Simulácie
Na prvý pohľad nenápadná základná doska skrýva niečo, čo by ste asi nečakali, videovýstupy HDMI a DisplayPort má dvakrát, v pároch. Inak B760M Gaming WiFi predstavuje cenovo dostupné riešenie vhodné aj pre vyššiu triedu procesorov Intel Core určených pre platformu LGA 1700 s pamäťami typu DDR5. Pre menší formát MicroATX sa pritom s doskou zmestíte aj do menších skriniek.
RodiniaLifeSci (SPECworkstation 3.1)
WPCcfd (SPECworkstation 3.1)
Poisson (SPECworkstation 3.1)
LAMMPS (SPECworkstation 3.1)
NAMD (SPECworkstation 3.1)
- Contents
- MSI B760M Gaming Plus WiFi v detailoch
- Ako to vyzerá v BIOSe
- Metodika: výkonnostné testy
- Metodika: ako meriame spotrebu
- Metodika: merania zahrievania a frekvencií
- Testovacia zostava
- 3DMark
- Borderlands 3
- F1 2020
- Metro Exodus
- Shadow of the Tomb Raider
- Total War Saga: Troy
- PCMark a Geekbench
- Výkon na webe
- 3D rendering: Cinebench, Blender, ...
- Video 1/2: Adobe Premiere Pro
- Video 1/2: DaVinci Resolve Studio
- Grafické efekty: Adobe After Effects
- Kódovanie videa
- Kódovanie audia
- Fotky: Adobe Photoshop, Affinity Photo, ...
- (De)kompresia
- (De)šifrovanie
- Numerické výpočty
- Simulácie
- Testy pamätí a cache
- Rýchlosti slotov M.2 (SSD)
- Rýchlosti portov USB
- Rýchlosť ethernetu
- Spotreba bez limitov napájania
- Spotreba s limitmi napájania
- Dosahované frekvencie CPU
- Zahrievanie CPU
- Zahrievanie VRM – termovízia Vcore a SOC
- Zahrievanie SSD
- Zahrievanie čipsetu (južný mostík)
- Záver
🙂 nema optiku na zvuk a je to pre „stary intel“ (citaj intel, ktory bude nahradeny socketom 1851). Bolo by nerozumne to kupovat namiesto sAM5.
… a je to low-endová doska za 150 eur, pre úplnosť. Asi v tejto cene nájdete alternatívu so subjektívne „lepšou“ výbavou, ale niekomu zase budú chýbať tie štyri videovýstupy, čo osobne považujem za taký… highlight B760M Gaming Plus WiFi. 🙂
Jasné, LGA 1700 je na konci. Ale koľko z ľudí, čo rieši túto cenovú triedu, praktikuje neskorší upgrade procesora a koľko kúpi, keď to zastará, kompletne novú zostavu? Nepodpora novších procesorov určitá nevýhoda oproti AM5, samozrejme, je, len je teda otázka, akú má váhu…
Má dva hdmi, zvuk digitálně vyvedeš z jednoho z nich. Receivery dnes běžně hdmi vstupy disponují.
yo, a ked si pustis radio/ytb/sotify…. a vypne sa ti monitor, tak prestane ist zvuk. Dakujem, neprosim.
Nielen MSI, ale aj iní výrobcovia budú zrejme pri návrhu svojich základných dosiek pracovať s nejakými výsledkami prieskumov a majú znalosť o tom, kto akú výbavu v danej cenovej kategórii očakáva. A konfigurácie neproduktorov pripájajúcich sa cez S/PDIF v kombinácii s lacnými doskami asi príliš nejdú…
Pre zaujímavosť: Aké máte audio súpravu a akú základnú dosku?
Docela se rozmáhá i připojení repra přes bt. Taková drátová sluchátka už jsou dneska poměrně vzácností. Lidi si už zvykli na úplně jiný standard připojení.
msi b650 tomahawk a Yamaha HTR-2067
Tak to je veľmi pekná zostavička (HTR-2067). 🙂
najhorsia kupa HW mojho zivota. Vyberal som tu yamahu + 5.1 repro a logitech Z906. Ja debil som vybral 2x drahsiu jamahu :(. Z analogu to hra ako moj ritny otvor, je to nepouzitelne aj s BT a ovladanie je prakticky nemozne, ak to nieje pripojene cez HDMI – lebo v obraze na monitore ukazuje „veci“. A aj cez tu optiku, ked pustim funradio – ktore pocuvam najcastejsie, tak to nehra moc dobre (basy, ked to ide na normalnej hlasitosti. Ked to dam nahlas, tak to basuje, ale potom pridu susedia ze wtf???) v robote mam 2.1 srackobedne od geniusu a basuje to 2x tolko
a yo, est jedno minus, nemam to otestovane, ale pravdepodobne ten receiver nema HDMI2.0 a teda nepojde 4k@60. Ja nechcen a nepotrebujem aby isiel do zvukoveho zosilovaca obraz!
Nechápu v čem je problém, ale rozdělovač z Číny stojí pár korun.
Na desktopu nemám důvod nechat os řídit napájení monitoru. Když chci vypnout monitor, udělám to tlačítkem (ovladačem). Proč by to měl být problém?