Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou

Detaily

Ultrawide monitory majú nielen herné, ale aj pracovné využitie. To obzvlášť vtedy, ak ide o tzv. super ultrawide alebo modely s pomerom strán 32:10. Presne do tejto katégorie spadá aj Philips 439P9H. Okrem širokého displeja zaujme aj inými vlastnosťami, ako je bohatá portová výbava alebo IR kamera pre Windows Hello. Ponúka tiež KVM switch na pripojenie príslušenstva k dvom počítačom naraz a ich jednoduchého prepínania.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa s vyobrazením monitora a zopár jeho základných funkcií je pomerne veľká a ťažká, čo odhaľuje, že ide o riadny kus monitora.

V balení okrem monitora nájdete napájací adaptér, dokumentáciu, káble HDMI aj DisplayPort, a dokonca aj kábel z USB-C na USB typ A na prepojenie s PC.

Masívny stojan sa bude musieť vysporiadať s vyššou hmotnosťou panelu, preto sú jeho rozmery väčšie, než býva zvykom. Jeho rozmery sú cca 35 × 30 cm a zaberú značnú časť stola, musíte s tým preto vopred počítať.

   

Stojan je zložený z jednej časti, netreba ho tak ho skladať a skrutkovať nohu k podstavcu.

K zadnej časti displeja ho však už budete musieť priskrutkovať, hoci aj tu nájdete ľahké založenie stojana do otvorov v úchyte VESA. Vzhľadom na vyššiu hmotnosť displeja však nutnosť použiť skrutky nebudem pokladať za negatívum ako pri iných monitoroch.

   

Predný pohľad na monitor nám ukazuje predovšetkým jeho veľkú šírku. Formát 32:10 patrí k netradičným, no na produktivitu je vzhľadom na vyššiu výšku vhodnejší ako častejšei používaných 32:9. V praxi ide o dvojicu 16:10 Full HD displejov, ktoré máte ale spojené do jedného bez predelujúceho rámčeku v strede.

Zadná strana nemá žiadnu špeciálnu výbavu, ako je podsvietenie či držiak na slúchadlá. Je tu len uchytenie stojana, portová konektivita a hore môžete vidieť kameru, na ktorú sa pozrieme o chvíľu.

Displej ponúka jedno z väčších zakrivení, konkrétne 1800R. Vzhľadom na väčšiu šírku monitora je to viditeľnejšie.

Všetka portová výbava je umiestnená na pravom boku zadnej časti. Je tu konektor HDMI 2.0, dvojica DisplayPort 1.4, dvojica 5 Gb USB-C 3.2 gen 1 a štvorica klasických 5 Gb portov USB typ A , z ktorých jeden ponúka rýchle nabíjanie. Nechýba ani audio jack a zaujímavosťou je RJ-45 eternetový port. Monitor teda ponúka kompletnú výbavu pre dokovanie notebookov, ale aj počítačov a to dokonca pre dva naraz.

Na druhej strane je už len konektor na napájanie integrovaného zdroja a vypínač.

Pozrite sa na spomínanú kameru. Tá sa vysúva z vrchnej časti displeja a následne sa sklopí o 90 stupňov.

Ponúka Full HD video a 2 Mpx rozlíšenie. Čo je ale zaujímavejšie, je kompatibilita s rozpoznaním tváre Windows Hello na jednoduché prihlasovanie do počítača. Toto je funkcia, ktorú nájdete na niektorých notebookoch ako napríklad Asus ZenBook 14 alebo MSI GS66 Stealth. Rozhodne ide o zaujímavé rozšírenie možností počítača, či už z pohľadu bezpečnosti alebo jednoduchosti používania. V dnešnej dobe home-office sa zíde aj samotná Full HD kamera.

Monitor ponúka výškové nastavenie a náklon panelu, rovnako aj natáčanie do strán. Pivot tu ako ani pri iných ultrawide monitoroch nenájdete, nakoľko jeho využitie je nereálne. Výškové nastavenie je v rozsahu 130 mm. V najnižšom bode je 40 mm od podložky spodnou hranou a 400 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 170 mm a 530 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +10 stupňov. Spomenuté naklonenie do strany je možné v rozsahu 20 stupňov do oboch strán.

Backlight bleed pri zobrazení čierneho pozadia je viditeľný, nie je však nijak prehaný. Pri takýchto veľkých displejoch nejde ale o nič netradičné.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye

Pod značkou AOC vyšlo už niekoľko nevšedných monitorov, ktoré charakterizoval najmä výstredný stojan. Nedávno oznámený model PD27 však znovu posúva latku netradičnosti. Nosná konštrukcia je inšpirovaná klietkou závodného automobilu. A aby to ako celok dávalo zmysel aj v kontexte s cieľovou skupinou, má monitor obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz. Cena je pritom, no… posúďte sami. Celý článok „Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X. Celý článok „AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *