Duel chladičov SSD: Alphacool HDX M.2 vs. EKWB EK-M.2

Termovízne fotografie

S narastajúcimi IOPS stúpajú takisto nároky na chladenie SSD. A to sa týka i výkonných modelov (NVMe) pre bežných spotrebiteľov. Vo väčšine prípadov toho radiče síce znesú dosť, ale vysoké teploty im na výkone ani životnosti nepridávajú. Tie môžu spôsobovať ťažkosti aj vo veľmi tichých počítačoch alebo v prostredí s vyššou izbovou teplotou. A pritom také rozšírenie o prídavný pasív dokáže zázraky.

Termovízne fotografie

Zľava Alphacool HDX M.2, EKWB EK-M.2 a SSD bez chladiča:

Mimo záťaž

      

V záťaži

      

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Obrnené ventilátory Apex Stealth sľubujú „nemožné“

Alphacool pustil do sveta nové ventilátory Apex Stealth, ktoré vzbudzujú pozornosť najmä dvoma vecami. Jednak tým, že obsahujú robustné kovové prvky a potom ešte špecifikáciami. Tie sa zdajú byť doslova neuveriteľné a hoci nepochybujeme o tom, že efektivita týchto ventilátorov bude špičková, tak ťažko a hľadajú prvky, pre ktoré by mali byť „najlepšie“, ako to naznačujú špecifikácie. Celý článok „Obrnené ventilátory Apex Stealth sľubujú „nemožné““ »

  •  
  •  
  •  

Alphacool uviedol sériu vysokorýchlostných ventilátorov „Core“

Šesť nových modelov, z ktorých najpomalší končí na 2000 ot./min a najrýchlejší až na 4000 ot./min. Jedná sa o mix 120 a 140-milimetrových ventilátorov, kde pri väčšom formáte Alphacool siahol po rôzne vymodelovaných rotoroch. To aj s ohľadom na to, aby takto rýchly a relatívne veľký ventilátor bolo vôbec možné prevádzkovať pri rozumne nízkych vibráciách. Medzi novinkami Alphacoolu je preto aj ventilátor s robustnejšími lopatkami. Celý článok „Alphacool uviedol sériu vysokorýchlostných ventilátorov „Core““ »

  •  
  •  
  •  

Plastový vs. kovový backplate Alphacool (pod LGA 1700)

Z dosť nepochopiteľných dôvodov chladiaci výkon drvivej väčšiny kvapalinových chladičov typu AIO degraduje použitie nevhodného backplate. Ten je obvykle poddimenzovaný, z plastu, a nedokáže na procesor vyvinúť optimálny prítlak. Aby ste mali predstavu, ako stojí „tradičný“ plastový backplate oproti poriadnemu, z ocele, sme pre vás pripravili ich vzájomné porovnanie. Celý článok „Plastový vs. kovový backplate Alphacool (pod LGA 1700)“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (9) Pridať komentár

  1. Parádny test. Jedine chýba porovnanie čo by to robilo keby boli SSD pod slotom grafiky ale chápem že zložitosť a časová náročnosť by stúpala exponenciálne a i bez toho je to dobrý test.

    1. Takýto test výhľadovo v pláne máme. Je to dosť špecifická vec, ktorá si zaslúži samostatný článok 🙂

  2. Dá se někde v ČR sehnat ten chladič na ssd EKWB EK-M.2 nikde ho nemohu najít a nebo špatně hledám díky za pomoc a odpověd.

    1. Pekný deň, áno. Axagon CLR-M2 by podla všetkého mal byť kompatibilný aj s SSD s pamäťami na oboch stranách. V takom prípade sa použijete z príslušenstva na zadnú stranu tenší z dostupných thermalpadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *