strane je už len konektor na napájanie integrovaného zdroja a vypínač.

Pozrite sa na spomínanú kameru. Tá sa vysúva z vrchnej časti displeja a následne sa sklopí o 90 stupňov.

Ponúka Full HD video a 2 Mpx rozlíšenie. Čo je ale zaujímavejšie, je kompatibilita s rozpoznaním tváre Windows Hello na jednoduché prihlasovanie do počítača. Toto je funkcia, ktorú nájdete na niektorých notebookoch ako napríklad Asus ZenBook 14 alebo MSI GS66 Stealth. Rozhodne ide o zaujímavé rozšírenie možností počítača, či už z pohľadu bezpečnosti alebo jednoduchosti používania. V dnešnej dobe home-office sa zíde aj samotná Full HD kamera.

Monitor ponúka výškové nastavenie a náklon panelu, rovnako aj natáčanie do strán. Pivot tu ako ani pri iných ultrawide monitoroch nenájdete, nakoľko jeho využitie je nereálne. Výškové nastavenie je v rozsahu 130 mm. V najnižšom bode je 40 mm od podložky spodnou hranou a 400 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 170 mm a 530 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +10 stupňov. Spomenuté naklonenie do strany je možné v rozsahu 20 stupňov do oboch strán.

Backlight bleed pri zobrazení čierneho pozadia je viditeľný, nie je však nijak prehaný. Pri takýchto veľkých displejoch nejde ale o nič netradičné.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

MSI Modern AM271: All-in-one s Core i7 a 27″ displejom

AIO počítače sú v našich končinách pomerne ojedinelé a okrem pracovného využitia v predajniach ich vo veľa domácnostiach nenájdete. Jednou z možných príčin je, že tejto kategórii počítačov sa nedostáva toľko pozornosti od výrobcov a tým pádom ani od používateľov. Veď povedzte si sami, koľko AIO počítačov poznáte? MSI chce túto situácia zmeniť a model AM271 zo série Modern je toho dobrý príklad. Celý článok „MSI Modern AM271: All-in-one s Core i7 a 27″ displejom“ »

 •  
 •  
 •  

Gigabyte Aorus FI27Q-X: Ešte rýchlejší a ešte lepší monitor

Medzi top monitory minulého roka by som rozhodne zaradil Aorus FI27Q-P, ktorý exceloval prakticky na všetkých frontoch, od kvality zobrazenia až po herné funkcie. FI27Q-X je jeho priamym nástupcom. Ako už názov napovedá, pôjde ešte o eXtrémnejšiu verziu, ktorá má predovšetkým rýchlejší panel s 240 Hz. Okrem toho sa zrejme nedá očakávať veľa iných zmien, nakoľko ani predchodcovi toho veľa nechýbalo. Celý článok „Gigabyte Aorus FI27Q-X: Ešte rýchlejší a ešte lepší monitor“ »

 •  
 •  
 •  

AOC U32P2: Väčšia uhlopriečka, vysoké rozlíšenie, ľudová cena

4K monitory s kvalitným panelom už nemusia byť výsadou len majetnejších používateľov, čo sme si ukázali v poslednej recenzii U27V4EA od AOC. Uhlopriečka 27″ je ale nevyhnutné minimum, pri ktorom už dokážete rozlíšenie 4K oceniť. Na menšej kvôli škálovaniu, obzvlásť vo Windowse nevyužijete jeho plný potenciál. Na minimalizovanie vplyvu škálovania budete potrebovať väčší panel, a vtedy prichádzajú na rad 32″ monitory ako U32P2. Celý článok „AOC U32P2: Väčšia uhlopriečka, vysoké rozlíšenie, ľudová cena“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *