Dvojtest dokov Sonnet Echo 11 TB4 a Echo Dual NVMe

Výsledky testov (Windows)

Moderné dokovacie stanice vyzerajú trochu inak ako pred rokmi. Jednak sa zbavili proprietárnych konektorov, jednak vďaka rozhraniu Thunderbolt s veľmi vysokou priepustnosťou umožňujú pripojenie veľkého množstva príslušenstva. Samotný port v notebooku je dobrý začiatok, ale sám o sebe „nič“ neznamená a treba mu trochu pomôcť, rozvetviť ho. A to je už v rámci tohto testu úloha na Sonnet, špecialistu na dokovacie stanice.

Testy na Windows

Testy dokov začneme na rozšírenejšej platforme, ktorou je Windows. Pri teste sme použili notebook MSI GE77 Raider, ktorý sme nedávno testovali.

Ako prvý sme pripojili Echo Dual s dvojicou WD diskov. Aplikácia Thunderbolt nám správne detekovala pripojené zariadenie, prekvapením ale bolo, že na Windows 11 už nebolo potrebné pripojenie schváliť, ako tomu bývalo kedysi na 10.

Nakoľko disky boli úplne nové, bolo potrebné ich najskôr sformátovať, čo prebehlo bez ťažkostí.

V CrystalDiskMark 8 sme dosiahli o čosi lepšie výsledky, než tvrdí výrobca, teda minimálne v prípade čítania. Tu sme prekročili hranicu 1600 MB/s, zatiaľ čo zápis bol tesne pod udávanou hranicou 1500 MB/s. Hoci nejde o test diskov ako takých, môžete ale vidieť, že SN850X ponúka lepšie hodnoty vo viacerých testoch, na plnohodnotné posúdenie, ale počkajte na recenziu.

Echo dual ponúka aj jeden Thunderbolt port pre príslušenstvo, a ten sme tiež otestovali. Naskôr sme doň zapojili Solo 10G SFP+, ktorý už môžete poznať z testu 10 Gb routra Asus.

Aplikácia opäť správne detekovala ďalšie Thunderbolt zariadenie.

A takisto 10 Gb pripojenie cez ethernet fungovalo bez problémov. Ide teda o výrazné zlepšenie oproti 1/2,5 Gb, ktoré by ste na notebooku bežne moli používať.

Predný port tiež môžete použiť na pripojenie monitora. So 4K 60 Hz monitorom takisto nebol jediný problém.

Prejdime k Echo 11. Ten sa tiež pripojil na prvý krát a automaticky, bez nutnosti akéhokľvek zásahu.

Nakoľko jeho najzaujímavejšou vlastnosťou je možnosť pripojiť až tri ďalšie zariadenia súčasne, na túto funcku sme sa zamerali. Pripojili sme tak opäť monitor, Solo 10G aj Echo Dual do Echa 11. Do notebooku tak išiel len jeden kábel, no reálne sme získali deväť použiteľných portov USB, 10 Gb ethernet a 4K displej.

Aj pri zapojení všetkých troch zariadení do Echo 11, nepostrehol som žiaden problém s displejom, sieťou ani úložiskom. Všetko fungovalo na prvý krát a spoľahlivo.

Keby sme použili nejaký menej výkonný ultrabook, Echo 11 by ho dokonca mohol nabíjať a vy by ste jedným káblom získali kompletné vybavenie na prácu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *