Asus ROG Strix XG438Q – takmer môj ďalší monitor

Možnosti nastavení

Monitory s rozlíšením 4K už dnes nie sú žiadnou zvláštnosťou. Keď však k 4K pribudnú ďalšie označenia ako 120 Hz, HDR či FreeSync nejeden hráč zbystrí pozornosť. ROG Strix XG438Q pokladám za jeden z najzaujímavejších herných monitorov na trhu, dlho bol totiž aj v mojom osobnom hľadáčiku. Poďme sa spoločne pozrieť na tento prerastený dychberúci herný displej.

Možnosti nastavení

Na ovládanie slúži štvorica tlačidiel na pravom okraji displeja a viacsmerový joystick.

V balení sa tiež nachádza diaľkový ovládač, čo silne implikuje využitie monitora ako televízie. A to pri tomto rozmere vôbec nemusí byť problém.

Menu OSD ponúka veľké množstvo nastavení od herných režimov, cez funkcie ako časovač, počítadlo fps či mieridlo až po nastavenie jasu, gamy či kontrastu.

Nasleduje nastavenie Overdrive, FreeSync, lokálneho podsvietenia či PiP a PbP.

Samozrejmosťou je výber vstupu a v nastaveniach si môžete zmeniť aj farbu podsvietenia RGB, prispôsobiť rýchle akcie tlačidiel či indikátor podsvietenia.

Na jednoduchšie ovládanie výrobca ponúka aj aplikáciu DisplayWidget, kde viete ovládať všetky aspekty monitora bez nutnosti preklikávania sa v menu OSD.

Za pozornosť stojí funkcia MultiFrame, ktorá umožňuje rozdeliť obrazovku na viacero častí pre rôzne aplikácie. Takáto funkcionalita je vstavaná do Windows, no MultiFrame ponúka ďaleko viac režimov aj možnosti prispôsobenia.

Za pozornosť stojí aj PiP so zobrazením sekundárneho obrazu vo všetkých štyroch rohoch.

A tromi veľkosťami zobrazenia.

Nechýba ani režim PbP, ktorý umožňuje súčasné zobrazenie 2,3 a dokonca aj 4 zdrojov naraz a to s rôznym usporiadaním.

Takisto viete ovládať, z ktorého vstupu chcete používať audio výstup.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake

Od února jsou v povědomí problémy se stabilitou pozorované ve hrách s vysoko taktovanými zejména 125W modely procesorů Core 13. a 14. generace. Vzhledem k četnosti se s nimi potýkají autoři her i výrobci počítačů. Teď zareagoval také Asus a vydává aktualizaci, která má pomoci uživatelům, jejichž procesory Intel nejsou ve hrách stabilní (tj. nefungují korektně a způsobují chyby). Nejde ale o definitivní řešení, to by mělo přijít od Intelu. Celý článok „Asus vydává aktualizace BIOSu řešící nestabilní Intel Raptor Lake“ »

  •  
  •  
  •  

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *